Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ???
pozdrav

lep primerek -jurcek9.
No opazi se pa takoj tud na forumu da so gobe prenehale z rastjo no ne čist ampak rast je občutno manša. a vseeno grem jutri preverit svoje nove terene ker dežja je kar nekaj morda pa že rine kaj mladega iz zemlje.

LP
Martin


mato2

Pozdrav Martin jaz grem v Petek malo preveriti sicer v halozah lepo rastejo kisičke nabereš v uri 2kg

lp mato

Martin

 ;)
A matej pozdrav hja lisičke upam,da bom jih kaj našel no drugače pa mislim da nekaj bo za v košaro .javim jutri. :'(

jurcek9

Hvala Martin.
Pri nas na gorenjskem, je bilo zelo malo mladih, sicer sem nabral celo kosaro ampak so bili ze malo starejsi ampak presenetljivo lepi ;D,
tako da grem jutri se enkrat.

Martin

 ;)
Zanima pa me če gdo gobari na rogli peljal bi se s strani koče na pesku proti rogli tud tam so baje lepi tereni za gobarit.no tud na pesku sem začel gobarit čeprav je tam veliko ljudi a so ponekot velike strmine in tam se da najt goba.

lp

mucmuc

Zdravo. Evo končno sem se odločila da se tudi jaz oglasim na tem forumu  ::)

Opazujem vaše objave in se mi zdi fascinantno ... Jaz nimam srece pri gobah. Če takoj na začetku sprehoda najdem malega jurčka, se lahko obrnem in grem domov, ker tudi ce bi se sprehajala ure in ure ne bom najdla nič več  >:(

Sem iz okolice Litije in tu naokoli imamo samo strme hribe, jaz bi pa raje imela Pokljuko  :D tam so prijetni sprehodi  :)

Zanima me katere gobe sedaj rastejo? Opažam da je ogromno lisičk. Kje lisičke rastejo? Kateri gozd, območje Slovenije? Sem iskala na netu pa nisem nic pametnega nasla plus to da mi je nekako bolje ce mi vi izkuseni poveste svoje mnenje :P

Hvala za prijaznost in hvala ker delite svoja mnenja na tem forumu.
:-*


Martin

 ;D ;D ;D
Pozdravljena -mucmuc- ;D ;D :-\heh.

Dobrodošla na forumu,glede tvojega vprašanja pa- raste že kar veliko gob no vrjetno nisi neka izkušena gobarka in ne poznaš veliko gob .Tak kot si sama napisala raste dost lisičk ter golobic,jurčkov,mesnatovcev,marele tu in tam.......no lisičke rastejo povsod jaz osebno jih iščem v mešanem gozdu po travnatih jasah in ob potokih.
Sam osebno iščem na pohorju od ruš pa vse do ribnice za drugje pa ti neznam kaj rečt.

Lp- pa upam,da boš najdla tud kakega vllllkega jurčka. :o

Martin :angel:

mucmuc

Hvala za dobrodoslico.
Res nisem izkusena glede gob, vem kaj je jurcek in kaj lisicka. Vse ostale gobe, ki si jih Martin omenil pa moram pogledat na netu-mogoce sem jih vidla pa sem jih pustila, ker so mi ble sumljive  :-[

Aha, tako torej rastejo lisicke...zraven potokov, jas...se sanjalo se mi ni, res...jaz grem vedno v hrib in sem tak zmucena (no dobra telovadba) sam kaj ko nic ne najdem...ali pa vse poberejo  :(

Kdaj je najboljsi cas za nabirat jih? Zgodaj zjutraj? Mogoce se kak nasvet glede nabiranja?

Hvala

tinček

Bil v torek na Pohorju in bil presenečen nad najdbo.Našel sem mlade in velike jurete.

Martin

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tud jaz sem dans fsekal na pohorje od peska proti ribnici višina 1000-1200.mnv.Deževalo nonstop megla nonstop in gobe hja- sem nabiral nonstop in to lepe jesenske gobane. najdo sem velike male mlade,skratka gobe so ponovno pognale in to lepe čiste .Vlage je gor nenormalno vrst gob ,ki rastejo zelo dosti tak da ja gobe rastejo.----zanimivo tu na istih terenih sem gobaril v nedeljo in takrat par starih gobanov danes pa čist drugo. :D

bil je super dan za sprostitev.
Tinček- kateri del pohorja si gobaril približno mislim ne hah.

Lp
Martin
:o :o :o :-*

Martin

 :police:

Martin

 :o

Martin

 :angel: :police: :laugh:

tinček

Gobaril od Areha proti Šumiku.
  lp

robert11

pozdravljeni
bil danes v halozah, pa je res veliko lisičk. tudi nekaj jurčkov se najde, pa nekaj golobic. gozd je res premočen, tako da bodo gobe z malo sonca ponovno pognale. grem jutri še na pohorje.
lp
Robert m.