Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Belokranc

Citat od: Andrej Banko dne 18 September 2015, 20:47
Je kdo letos že kakšne ajdovčke našel ?
A se meni samo zdi, da so zadnja leta silno redki.
Ko sem bil še mulc, sem jih večkrat našel tudi v bližnjih hostah,
sedaj pa že tri leta nobenega, pa hodim iskat gobe na razne konce Slovenije.
Nazadnje sem enega našel nad Lazami ( blizu Janč ) ...

Kjer ja nabiram (Bela krajina) so letos rasli v glavnem ajdovci oz bom tako reku.....rasli so po več kot eden na mestu in sem jih našel več kot pa poletnih. Drugače pa tukaj trenutno rastejo marele, rumene trobente, cigančki....jurčkov pa nič.

Sfinx

Ravnokar prišla iz sprehoda. Glede na to, da je sobota in da sem šla v hosto šele po 9 uri nisem pričakovala kaj posebnega, vseeno pa mi je v kakšni uri uspelo najti nekaj marel in kakšne slabe 1/2 kg lisičk. Ene par marel sem pustila celo za jutri, saj mi rastejo kakšnih 30m od hiše.
Me pa skrajno jezi ko v svoji hosti videvam piskne radlerja in ostale smeti potem pa vidiš tipa ki pride ven s plastično vrečko. Pa kaj mu pa morem, razen da ga opozorim? Zakonsko nič... Vem da to ni nič novega in da se vsi gobarji srečujete s tem, ampak mene tole jezi do te mere da bom pomoje folku začela kar letake za avto zatikat o kulturi obnašanja v hosti :)

p.s. Če se še komu tole z letaki zdi dobra ideja in je dober pisec (da bi spisal nek osnoven pravilnik- pač par točk v čem se nabira in zakaj, da se ne odmetuje smeti, da se ne dere po hosti ipd...), sem pripravljena jaz zadevo oblikovati (sem grafični oblikovalec) pa bi lahko imeli datoteko dostopno na tem  forumu da si jo vsak lahko naprinta in letake zdeli na mestih kjer je to potrebno.

foca


msimerus

To je nad Dražgošami...padalski štart...pred davnimi časi smo imeli tukaj zmajarji štartno rampo...kako se drugače reče hribu pa ne vem

robert11

sem danes šel bolj na pohod, ampak ssem vseeno nabral kar nekaj gobanov. sicer mladih skoraj ni. se pa da nabrat takšne prav razvite.
sem vzel zraven sonyja pa sem naredil nekaj slik.
lp
robert

Seven

Nekaj iz današnjega sprehajanja po rogli.





enastajerka

Pa se nekaj mojih... od cetrtka in danes.... nekaj starih,nekaj tud mladih,a slednjih vedno manj.. Sploh danes sem nasla ogromno starih, ze gnilih jurckov - tak starih pa celo jaz ne pobiram :o :o

Tukaj pa so si mravljice kar na dvoriscu par jurckov posadile ;)

dr.boletus



Jutranji 2 urni sprehod po gozdnih poteh in jasah , 700 m.n.v. .
Očitno se nekaj dogaja tudi v mešanih nižinskih gozdovih .




marjeta

dr. boletus čestitke za izjemno lepe gobe. V katerem koncu Slovenije nabiraš, če ni skrivnost?
Pa lep pozdrav vsem

Marjeta

pecikl


nova gobarka

Dr. Boletus, tudi jaz čestitam ta tako izjemno lepe gobice. Letos mi jih še ni bilo dano videti.... In tudi mene zelo zanima na katerem koncu Slovenije so zrasle!?

frodo

Citat od: dr.boletus dne 20 September 2015, 10:55


Jutranji 2 urni sprehod po gozdnih poteh in jasah , 700 m.n.v. .
Očitno se nekaj dogaja tudi v mešanih nižinskih gozdovih .



[img]http://www4.slikomat.com/13/0920/u3

Za verodostojnost  je pa lepo če je na sliki datum.

janko

LP

Danes izlet na Jančah.

Gob nič. Razmeroma suho.

Je bil kdo od gobarjev na Golici ali okolici.

Vse jurčke to leto sem dobil v smrekovih gozdovih . Zakaj ?


dr.boletus

Nobenih skrivnosti ni , Marjeta . Gobarim na različnih lokacijah ( kjer pač trenutno rastejo ) . . . Jelovica , Rogla ( ko grem na dopust ) , Jezersko ,
Davča , največ pa na terenih Ljubljana - Škofja Loka - Žiri - Logatec . Današnji so bili nabrani nekje v središču tega območja .
In nisem bil edini gobar , tudi drugi so niso odšli domov prazni .
Frodo . . . o verodostojnosti pač ne bo govoril datum na sliki ( ki se ga lahko tudi spreminja ) , povsem zadostuje moja gobarska poštenost .
Sicer sem pa samo opozoril gobarje , naj bodo v naslednjem tednu bolj aktivni ( da ne zamudijo pospešene rasti ) in bodo naslednji vikend
pobirali samo stare pozabljenčke . Pa veliko gobarskih uspehov vsem .

janko

LP


Gobarska poštenost, haaa ???  Da sploh ne omenjam fovšije....

Običajno se ne pove svojih kotičkov.

Gobarji so tudi "prefrigani in vseh maž polni idej", kako zavarovati svoj prostor.

Res pa je, da to sodi poleg.