Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobar88

Kaj pa to ?




Prvič sem uspel najti kaj takega :)

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


PravaBiBa

Citat od: Gobar88 dne 09 Avgust 2014, 00:03
Kaj pa to ?




Prvič sem uspel najti kaj takega :)

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka




jurčkov, ki rastejo v štuke se jaz ne bi branila :D zanimiv primerek :)

rotor

Spet je v gozu presuho...ampak, gobe so trdožive  Smiley

Danes sem našel teren z vsaj 40 komadi zelo velikih gobanov. Preveliki in prestari za vzet. Pa drugič...

Nekaj slik z jutranje runde po gozdu:













https://picasaweb.google.com/114357224221000408501/Dole203

Gobar88

Danes nabranih okrog 250 komadov in vse na enem mestu v razmaku 200-300 metrov.
Zal skoraj vsi crvivi.

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


rotor

Gobar88, sigurno so bile zelo male, da so prišle v kvoto 2 kg ;)

snežka

Rotor

Fenomenalni posnetki! Kaj je na vaši 9. fotografiji?
Lp

robert11

pozdravljeni
danes zjutraj bil na pohorju in nabral pol košare gobanov. je veliko mladih, pa so že kar požrti.
sicer pa polna košara verjetno krepko presega 2 kg. sem slišal da na pohorju policija kontrolira gobarje. sam jih nisem še srečal. a jih je že kdo?
lp
robert

Gobar88

Citat od: rotor dne 09 Avgust 2014, 18:09
Gobar88, sigurno so bile zelo male, da so prišle v kvoto 2 kg ;)
Bilo je veliko vec kot 2 kg, ampak me zanima kfo bi pustil 200 komadov jurckov, lahko recemo na enem kupu, verjetno ga ni junaka ali pa se dela lepi na forumu ;)
Sem prvic in verjetno zadnjic nasel taksno kolicino gob na enem mestu in bi bil greh pustiti :)

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


Martin

 :-\

200.kom.na enem mestu fuu upam da si jih sčistil tudi tam. :police:
Rotor-lepi primerki a za mene preblizu slikano drugač pa ni kaj. :o

Drugače pa dans sem gobaril vse od ribnice proti pesku in šumiku gobanov veliko tud mladih a skoraj vse črvivo.samo na pesku sem našel res čiste lepe jesenske gobane.drugod pa sam črv. ljudi pa proti pesku in na pesku norišnicaaaaa.a žalostno je da sam starejši večina ne vedo da morajo imet košaro za nabiranje in nož.hja tak pač učijo otroke.
lepo rastejo tud na šumiku.  :-[ :-X

Lp
Martin

Martin

 :o :-*

Gobar88

Seveda vse pocisceno v gozdu, ce pa bi zamudil 30 minut pa nebi bilo nic pocisceno ker so hiteli "gobarji" z vreckami itd ;)
To se zgodi mogoce enkrat v zivljenju, in sem srecen da je uspelo meni in ne kaksnemu drugemu ;)

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


jurcek9

Cestitke vsem za lepe slike=) Sam jih danes nisem naredil, ker sem pozabil aparat doma, sem bil pa zelo razocaran, ker sem misliu da sem nabral lepe mlade jurcke, ko sem jih pa cazel cistiti so bili pa skoraj vsi crvivi >:(

mačka27

Tudi na "mojih punktih", jurček, sva z mojim dragim videla več kot 100 jurčkov v 2h urah - ne pretiravam... Lepi na pogled, izgledali "frišni", a vsi črvivi vključno z najmanjšim, ki je meril kak cm. Žal sva večino pustila kar v šumi in domol prinesla samo delčke očiščenih (vseskupaj za kake 2 - 3 jurčke). Drugač pa polno ježkov, lisičk in 2 kozja mesnatovca  ;) .

robert11

pozdravljeni
v haloških gozdovih se še vedno dajo najti gobani. s tem da pa ni več veliko malih in mladih. so pa danes še ravno pravšnji za uporabo. jutri verjetno več ne bodo . sem jih pa tudi veliko pustil v gozdu. so bili že neuporabni. sem pa našel kraljevega gobana, ki pa je seveda tudi ostal v gozdu.
lp
Robert m.

nivesp

Pozdravljena snežka !

Ker vam ROTOR ni odgovoril sem si drznila odgovoriti na vaše vprašanje.  Na 9. sliki je Arum maculatum.
Škoda ker ni poslikal še list potem bi vam lahko točno povedala kako se imenuje.Pri nas je ta rastlina pogosta imam jo
celo na vrtu, ima zanimiv cvet, je pa cela rastlina strupena, Lp Nives