Gobarjenje 2024

Začel/a klavir, 08 Januar 2024, 19:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

Perice

Citat od: klavir dne 08 September 2024, 15:03Lisičke na Pohorju že celo poletje rastejo kot nore, v risih... Včeraj skoraj dve košari. Zgleda, da jih nihče več ne nabira, vsi bi imeli samo jurčke, teh pa je malo. Tudi tako mi je prav. Ostane več zame in za moje prijatelje,hehe
Res je, lisičke še vedno rastejo kot nore na Pohorju. Pred deževjem jih je malenkost ustavila vročina, ampak so se vseeno našle v kakšnih vlažnih predelih. Jurčki pa so se tudi pričeli malo bolj sramežljivo kazati, upam, da jih bo to deževje pognalo na plano. :cheesy:

Meli

Marele že rastejo kaj? Je že kdo kaj nabral?   :grin:

klavir

lahko da bodo začele rasti naslednji teden, kak teden po dežju...

probst

Citat od: Perice dne 09 September 2024, 13:41
Citat od: klavir dne 08 September 2024, 15:03Lisičke na Pohorju že celo poletje rastejo kot nore, v risih... Včeraj skoraj dve košari. Zgleda, da jih nihče več ne nabira, vsi bi imeli samo jurčke, teh pa je malo. Tudi tako mi je prav. Ostane več zame in za moje prijatelje,hehe
Res je, lisičke še vedno rastejo kot nore na Pohorju. Pred deževjem jih je malenkost ustavila vročina, ampak so se vseeno našle v kakšnih vlažnih predelih. Jurčki pa so se tudi pričeli malo bolj sramežljivo kazati, upam, da jih bo to deževje pognalo na plano. :cheesy:


kje na Pohorju si nabiral lisičke?

Perice

Citat od: probst dne 11 September 2024, 20:39
Citat od: Perice dne 09 September 2024, 13:41
Citat od: klavir dne 08 September 2024, 15:03Lisičke na Pohorju že celo poletje rastejo kot nore, v risih... Včeraj skoraj dve košari. Zgleda, da jih nihče več ne nabira, vsi bi imeli samo jurčke, teh pa je malo. Tudi tako mi je prav. Ostane več zame in za moje prijatelje,hehe
Res je, lisičke še vedno rastejo kot nore na Pohorju. Pred deževjem jih je malenkost ustavila vročina, ampak so se vseeno našle v kakšnih vlažnih predelih. Jurčki pa so se tudi pričeli malo bolj sramežljivo kazati, upam, da jih bo to deževje pognalo na plano. :cheesy:


kje na Pohorju si nabiral lisičke?
Nekoliko pod Roglo, na vlažnih mestih.

probst


Ta Pravi Gobar

Zadnje tri zime je bila temperatura višja kot zdaj to !  Me prav zanima kako bo to vplivalo na rast gob.  Izjemno, temperatura je padla v treh dneh za do 30 stopinj.  Nov rekord vseh rekordov ?

klavir

Jaz pa sem našel krasne glivce pod Arehom. So se lepo dežja napili...

Prvi zgleda po obliki in velikosti kot jež...


(Sparassis brevipes)

Ta pa je bil ogromen ob jelkinem štoru in je začel jesti še skorjo druge veje...



Zadnji pa je ˝pojedel˝ palico...:)



Ježa še nismo pojedli... :cool:




Ta Pravi Gobar

Jelkine glivce sem enkrat našel, enega kos pobral, povohal ... in to je to.  Ima pa res zelo zelo močan vonj.  Kako ga pripraviš ?  Temperature zdaj ob 8.30 uri Rogla :  1 stopinja in veter 50 na uro sunki.  Uršlja gora 0 stopinj in 80 na uro sunki. Par dni nazaj cele tri mesece 30 stopinj in več in niti najmanjše sapice vetra ves čas. V osrednji Avstriji in na Češkem pričakujejo do 400 litrov na kvadrat do ponedeljka. Po vseh teh padavinah še zraven. Jug Nemčije hribovje do 70 cm snega.  Sredi septembra. Svetovno!

TopCat

Pozdravljeni, gobarji!

Sam sem po res dolgem času uspel iti malce v gozd (Osrednja Gorenjska, cca. 450 m n.m.v). Če ne bi bilo ker veliko lisičk, bi gozd in posledično košara izgledala prazna. No, še kak majhen borov glivec se je našel, drugače pa sem bil kar vesel, da sem našel sploh kakšno gobo. O cevarkah ni bilo ne duha ne sluha.  :shocked:
Žal pa sem še ugotovil, da eni ljudje res nimajo niti kančka soli v glavi. V avgustu so objestneži s svojimi neprimernimi prevoznimi sredstvi uspeli uničit kar 4 čudovita rastišča gob.  :cry:  :cry: Ne vem kam vse to pelje, tako da močno sočustvujem z gobarji na Pohorju.

Upam na lepo nadaljevanje gobarske sezone in čim manj "butalcev" v gozdovih.

Vso srečo.

klavir

Ta pravi gobar, enako pripravimo jelkine glivce kot borove, na različne načine. Po kuhanju nimajo več ostrega vonja, ki pa me tudi sicer nič ne moti, podobno kot vonj po urinu pri marčnicah...

Ta Pravi Gobar

Po dolgem času malo pod Zarjo Pohorje na več lokacijah - popolna tema, mokro, nič ... Mi pa par kolegov kaže zadnje dni kake komade so nabrali med Roglo in Osankarico.  Požrto od polžev do amena, dejansko še samo 10 % gobe. In stare do amena. In mlade 5 cm vse od polža požrto. In to so pojedli ... Dravsko polje ravnina nič od nič.

Triglav

#72
Današnji jurčki

Perice

Triglav, v katerem delu Slovenije ste jih pa nabirali in na kakšni višini? Danes sem našel lisičke, jurčka pa sem našel samo enega.

Triglav