Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurcek9

Danes sem nasel tudi nekaj mladih ;D

Lojze07

So to jurčki ali kostanjevke?  ???

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

frodo

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.



Imaš pa lep podpis pod prispevki,.....

mato2

 Pozdrav v halozah sem naleteu na luskate lisičke ter malo na netu preveril kaj je z nabiranjem in zdaj ne vem če so zaščitene ali ne saj ponekod piše da ponekod pa ne. lp mato

slavko

Luskate lisičke (Cantharellus amethysteus) so bile zaščitene do leta 2011. Sedaj niso zaščitene in jih je dovoljeno pobirati. Aktualni seznam zaščitenih vrst si lahko ogledate tu, http://www.gobe.si/Gobe/ZasciteneGobe.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Lojze07, čeprav posnetek ni najboljši, mislim, da so na njem jurčki.

Lep pozdrav,
Slavko

mato2

Gospod Slavko hvala za odgovor torej bom danes probo te lisicke najdo sem teren kjer zelo intenzivno rastejo ampak samo po obrobju haloz kjer se mesata borov in bukov gozd. Lp mato

jurcek9

Citat od: Lojze07 dne 01 Avgust 2014, 00:04
So to jurčki ali kostanjevke?  ???

LP
Jurčki samo ze bolj temni=)

jurcek9

Danes sem sel za eno urco v gozd in nasel tole, vidi pa se da je rast gob obcutno padla=/

Martin

 ;)
pozdrav

lepe najdbe

Od jurcček9 so sigurno gobani poletni po moje.

Sam grem v pondeljek spet pogleat na višino pohorja če se je rast jesenskih gobanov pospešila upam da je kajti ogoji so optimalni.

Lp
Martin

jurcek9

Citat od: Martin dne 01 Avgust 2014, 21:47
;)
pozdrav

lepe najdbe

Od jurcček9 so sigurno gobani poletni po moje.

Sam grem v pondeljek spet pogleat na višino pohorja če se je rast jesenskih gobanov pospešila upam da je kajti ogoji so optimalni.

Lp
Martin
Tudi nekaj jesenskih je ze zraslo, za kaj vec je pa se malo prezgodaj saj na tej visini, ki sem nabiral danes.

robert11

pozdravljeni
bil včeraj v poljčanskih gozdovih pa našel enega jurčka in nekaj golobic. sicer pa poganjajo že tudi druge gobe. lisičk je veliko.
lp
robert

robert11

no, danes zjutraj pa sem bil na pohorju in našel kar nekaj mladih jurčkov. seveda se še vedno najdejo veliki stari. verjetno bodo ta teden pognali malo bolj masovno. tla so dodobra premočena.
sem pa bil danes presenečen na treh kraljih in sicer so v enem tednu podrli veliko dreves, cesto pa zorali da te srce boli. no tudi gozdarjenje mora bit.
lp
Robert

babolat89

Včeraj pozno popoldne sem se podal na standardni "plac" za jurčke - nadmorska višina okoli 1000 metrov (Koroška). Nabral sem okoli 35 pravih (lepih/čvrstih) jurčkov, okoli 25 turkov, eno marelo, ter sigurno več kot kilogram lisičk (na koncu sem pobiral samo še velike). Ostalih gob nisem nabiral, ker je bila košara (pre)hitro polna. ;) Nabiral sem okoli uro in pol - dve uri.

Pa še dve sliki:

Slika:





Slika 2:





babolat89

Pa še par posameznik slik: