Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

kragulj

... in še nekaj iz Haloz (gobanov pa še nič...)
lp,

anica

V soboto sem preverila Hostarjevo trditev, da že rastejo jurčki. Presenečenje - res sem našla 3. kom poletnih jurčkov.
V nedeljo sem šla še enkrat v drugi gozd in našla čez 20. kom. Moram pa povedat, da so jurčki zelo slabe kvalitete - črvivi eni
celo gnili od znotraj, kar je verjetno posledica čudnih vremenskih razmer. Zanimivo je, da so ob tem času vedno najprej
rasle lisičke, zdaj sem pa našla le eno za vzorec. Dokaz pride zvečer! Ja pa še to nabirala sem na jugu Goričkega!

lp

markok

Tudi jaz sem danes našel prve gobane - na tržnici BTC v Lj.
Branjevko sem vprašal, če so uvoženi iz Romunije, pa je rekla da so naši, iz Goričkega.
Pa še cena: 30€/kg
Prekmurci, fovš sem vam!!

anica

 
Jaz sicer ne prodajam gob, vem pa da v Prekmurju odkupujejo gobe od 5 do največ 10 evrov.
To pomeni, da se isplača biti branjevka. Te jurčke, ki rastejo zdaj pa ne bi upala podariti nikomur,
ker so preslabe kvalitete.

Lep pozdrav vsem gobarjem in čimprejšnjo uspešno gobarijo želim!

uli

Danes sem nabiral smrekove vršičke,pa sem našel tudi nekaj mavrahov.

mačka27

Tudi okoli škofjeloškega konca ni kaj dosti novega....(z izjemo 3h gobarjev, ki so me verjetno prehiteli....) drugač pabojda da rastejo mavrahi "u iber"....

Gobar88

Pogrešamo slike prvih gobanov letos  :P  :police:

Matej_K.

Slika je bolj slaba, jurček pa je od včeraj. Lokacija Gorenjska ;)

Gobar88

Ja nic grem jutri preverit na goricko, pa porocam :)

Martin

 ;D
pozdrav

Čestitke vsem za najdbe gobanov a tud jaz bi rad videl slike.Hja drugač pa prihaja čas uživanja v gozdovih in jutri grem tud sam preverit svoje terene sezona se pšričenja...

Čuvajmo naravo in gozdove pustimo za sabo neoničene ter čiste-

Lp
Martin

anica


Obljubljene slike, kot vidite so same kapice ostalo je za seme!

lp

Gobar88

Nekateri so pravi lepotci, pa nima veze če so črvivi, vsaj za lastno zadovoljstvo je poskrbljeno  :laugh:

Slim Shady

Za kakšno spefiko gre tu, predvsem mislim trenutno v osrednji regiji
poletni gobani še ne poganjajo... :police:

Gobar88

Evo bil na gorickem, bolj ob meji z madzarsko in rezultat je popolna nicla :)
Sploh ni nic zivljenja v gozdu, mogoce je izostal kak dez v tistih koncih ker se mi zdi da bi bilo ze presuho.

tartufar



Marčne rdečelistke. Dva dni nazaj sem jih nabral v Pivki. Zelo okusne gobice (vsaj zame). lep pozdrav vsem!
lp. Mile