Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema

bojan

Prosim za določitev vrste za naslednje gobe po priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan


bojan

Prosim za določitev vrste za naslednje gobe po priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan

slavko

Od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- jamičasti goban (2 x)
- ne vem
- tridentinska lupljivka (2 x)
- kolobarniška koprenka

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

bojan #270, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- vražji goban (2 x)
- žolti goban (3 x)
- kopučasta lesenjača

Lep pozdrav,
Slavko

Ta Pravi Gobar

Tako pa naši kolegi v Nemčiji gobarijo - praktično od pomladi skozi tako nabirajo.  Tale filmček je dva dni nazaj od para iz Hamburga, tokrat sta v okolici Nürnberga, gozd kot Dravsko polje, a ne tako zanemarjen in zaraščen  kot pri nas.  Je pa v filmu pokazal tablico na drevesu, kjer piše strogo prepovedano gibanje izven poti, ker je vse polno eksplozivnih sredstev iz vojne.  Njiju zgleda to ni motilo.  Najbolj zanimivo od 15. minute  -  noro, pa kakih gob sploh ne pobirajo, ker so že prestare baje. Pa kak cel čas ne pokaže možakar, koliko gob pa on nosi s seboj.  Samo ženo s tisto torbico, kdor verjame ...  :

https://www.youtube.com/watch?v=u9Sg-nSrtYg

Ali pa tale dva SchwarzWald - predvsem po 13. minuti noro  :

https://www.youtube.com/watch?v=-MwsvDEmLkw&t=10s


kobanc

Saj tako je tudi prav, da se starih gob ne pobira. Jaz jih včasih pokrijem z listjem, še posebej kraljeve, ker jih drugače ob naslednjem obisku več ni. Eni poberejo vse, ne vem pa, kaj potem z njimi počnejo.

bojan

Prosim za določitev vrste za naslednje gobe po priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan

slavko

Od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- svilasta nožničarka (2 x)
- šopasti korenovec (2 x)
- klena ježevka (2 x)

Lep pozdrav,
Slavko

bojan

Prosim za določitev vrste za naslednje gobe po priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan

klavir

Po dveh tednih suše in vročine, ko nisem šel sploh v gozd je končno zalilo... Če se bo zdaj nadaljevalo na Goričkem, ne vem, imam pa še fotko spet enega zanimivega jurčka, ki sem ga našel 12. septembra, ko sem še zadnjič šel po gobe. Takrat je bilo ogromno vrst, ampak žal se je najbrž vse posušilo. Tega jurčka sem pa še rešil. Nikoli še nisem videl gobana s tako žolto rumeno trosovnico, še rumeni jurček nima take. Od zgoraj pa je zgledal kot jesenski jurček. Mogoče gre za emilov goban... Jutri sprobamo, kakšna bo omaka iz teh suhih gobic...



P.S.: navadni rogoz pa lahko napravi prav umetniške skulpture...


lp

gusar76

V četrtek sem se mudil na Štajerskem in v planu je bilo tudi Pohorje. Ker sem vedel, da že dolgo ni nič zalivalo, pa tudi forum je bolj sušen, sem si nato premislil in jo mahnil kar na Goričko. Seveda nisem prav veliko pričakoval, izlet pa vseeno bo, sem pomislil. Hosta je bila precej presušena, večina gob je bila suhih ali pa že črnih, propadlih. Še vedno pa so rasle žveplenjače, golobice, lepe in zdrave, tu in tam kakšna bisernica in ogromno črnih trobent, ki pa so bile že prestare za nabiranje - to sem zamudil. So pa ravno začele rasti dobove mraznice v velikih šopih, čisto mlade, tako da sva jih s hčerjo v 15. minutah nabrala za celo košaro in uresničila cilj. :D Vmes se nama je nasmejal tudi lep jurček. Mraznice so končale v kisu, jurček pa v družbi pečenke :D!

gusar76

Nekje sva naletela tudi na impresivno padlo drevo - hrast, ki ga je goba vzela za svojega in ga okrasila v čipko.

LP

kobanc

Ker so sedaj glivci v polni rasti, me zanima, na kakšen način pripravljeni so najboljši. Običajno jih ne pobiram, danes pa sem enega odnesel domov, da ga sprobam. So dobri tudi ocvrti? Hvala za morebitni nasvet.

ivo

Nam je mlad ocvrt borov glivec prava specialiteta. Živi pa v njemu veliko žuželk. Stonoge ipd...

gusar76

Velikan.