Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jurččekk

Pozdravljeni gobarji!
Nihče nič iz Savinjske ne javlja ...Raduha, Robanov Kot, Olševa...

LP

frodo

Malo po Pohorju, Frajhajm, 2 jurčka,..... sem pa danes videl že tudi rdeče mušnice, avtov pa kar nekaj.
Nato proti Trem kraljem, malenkost več, me je pa pregnala skoraj tema, se je močno pooblačilo in nato ulilo, da sem bil še moker na koncu.
Tu pa kjerkoli ob cesti zares veliko parkiranih avtov, srečal sem tudi nekaj gobarjev, se malo pogovarjal, ampak nihče ni imel veliko gob.

psytoma

Jaz sem iz savinjske (Golte okolica)  Do sedaj nisem našel še enega jurčka letos, živa groza v teh koncih, tam pa tam kakšna lisička.

Halfozi

Zdravo gobarji.

Še jaz objavljam enega današnjega obžrtega , v ozadju pa Amanita muscaria.




Ta Pravi Gobar

Psytoma ...

Moje sožalje glede Jurčkov.  Če kaj greš proti Mariboru, javi, greš lahko z mano skupaj na Pohorske place, NULL PROBLEMO.

Da boš vsaj nekaj nabral ...  :)

stajerc

Ja, to zdaj je pa očitno vrhunec letošnje (sicer zelo slabe) sezone. Večina jurčkov je že večjih, tako da sklepam, da bo po tem "rukeru" počasi konec na Pohorju- prihaja tudi ohladitev.
Danes sem v dobri uri skoraj napolnil košaro.
Še par fotk:







Lp

uli

Lep pozdrav
Današnja bera popoldan po službi ne premajhni in ne preveliki
Obilo užitka želim pri nabiranju gob tapravim in vsem ostalim gobarjem

msimerus

Danes sem bil kar dvakrat v gozdu...prvo rundo me je opralo kod že dolgo ne..vse je teklo od mene in mojega štirikolesnika...ko sem prišel domov se stuširal in preoblekel je posijalo sonce...čez uro nazaj v gmajno in se je splačalo....jutri zjutraj pa na Jelovico malo prečekirat

msimerus


msimerus


msimerus


msimerus


msimerus


msimerus


Lojze07

Vauuu, Uli. kje si jih nakopal/a???
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.