Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 :)

Hja vreme se spreminja dež pa se spet izogiba naših krajev. Nič kaj dosti dežja nebo padlo pr nas in za naprej tud ne kaže kaj bol obilnih deževnih obdobij . Moje mnenje gobarska sezona je že izgubljena, letos lahko pozabimo na množično rast ker nebo obilnega dežja škoda no upam,da se motim a dvomim.

Lp
Martin

vrtna bučka

Malo več dežja kaže šele v začetku septembra nekje. Če je treba računati še čas, da si micelij opomore... Se bi mogoče gobarska sezona lahko začela  sredi septembra... Mogoče bo se pač kasneje začelo in potem malo dlje trajalo...

Ne mi upa pobrat  :'(

Lukap8

Martin ?

Kar precej se motiš :D Spomni se lansko leto. Lahko prebereš tudi gobarjenje 2012 tam od konec avgusta predvsem pa tam od začetka septembra naprej ;) Lansko leto smo imeli še bolj sušno v začetku septembra sem že jaz obupal. Bilo je zelo toplo brez padavin kar dolgo časa. No prišel je prvi dež mislim da tam kmalu v začetku septemra no bilo je ravno prav toplo, da so pognali tisi še zadnji poletni gobani. Potem je bilo spet bolj sušno tam druga polovica, če se ne motim. Oktober pa je biu res fenomenalen glede padavin itd.. kaj šele gob :)

Tko da. September in oktober bosta precej bolj namočena, kot julij in avgust kar pričakuj ;) No predvsem oktober bo tisti pravi ;) Nikakor upanje ni izgubljeno ...

l.p, Luka
Luka Prezelj

Martin

 :D
Morda se motim- a gobarjenje 2012 nerabim brat ker sem sam pisal komentarje gor in vem kakšno je bilo stanje gobe so rastle že konc julija na avgust tak da ni bilo enako stanje kot letos.No v glavnem če bo dež bodo gobe če pa nebo dežja pa nebo gob.

lp
MARTIN


Lukap8

Hehe okej :) no upam, da nisi zameril hehe... no jaz menim, da bo dovolj vlažno za gobe sploh oktober !;)
Luka Prezelj

rene

#350
Pri nas zelo malo dežja v tem poslabšanju. Suho kot poper. Kaže pa za vikend in v začetku prihodnjega tedna  vsaj za zdaj malo bolj izrazito poslabšanje in možnosti več dežja.
Normalno, da bosta september in oktober namočena saj od začetka julija ni bilo omembe vrednih padavin. Vsako leto do zdaj so ta primankljaj padavin v juliju in avgustu nadoknadile nevihte z močnimi nalivi, katerih pa je letos izredno malo oz. jih skorajda ni.
Vreme gre svojo pot in sem skorajda prepričan, da bo narava nadoknadila primankljaj.
Jutri 21.8 je polna luna. Vsako leto smo zadnji teden avgusta in prve dni septembra nabirali gobe, ker so rastle množično. Pričakujem, če bo res dež konec tedna se bo le premaknilo na bolje.
Spremljamo  :laugh:

andekk

no glede na to, da so povprečne letne padavine za zadnjih 10 let še vedno prbližn iste bi lahko pričakoval še kej dežja. Če se ne bo vse skupaj zavlekl do zime in bomo mel snega da se  ven ne bomo vidl :)
definitvno pa že komaj čakam, da bom lahk šol v hosto ne samo za rekreacijo!
glumim gljivu!...

markok

Če še koga zanima primerjava lanske in letošnje gobarske sezone, tole so podatki iz mojega lanskega gobarsko vrtičkarskega dnevnika (osrednja Slovenija):
Cel julij in avgust huda suša, prvi celodnevni dež 26.8, po tem še 31.8 in 1.9.
5. dan po prvem dežju travniški kukmaki
6. dan invazija dežnikaric
10. dan gobani, golobice, kostanjevke...
Septembra je še večkrat deževalo in jesen je bila gobarsko obilna kot že dolgo ne.
Zadnje gobe (meglenke) sem nabral 17. novembra
Torej do sedaj zelo podobno kot lani, nič še ni izgubljeno

Lukap8

Hvala za te primerjave :)

Luka Prezelj

msix

Citat od: markok dne 20 Avgust 2013, 15:39
Če še koga zanima primerjava lanske in letošnje gobarske sezone, tole so podatki iz mojega lanskega gobarsko vrtičkarskega dnevnika (osrednja Slovenija):
Cel julij in avgust huda suša, prvi celodnevni dež 26.8, po tem še 31.8 in 1.9.
5. dan po prvem dežju travniški kukmaki
6. dan invazija dežnikaric
10. dan gobani, golobice, kostanjevke...
Septembra je še večkrat deževalo in jesen je bila gobarsko obilna kot že dolgo ne.
Zadnje gobe (meglenke) sem nabral 17. novembra
Torej do sedaj zelo podobno kot lani, nič še ni izgubljeno


vrtna bučka

Še so upi!

DOlenjsko posavski konec samo par kapelj  :-\

vrtna bučka

po zadnji vremenski napovedi, naj bi od nedelje naprej padlo kar nekaj dežja. Tako da še so upi, še so! Tudi temperatura se naj bi spustila. Je bila pa pred dvema dnevoma vremenska napoved čisto drugačna. Tako da... bomo videli sproti...

Lukap8

http://www.krtina.com/napoved/napoved.asp

No ja nevem zakaj sploh govorimo res o nekih upanjih :) Tako kot mamo zdaj je čisto običajno in bodo tako ali tako. Mogoče ne še sedaj med počitnicamim, v septembru pa skoraj sigurno in potem oktober ;)
Luka Prezelj

dejankot

Luka maš prav,če pogledamo lanske slike se je "tapravo" gobarjenje začelo tam nekje po 20 septembru in tako bo tudi letos pa bo spet veselje "pri bajti" :D tako,da ne skrbite, ker je skoraj vsako leto isto,na koncu smo pa vsi veseli za dobro sezono in tudi letos bomo in sem prepričan,da bojo najbolj zvesti obiskovalci foruma kaj kmalu "nalimali"kakšno tapravo fotko in pozabili na sušo in nerast gob ;)
lep gobarski pozdrav,pa brez zamere

Martin

 :D
Upam,da bodo te padavine konkretnejše in dalše,da bo bol namočlo no pol še pride ena pošilka dežja, če le bo deževalo.potem bi res mogoče znalo kaj pognat.
Lani je v začetku septembra namočlo in prve gobane sem našel 12.9.na kl.vrhu.

lp
martin

slika lanska z omenjenega datuma. ;D :o :o