Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

ubisoft

No pa, da se še jaz malo oglasim za vse Primorce in pa Notranjce.

Jurčki so tako v Vipavski dolini, Trnovskem gozdu, na Krasu in pa pri Postojni ter Pivki. ;)
Najde se tudi veliko lisičk, ki pa so že precej stare.

Glede jurčkov pa je tako. Na deset najdenih jurčkov je en zdrav in pa devet črvivih.

LP




boza

POzdravljeni,
nekaj malega sem včeraj pobrala, ostalo je bilo vse črvivo ali pa premokro.
Črvivih je ogromno, Upam, da bo kaj bolje, čeprav obljubljajo ponovno dež.

Lp

klemen

Ampak to sem seveda nabral na Svredskem.....in Svedi gob SPLOH ne nabirajo.

Miha89

Včeraj gobaril po svojih terenih na ihanskem gričevju in našel 6 zdravih (mladih) jurčkov, še enkrat toliko nekoliko starejših in črvivih, ki sem jih pustil v gozdu, ter enega turka in brezovega deda. Bo kmalu pognalo tudi v nižjeležečih gozdovih! Najlepši od včeraj pa tale lepotec:

sabincica

Citat od: gal dne 07 September 2014, 12:19
Citat od: robert11 dne 07 September 2014, 10:10
pozdravljen gal
na tej sliki ni videt šampinjonov! na sliki so cigančki oz. pšenična poprhnjenka (http://www.gobe.si/Gobe/RozitesCaperata)
je pa lepa najdba, jaz sem jih včeraj našel le nekaj.
lp
robert

Ti boga, potem pa jaz že celo življenje živim v zmoti. Moj dedek je celo življenje nabiral gobe in je tem gobam rekel šampinjoni, jaz nabiram na istih terenih kot je včasih on in sem bil siguren da so to šampinjoni. Kakšni so pa potem šampinjoni, ki rastejo v naravi, gojene poznam.

Zdravo Gal.

Sj to so sampinjoni. Gozdni sampinjoni. ;) to je 3. ime, ki ga poznam za te gibe. Prvo je pseničnica, drugo je psenična poprhnjrnka, tretje pa gozdni sampinjon. ;)
Ti je isto kot jurčkek, jure, taprava,... vsi pa govorimo o gobanih ;)

Drgace pa pšeničnice oz. sampinjoni so odlične gobe.  ;D

Lp, Sabina
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

jurcek9

Nekaj malega od danes☺

robert11

oj,
danes sem se službeno peljal smer slovenjske konjice - vitanje - slovenj gradec. vovv kako lepi gozdovi, da me je kar zamikalo da bi šel nabirat gobe. samo žal ni šlo.
a kdo nabira v teh gozdovih?
lp
Robert

Martin

 ;)
pozdrav
Jurcek9-lepi primerki a so bli kaj črvivi.

No sam sem gobaril včeraj in danes -včeraj na šumiku in sem našel nekaj jurčkov zelo so črvivi
-Danes pa sem popoldan gobaril proti koroški in rezultat sami kozjenogi mesnatovci nenormalno jih raste po celem mojem terenu bili so zdravi in sem jih nekaj ocvr -spohal-he,druge pa vložil v kis .Zdaj pa čakam na kvalitetne jurčke za v kis ker do zdaj teh nisem mogel vlagat ker je ful črvivo.

Tapravi lepi trdi čisti ne požrti pa se itak najdejo vedno v oktobru in v november vsaj pr men je tako.

Martin

 :-*

to pa od dans :P

jurcek9

Martin takole je bilo od briblizno 30 jurckov je bilo presenetljivo 20 zdravih, prejsne dni je bilo ravno obratno >:(. Upam da bojo od zdaj naprej rasli bolj zdravi jurcki :)

sabincica

Zdravo,

Danes sem šla preverit stanje za merele. NIČ. :(
Niti enega rdečečega dežnika. Še znaka, da je tam kdaj ker rastlo ni bilo. Našla sem samo na kupu 6ih  marel, ki so ravno pokukale na svetlo. Verjetno bodo jutri že za pobrat, če me ne bo kdo prehitel:)

Prilagam pa vseeno eno slikico. Niso užitne, so pa vseeno lepe :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

tinček

Utrinki nedeljskega gobarjenja na MB Pohorju.

dverbnik

Robert 111
Jaz nabiram na totem koncu - Vitanje -Rakovec- mislinja- je kar veliko gob kakor tudi gobarjev. Mam gor vikend

Ta Pravi Gobar

Tinček...

Vsaka čast, lepe gobe.   :o :o :o

Je kaj črvivo ali OK ?  Si bil vrh Pohorja, ali bolj sredina ?

Lp, TPG  :)


boza

Ohoho, to pa je veliko gob Tinček. Tudi mene zanima, koliko od teh je bilo za porabit. Jutri, če ne bo dežja, grem tudi jaz kar v domači gozd. Me prav zanima, če je stanje že kaj boljše, al je še vedno vse črvivo. Povem jutri  :D.
Lp Boža