Shiitake na bukovi žagovini in žitu

Začel/a Gregor, 14 Maj 2024, 11:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gregor

PXL_20240511_184031607.jpg

2 kg bukova žagovina 0.75-2mm
1 kg bukova žagovina 1-4 mm
1 kg grobo mletega žita
30 g mavec
5 l vode


   

Banditbanger

Pozdravljeni!

Ne gledam prav pogosto tega foruma, pa bom odgovoril kar na obe objavi.

Jaz za šitake uporabljam čisto hrastovo žagovino z 15% pšeničnih otrobov. Pod pogojem, da je kultura kvalitetna, obrodijo med 1,3 in 1,5 kg/vrečo 4,6 kg mokrega substrata. Micelij pa gojim na ovsu, ker se mi je izkazal za najmanj problematičnega.
Podgobnik gobe

podgobnik.eu

Gregor


Banditbanger

Tele so še sev 3782, ki se je meni res dobro obnesel, dokaj neobčutljiv je na temperaturo in dobro rodi. Pri šitakah mi je največji problem dolgo preraščanje in zorenje, 3 mesece na polici pomeni kar lepo število potrebnih polic, pa stalno temperaturo (se mi je že zgodilo, da so kar v vrečkah odgnale zaradi malo hladnejšega piša skozi vrata pozimi).

Zdaj bom v tednu ali dveh prvič pobiral (vsaj upam) MG 2500, potem pa še 7869, ki naj bi bile prav posebej primerne za profesionalno gojenje zaradi visoke kakovosti gob in močnega prvega vala rasti, tako da jih lahko po prvem pobiranju vržemo ven in ne zavzemajo več prostora v rastni sobi. Bomo videli.
Podgobnik gobe

podgobnik.eu

Gregor

#4
Po prvem valu sem pustil bloke mirovat ca. 10 dni, in sem jih potem namocil v vodo 12 ur, in potem je spet prislo ven kar nekaj gob.
Nato sem jih dal ven na vrt v senco in pustil tam dobra 2 meseca. Bloki so se kompletno posusili.

Pred ca. 10 dnevi sem jih spet potopil v vodo za ~12 ur, dal nazaj v senco in jih dnevno enkrat polil z vodo.

Tako so zgledalo vceraj:

PXL_20240825_060555208 (Medium).jpg