Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

blaz3k


dverbnik

Konec meseca bo že gobarski dan na Rogli-- gob pa od nikoder.  A se zna situacija kaj popraviti- izkušnje???

klavir

Po mojih izkušnjah je zaenkrat še dovolj različnih vrst gob v gozdovih na Pohorju, v torek je tudi močno namočilo, to vem iz lastne izkušnje, sem bil takrat gori. Morda je gob manj v čistih gostih smrekovih lesovih, manj je tudi določenih vrst, vendar se na šotnih mahovih ter ob potokih da najti res zanimive vrste, po tem dežju nekaj časa prav gotovo tudi drugod. Treba je vedeti, da se na vrhu Pohorja temperatura ponavadi ustavi pri največ 25 stopinjah, kar rasti ne zaustavi tako kot 30 plus v nižinah. Res pa je, da če nekdo išče zgolj jurčke, jih trenutno ni kaj dosti na spregled, že pri lisičkah je zgodba drugačna, so tudi golobice, mlečnice, koprenke... Kakšna bo torej rast gob na Gobarskem dnevu Rogla, je zdaj še težko oceniti, mislim pa, da bomo imeli tisti, ki se bomo udeležili mednarodnega srečanja mikoloških društev jutri na Jurgovem pod Roglo, kar zajetno in zanimivo razstavo.

lp

Martin

  ;)
Pozdrav vsem
Včeraj sem se odločil it gobarit preverjat situacijo na pohorje pričel sem pr Lovrencu seveda nad 1000mnv in od tam na pesek iz peska do klopnega vrha ter šumik .....nabral sem nekaj lisičk drugače pa je kar dosti drugih gob v mahu ter travnatih jasah. Jesenskega gobana sem našel le enega majhnega na kl vrhu....Vlaga sicer je a še premalo je pa še prevroče bo pa prvi gobji bum v začetku septembra morda že konc avgusta če bo deževalo kot je napovedano od 25ga naprej.............

No vedno je pa vsaj v moji 20 letni gobarski (karijeri) zadjih 10let na pohorju tako,da je v septembru in oktobru največja rast gob vseh vrst ne samo gobanov......in takrat tud seveda poženejo množično kozjenogimesnatovci ter seveda gobani lepi zdravi trdi...... :police: :police: :police:

....lp
Martin
GOBAN

klavir

Martin, kozjenogi so bili letos že julija, na primer pod Arehom, zelo črvivi sicer, trenutno jih ni ali pa so stari, fino bi bilo, če bi bila še jesenska runda...:)

Martin

 :D
Ja res je ena runda kozjenogih je že bla tud sam sem našel par primerkov....okrog areha sicer ne vem rastišč. Imam pa zelo dobre terene proti koorooški največ jih je vedno ko padajo kostanji, in rastejo vse do zmrzali ko vso listje odpade se še vedno najdejo lepi primerki................Uporabljam jih
enako kot gobane najbolši pa so vloženi v kis...


Lp :police: :police: :-*

dverbnik

mislim da se bo začela prava sezona po ohladitvi ki bo v soboto ;D

Talesen

Pozdravljeni
Forum pogledam občasno.Prvega jurčka letos sem dobil 12. Maja,dobil sem jih okoli dvajset vsi pa so bili jesenski z debelim betom in mrežico.Trenutno pa se najde samo kakšna pozabljena suha lisička
Lp Dušan

Hostar

Kaka info je to??? Fazni zamik pol leta?? Napiši vsaj kje si dobil suhe lisice, če že pišeš!!

Talesen

Hostar če te zanima so moji domači tereni iz škofljice proti kočevju.Prvi teden septembra grem par dni na roglo in javim če bo kaj.lp

Ta Pravi Gobar


dverbnik

Delajo parcele za gobe.............. ;D

Martin

 :-[
HOSTAR

Tud jaz rad kaj napišem iz preteklega gobarjenja  pa naj bo pol leta nazaj ali dve leti včasih je dobro tud kaj za nazaj pokomentirat.. v bistvu se je TELESEN bolj predstavil in malo popvedal gdaj kje kaj..........tak da ne se razburjati hehhh saj boš dobo dovolj info kje kaj raste .......

Tako sva z mojim tamalim ( star 3.mesece) našla v maju lepega poletnega gobana ob vozičkanju tik ob hiši.... 

Tud sam bom šel preverit v začetku septembra na pesek rogla lovrenc upam samo da bo kaj dežja padlo v kratkem....

Lp
Martin
GOBAN

Jetkarmak

Ali mogoče kdo ve ali so na Gorenjskem že kaj gobe? Jurčki, lisičke, marele....
Tam je padlo že kar nekaj dežja
Ima kdo kakšne sveže informacije za pokljuko in okolico?

zajec

Zdravo
Na gorenjskem se ni nobenih gob.
Dež, ki pa pada pa zaradi dolgotrajne suše morda ne bo dovolj. Da bi gobe rasle bi bilo potrebno po moje nekaj dni padavin .

Lep pozdrav  Zajcek