Determiniranje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:53

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

1. Verjetno mlada Lachenllula fuscosanguinea.
2. Verjetno Orbilia coccinella.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Pozdravljeni!

Prosila bi za determinacijo...prva gobica se mi zdi, da je rdečkasta mušnica? druga mlada golobica? za tretjo pa sploh ne vem..?


enastajerka

Tretja goba...nisme je utrgala in je tudi ni šlo slikati od spodaj...nameravam jo naslednjič pobrati,ko bo večja...Rastla pa je direktno na blatni cesti - morda je spodaj bilo v blatu kakšno deblo...

slavko

#77 Na štirih posnetkih od zgoraj navzdol je rdečkasta mušnica (Amanita rubescens). Na prvih dveh posnetkih je videti, kot bi bil žoltovenčni različek (Amanita rubescens var. annulosulphurea). Na zadnjih dveh posnetkih pa je užitna golobica (Russula vesca).

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

#78 Na posnetku je lesna goba. Podobna je vrsti trhličke (Antrodiella).

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

Najlepša hvala gospod Slavko! Sem zdaj še enkrat pogledala mušnico in je venček res precej rumenkast...

Hvala in lep pozdrav,
Mojca

enastajerka

Pozdravljeni!

Prosila bi za pomoč pri spodnjih gobicah. Najprej so golobice in me zanima ali gre pri vseh za isto vrsto - katero točno (če lahko ocenite) - sivomodra golobica? Dve sta že bili precej črvivi,a sem ju zaradi determinacije vseeno pobrala...
Drugi dve gobi (beli) pa mislim, da sta isti, vseeno sem slikala obe...

enastajerka


Še najprej ena fotografija belih gob iz prejšnega posta..nato pa tri fotografije še ene gobe,za aktero ne vme katera je...malo mi je zgledala kot ciganček,a brez ovojnice ..je pa že malo starejša in precej posušena je bila...

Hvala že vnaprej!

Lp, Mojca

slavko

Enajsterka #82, od zgoraj navzdol:
- modrikasta golobica (Russula cyanoxantha),
- na naslednjih dveh posnetkih je najverjetneje vijoličnobetna golobica (Russula violeipes)
- na zadnjem posnetku in prvem iz naslednjega posta pa je najverjetneje poprasta mlečnica (Lactarius piperatus)

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Enajsterka #83, od zgoraj navzdol:
- od drugega posnetka do konca pa je bodisi smrdljiva golobica (Russula foetens), ali pa mandljeva golobica (Russula laurocerasi).

Lep pozdrav,
Slavko

msimerus

Pozdravljeni
Katera goba je pa to ☺️



Sent from my iPhone using Tapatalk

slavko

Mrežica na betu vodi v sklep, da ste našli mladega predstavnika gobanov (Boletus). Glede na čas rasti najverjetneje poletnega gobana (Boletus reticulatus).

Lep pozdrav,
Slavko

msimerus

Hvala Slavko...se mi je zdelo da glih mušnica ni

enastajerka

Pozdravljeni!

Spet me zanima,če sem našla kaj užitnega..:)) Obe gobi rasteta na istem štoru in sta še precej majhni...

Hvala že vnaprej!

Lp
Mojca