Determiniranje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:16

Prejšnja tema - Naslednja tema

gusar76

To je kravjača, ali prožna lupljivka - zagotovo!

slavko

#106
mihapiha #104, a mi lahko prosim navedete dimenzije trosov, oziroma pošljete posnetek trosov?

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

kobanc #103, na posnetku je rumeneči bradač, užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

kobanc


gusar76

Citat od: gusar76 dne 01 Julij 2020, 00:58
To je kravjača, ali prožna lupljivka - zagotovo!


Še enkrat sem malo bolj pogledal in se mi zdi, da so na drugi fotografiji na betu rjavkaste pikice, torej bi res morala biti ovčarska lupljivka tako kot je rekel g. Slavko.

gusar76

Prosim za determinacijo gobe na slikah. Na domači jablani se pojavlja že več let zapored. Je precej mehka in sočna, ob dotiku trosovnica potemni, kar je razvidno tudi iz fotografij.

slavko

Na posnetkih je sršati luknjač.

Lep pozdrav,
Slavko

gusar76

Najlepša hvala, g. Slavko!

JaniP

Spoštovani, danes v mešanem gozdu ob macesnu. Bet je bil popolnoma rjav, zelo lepa gobica. Ali je vrsta ostrigarja?

Hvala in lep pozdrav, Jani

slavko

Na posnetku je žametni podvihanec, ki je pogojno užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

JaniP

Slavko, najlepša hvala.

Jani

aljosak

Pozdravljeni. Prosil bi za determinacijo teh gob. Najdene danes na bukovem štoru v mešanem nizinskem gozdu. Prijetno dišijo. Ali bi lahko šlo za vrsto ostrigarja?

slavko

Škoda, da ste gobe porezali. Več informacij bi bilo, če bi jih posneli v naravnem okolju, ker bi se videlo več podrobnosti.

Mislim, da ste našli trobljasti ostrigar, ki raste od pomladi do poznega poletja in je užitna vrsta, ko je goba še mlada. Če je na štoru še več teh gob, jih prosim posnamite v naravnem okolju. Veseli bi bili tudi osuška, da bi lahko preverili trose. Fotografije nam lahko pošljete na našo e-pošto: gdlmb1@gmail.com, osuške pa na naslov društva: Preradovičeva 1, 2000 Maribor.

Lep pozdrav,
Slavko

gusar76

Ta lepa goba je rasla na Goričkem, v skupini. Spominja na kakšno velekorenovko, po drugi strani pa tudi na kakšno širokolistko.  Kljub temu, je ne morem določiti. Rasla je ob štoru, ki je bil neprepoznaven - vsaj zame ne, in lahko bi bil tako ostanek listavca kot iglavca. Prosim za determinacijo.

slavko

Na posnetkih je hrastov korenovec.

Lep pozdrav,
Slavko