Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

frenky42

Pozdravljeni

danes šel malo na sprehod po gozdu in naletel na prekrasnega jurčka ;D




murrober

oj,
tudi jaz sem bil včeraj v gozdovih v halozah, pa še žal nisem našel kakšnega jurčka, čeprav sem jih lani takšen čas že nekaj našel. no čestitke vsem za najdene jurčke. sicer že rastejo nekatere gobe. no pa še počakajmo malo.
lp
robert m.

palma

Moj prvi letošnji nabiralski uspeh: 12. 5. 2013.
Bili so 4, rastli so skupaj, našla samo te 4 (en mali je bil za prvim levim), nasploh še ne rastejo.
[im][/img]

Richard

Tale malenkost gob je bila najdena na dveh lokacijah. Počasi se začenja dogajat.  ;D

Ta Pravi Gobar

Pozdrav Richard

Je to bilo na Pohorju ali kje drugje ?   Sam na Pohorju - bolj na srednji višini pred dvema dnevoma nisem našel nič. Lep pozdrav gobarjem, dober ulov ...  ;)

Ta Pravi Gobar

Kje jo to cca najdeno ?  Ne kje na Pohorju, ali ?   :o

murrober

pozdravljeni
no danes pa sem v halozan hašel prve letošnje gobane. sicer me je kot prvo pričakala lepa mušnica, potem pa se je pojavilo nekaj gobanov. no pa tisti neužitni že tudi rastejo.
lp
robert m.

Richard

Ta Pravi Gobar, gobe so bile najdene na dveh lokacijah. V okolici Juršinc in v Halozah.

anica

Po enem tednu prisilnega premora sem spet šla pogledat spremembe v gozd. Našla sem nekaj jurčkov - polovica je ostala
v gozdu, ker so še vedno zelo črvivi in nekaj mladih lisičk. Komaj čakam, da "proradi" moj iglasti gozd, kjer je težko najti
črvivega jurčka!

LP A.

ch3ch2oh

Ali ni malo prezgodaj za marele?


frenky42

Citat od: anica dne 19 Maj 2013, 10:24
Po enem tednu prisilnega premora sem spet šla pogledat spremembe v gozd. Našla sem nekaj jurčkov - polovica je ostala
v gozdu, ker so še vedno zelo črvivi in nekaj mladih lisičk. Komaj čakam, da "proradi" moj iglasti gozd, kjer je težko najti
črvivega jurčka!

LP A.

Pozdravljena Anica,,,res je ja da v iglastem gozdu ni črvivih,,,,sam to še ne bo kmalu....  ;D :o

Richard

Ena izmed današnjih gob. ;)

rene

Res lepe slike so nastale v zadnjem času tukaj gor. Se mi kar sline cedijo  :P
Pri nas še zaenkrat vse mirno, edino gozdarji motijo spokojni mir v naravi. Letos so podrli res ogromno dreves in kaj je najslabše, da niso nič pospravli za sabo. Debla so izvlekli in odpeljali, tiste veje pa so pustili ležat kar po poteh. Z  traktorji so naredili velike nanose blata po poteh, tako da je nemogoče normalno hodit. Res škoda, da tako grdo delajo z naravo.
Srečno  :)

anica


Današnja bera. Najdeno v gozdičku velikosti dveh nogometnih igrišč!

lp

Martin

 :laugh:
pozdrav vsem

danes gobaril v šentilju in čista nula.Vidim pa da drugi že pridno nabirate gobane ,ampak marela v tem času hja no narava je zmožna vsega.

No po dežju, ki prihaja pa bom pričel pregledovat pohorske gozdove seveda bol nižje on del proti belviju upam, da bo počasi kaj.

Lp
Martin