Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jurččekk

Pozdravljeni, kaj pa na ROGLI ..se že kaj dogaja, al je premrzlo...
LP Bojan

jurčkoljub

Ja na Rogli so topove za sneg delat zalaufal ;D

Ta Pravi Gobar

LOJZE ...

Na tej Fotki jih je 5 - 3 sem pobral, veliki  ala 7 - 8 cm,  manjših nikoli ne pobiram.

Tako sem dva pustil.  Nad njimi je bil še en majhen, torej ostali trije.  Žal so pa že črvički v spodnjem delu peclja, tako da ne vem, če bo kaj.  Pa še pod kapo čisto znotraj majhni polžki, ki bi jih vse požrli ...

FOCA ...

Vsaka čast, to so prave bere  !!!   BRAVO   !!

Jurččekk

Pred 3 tedni so na Rogli rastle, pol pa vročina ustavla...zdaj pa mraz...

boza

Pozdravljeni gobarji,
Čestitke vsem, ki ste kaj našli in hvala za slike, da lahko še drugi uživamo, pa čeprav užitek še zdaleč ni isti  :). Je pa spodbuda in tako sem šla včeraj tudi jaz pogledat v naš skromen gozdiček in našla enega lepega rumenega gobana. Od sreče sem ga pozabila slikat, saj je bil prvi letos. Res je zanimivo leto, ker drugače v tem gozdičku zelo rade rastejo gobe. Aja enajsterka, to imaš pa prav, če ti ne pobereš, bodo pa drugi. Tudi jaz sem pred dnrvi pustila tri napite gobane, ki jih naslednji dan že ni bilo. Mislim in upam, da res takšnih gob ne je nihče.
Lep gobarski pozdrav
Boža

labrador

Danes ponovno obiskal Pokljuko. Našel samo par majhnih, ostalo tema. Tudi gobarji s katerimi smo se srečali so bili v večini "prazni ".
Po mojem so noči prehladne in je to glavni vzrok, da ni "robe ". >:(

Jurččekk

Baje so na Klopnem Vrhu...

ROGLA

Citat od: Jurččekk dne 10 September 2015, 14:05
Baje so na Klopnem Vrhu...

nabrano med osankarico in klopnim vrhom

slavko

Halfozi, mislim, da ste našli jelkin glivec (Sparassis nemecii).

Lep pozdrav,
Slavko

rotor

ROGLA, morda sem danes srečal tebe in tvojo boljšo polovico?...s kolegom sva bila s kolesi.

Pohorje je bilo danes polno gobarjev. Vsaj 20 avtomobilov je bilo parkiranih po terenu...

gal

Pri nas ni še nič. Včeraj sva nabrala cca. 12 šampinjonov in nekaj lisičk. Jurčka nobenega.

msimerus

Danes sem ponovno rinil v naše grabne...več kot 6 ur vsega skupaj...ampak našel tudi male jurčke in misli da drugi teden bo akcija, sploh če se še malo ogreje







msimerus


msimerus


GOBJASMRT

Pozdravljeni in oprostite imenu, takšen vzdevek se me je prijel od mojih domačih. Forum spremljam
že nekaj let  in sem strastna gobarka , no priznam jurčkarca od malih nog. Spoštujem gozd in nikoli niti ne brskam po listju in ne prevračam gob, ki jih ne poznam, kar me najbolj moti. Če si pravi gobar jo tudi pod listjem opaziš, narahlo odgrneš in to je to. Opažam vedno več steptanih placov , da me srce zaboli. V gozdu so steze kot za trimčkanje, da ne govorimo o smeteh. Gobomanija se stopnjuje. Le še kakšen skriven plac prinese rezultate. Kolikor spremljam moje albume so bile sezone 2008 in 2012 najjače. Na našem Štajerskem koncu je bilo letos nekaj malega v avgustu , sedaj tema. Čakamo še ta pozne, mi jim pravimo kar črne.  Bojim se a mislim, da bo šele naslednje leto spet prav udarilo. Toliko za prvič in pozdrav vsem pravim gobarjem.