Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurcek9

Citat od: Gobar88 dne 04 Avgust 2014, 12:01
Hvala, nabiral pa sem na Goričkem ob Madžarski meji.

Poslano z mojega LG G3 z uporabo Tapatalka


Malo predaleč zame=) Ampak vseno hvala za informacije.

južni

pozdravljeni! ta teden imam končno dopust in sem se veselil gobarjenja... in kasneje ugotovim da nikjer ne rastejo gobe... razen več kot očitno na goričkem in v halozah. GOBAR88 te lahko prosim da mi malo bolj točno poveš kje ob meji si to nabiral ker sem že ves obupan in mi še zadnja strast-gobarjenje propadA.. hvala za odgovore in tudi drugi ki ste zbirali v halozah prosim povejte malo bolj kje... hvala še 1x

kragulj

Zanimiva današnja zbirka gobanov...

  - poletni
  - ajdovček
  - borov
  - jesenski

lp,

robert11

kragulj, mislim da na zadnji sliki ni jesenki goban ampak poletni. jesenski imajo drugačno mrežico pa še klobuk imajo malo drugačni. mogoče lahko še g. slavko kaj komentira. lahko se pa seveda motim.
lp
robert

Martin

 >:(

Lojze hvala za informacijo za šumik -sem dans bil v drugi smeri pa ni kaj gob pr vas pa vidim da nekaj je blo za nabrat.

Lp
Martin

robert11

martin, sem malo čakal nate, pa sem mislil jutri na pohorje. pa bom verjetno zavil v haloze.
mogoče pa je bilo preveč ljudi ta vikend na šumiku.
lp
robert

Martin

 :D

Robert11-jaz nisem iskal na šumiku ampak od peska proti ribnici in tu je blo slabo naslednjič pa grem na šumik v nedeljo.

lp
Martin

počasna

Od bivšega Železničarskega doma gor proti Belviju oz. razglednemu stolpu je vse podrto in neprehodno, a kljub temu sem našla devet jurčkov.

mato2

Pozdrav v soboto sem bi zadnje v halozah in nabrau cenko lisičk in par mladih jurčkov. Zdaj sem na dopustu na morju v ponedeljek pa štartam z polno paro ;D lp matej

rotor

Nekaj z današnje bere:







Gobar88

Citat od: južni dne 04 Avgust 2014, 17:02
pozdravljeni! ta teden imam končno dopust in sem se veselil gobarjenja... in kasneje ugotovim da nikjer ne rastejo gobe... razen več kot očitno na goričkem in v halozah. GOBAR88 te lahko prosim da mi malo bolj točno poveš kje ob meji si to nabiral ker sem že ves obupan in mi še zadnja strast-gobarjenje propadA.. hvala za odgovore in tudi drugi ki ste zbirali v halozah prosim povejte malo bolj kje... hvala še 1x

Žal ti točne lokacije ne morem izdat, že to da sem nabiral ob meji je dovolj  ;) drugače pa vsaj tam je še bolj neokrnjen gozd, čeprav je vsako leto več gobarjev oz. takih ki uničijo vse kar narava da.
Grem pa jutri spet v akcijo, seveda poročam če se bo še kaj našlo  :police:

robert11

pozdravljeni
no sem danes res šel v haloze, pa se je ponovno splačalo. tam ko sem jih v nedeljo vse pobral jih je bilo danes za pol košare. gobe res rastejo.
lp
robert

Martin

 :o

Robert11
ja to je dokaz ne da goba raste v dežju res hitro-bravo lepa bera .

sam grem v akcijo v soboto . Mislim da bodo kmalu pognali gobani povsod množično kajti vreme in datum sta optimalna.

lp
Martin

Miha89

Mislite, da bo pognalo tudi v gozdovih Osrednje Slovenije pod 600 mnv?

lukar

Zdravo,
Po Kozjaku v nižjih legah do 400m sem jih včeraj skoraj poslušal/videl kak rastejo in jih kar nekaj pustil da še malo zaživijo :)
Nabral pa sem jih kakih 10 komadov jurčkov nekaj lisičk, kozje vime. Kozje vime so okusne?, ma keri izkušnjo kaj najbolje z njih narest?
Hvala,

Luka