Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

snežka

Spoštovana Nives!
Prav lepa hvala za vaš prijazni odgovor.  :D Moram priznati, da te rastline do sedaj še nisem videla.
Le pozdrav, Snežka

jurcek9

Gob je res veliko, ampak lepih je bolj malo=/, nekaj sem jih tudi slikal ;D

kotalka

Pozdravljeni :)
vas berem že kakšne 3 leta in moram reči da je to zelo zanimiv forum :) Priznam, da sem na začetku le špijoniral kje je kaj odgnalo ;D
Moje gobarjenje v zadnjih letih kombiniramo s sprehodi in luftanjem otrok po gozdu. Sem iz okolice Kranja, največ nabiram na relaciji KR - Preddvor, enkrat do dvakrat na sezono jo pa pihnem na Pokljuko ali pa v Tržiške konce. Za dopolnilno dejavnost opravljam tudi dela v gozdu, ampak takrat gob ne nabiram :-\

No vglavnem vsem en gobarski živjo  :)

kotalka

#453
Da se še malo považnam ;D
z nedeljske Pokljuke - namen so bile borovnice, še vedno čaka na najditelja ;)

https://imagizer.imageshack.us/v2/514x685q90/902/H08RCI.jpg

gobičke

mene zanima a kdo kaj gobari okrog ribniške koče? v petek ko bom imela več čas grem v ribnico in bom tam malo pregledala terene in upam da se kaj najde  ;D
lp

ljubiteljica gob

kotalka - haha, tale jurček je pa pravi šaljivec!

frodo


Gobar88

Grem jutri spet malo v svoje kraje, upam da je se kaj ostalo v gozdu in ni vse izropano ;)

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


lukar

Phu,

dans obilna bera na Kozjaku  600-700nmv.
Mlajši in tudi starejši možje vendar lepo uporabni, za sušit, zmrznit, takoj za popapcat.
Obilo sem jih pustil še dalje uživati v svojem naravnem okolju...

lp, Luka

robert11

pozdravljeni
bil včeraj na pohorju in se res da najt mlade jurčke, pa tudi takšne še ravno pravšnje za uporabo, pa tudi veliko starih je ponovno najt. kot tile četvorčki.
lp
robert

Martin

 ;)
pozdrav

dans gobaril na šumiku ha gob kar nekaj črvov in polžev pa celi bataljon.Drugače pa ja da se najt za ozimnico a čakam na bol zdrave za vlagat.

No sem pa ugotovil da hodi matej oziroma Mato2-na isti teren ko jaz .ha jaz pa se čudim kak je te nonstop vse pobrano .-hec- ;D
ja dans sva se z Matejem srečala v goši kot da bi se zmenla.-Mislim da še on vedno trebi gobe  :'(

lp
MARTIN

Martin

 :P

robert11

martin lepe slike. a lahko daš malo večje gor? tvoje slike so krepko pod 100 kb. omejitev je 200 kb, torej bi lahko dal slike gor 2 krat večje. naletel sem na zelo dober program za krčenje slik (pixresizer). je free, ti ga lahko pošljem preko maila. samo posreduj ga.
s programčkom odpreš original sliko, potem pa jo zamnjšaš za določene procente in v raziskovalcu pogledaš kako je velika slika. če je še več kot 200 jo še malo zmanjšaš tako da je pod 200. meni zelo enostavno.
lp
Robert

mato2

Lep pozdrav ja danes je bilo kar veselo na pohorju očitno bom ta teden uspeu od ponedelka do petka biti 5x na pohorju in kar je najlepše je da se najdejo gobani težki po 300g in še več ki so idealni za sušenje. Upam da bo jutri vreme zdržalo dopoldan da lahko grem opet v akcijo. Martin ja danes in pa vse tri dni v tem tednu je blo popoldan dosti dela z čiščenjem in rezanjem gob ;D

lp mato

lukar

Mato; kaj tile vlki majo bete še tui okej?
Pr mojih teh vlkih je blo kr polovica s takimi bolj trhlimi beti.

Samo tak btw, do kere meje sploh je še kul da jih uporabljaš za sušenje, lahko kaka fotka? :)