Determiniranje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:57

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

BubikolRamios #233, lahko bi bile vrste, ki ste jih opisali.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

K_e_m_P #232 od zgoraj navzdol je najverjetneje:
1. bakrenasti polžar
2. varljivi dežniček
3. vijoličasta bledivka
4. kosmata mlečnica
5. bela polževka
6. vrsta dežnika
7. kolobarniška koprenka
8. švicarski polžar
9. pšenična koprenka

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

gabrovček #231, na posnetkih so najverjetneje prave tintovke.

Lep pozdrav,
Slavko

K_e_m_P


bunka

Je morda prava štorovka? :-\

slavko

Na posnetku je črnomekinasta mraznica, po domače štorovka. Goba je pogojno užizna, zato jo je treba pred uporabo termično obdelati. Posebej pri vlaganju gob. Takrat naj vre vsaj 10 minut.

Lep pozdrav,
Slavko

Mateja P

Pozdravljeni,
bi lahko to bila golobica (sivka), ali je morda velika rdečelistka ali pa meglenka (poprhnjena kolesnica)? Okus in vonj sta prijetna. Najdeni v Lovrencu na Pohorju. Večje videvam v gozdu v okolici in v večjih skupinah, pa nisem sigurna ali gre za sivke.


slavko

Na posnetku je poprhnjena livka oz. meglenka.

Lep pozdrav,
Slavko

bunka

Hvala za potrditev. LP 

erikvoh

Zdravo,

prosil bi za determinacijo gobe na sliki. Najdeno v pretežno kostanjevem gozdu, v šopu par komadov.

Hvala!

Ta Pravi Gobar

In spet fotografije gigantskega formata - ker celih 4624 x 2604 - gledam ravno na mojem smart tv, kar vidim so posamezni atomi preko celotnega zaslona. Ali ostali lepo vidite te fotke ?

erikvoh

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 02 November 2021, 19:10
In spet fotografije gigantskega formata - ker celih 4624 x 2604 - gledam ravno na mojem smart tv, kar vidim so posamezni atomi preko celotnega zaslona. Ali ostali lepo vidite te fotke ?

Načeloma bi morala biti zmanjšana - vsaj jaz jih vidim tako (kot mali okvirček) ob pritisku na sliko se poveča.
Drugače pa desni miškin klik (na telefonu na kratko držite) in stisnete "prikaz slike na novem zavihku" in na novem zavihku bo prilagojeno zaslonu, da se jo tudi povečati in pomanjšati.

Ta Pravi Gobar

Erikvoh, lep pozdrav ... Žal na smart tv tega ni, imam sicer zraven tipkovnico, ampak ni teh funkcij, desni gumb je popolnoma brez funkcije. Telefon imam star čist navaden. Ampak kakorkoli, super vidim vse fotke ki jih dajejo gor Topcat, Triglav, Janko, Veraz ... Vaše tudi male seveda vidim - premale, ko povečam, pa je preko celotnega zaslona minimalni levi zgornji del fotke.  Razlog - prevelika resolucija.  Ostali dajejo gor fotke ala 600 x 400, 800 x 600, pa tudi 1000 x 800 nekje se še lepo vidi, ampak pri 4000 pa take je pa to nemogoče.  O tem smo sicer že večkrat pisali, ampak se žal vedno znova ponavlja.  Seveda, če se vsedem za moj superračunalnik, vse deluje ... Samo ram tja, ga vklopit spet, čakat ... Na tv pa vsakih 15 minut pogledam kaj je novega sem takoj noter. 

slavko

erikvoh #249, na posnetkih so poprhnjene livke oz. meglenke.

Lep pozdrav,
Slavko

erikvoh

Zdravo Ta Pravi Gobar,

okej, bom naslednjič zmanjšal. To je resolucija, s katero zajame moj telefon, na forum pa sem naložil direktno.
Hmm.., nekako bi se skoraj moglo dati odpreti na novem zavihku..



Zdravo Slavko,

hvala za determinacijo. Nisem bil čisto 100 %, zato sem raje vprašal.

Lep pozdrav,
Erik