Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

gobasan

Ja včeraj res megla na Pohorju,nič se ni dalo videt tam nekje nad 700 m se je začela-potem pa še rahel dež. Sem nabral kar nekaj - gobarjev pa je tudi bilo v polno.

murrober

pozdravljeni
da pa ne bodo samo gobani na forumu. evo košara golobic v pol ure na križnem vrhu pri slov. bistrici. res lepo rastejo.
lp
robert m.

dennis

Lep pozdrav!
Ena lepa fotka...

rotor


Miha89

Današnja bera jurčkov v okolici v gozdovih nad Ihanom pri Domžalah  8)

anica

 
  Nekaj današnjih lepotcev iz juga Goričkega!

  LP A.
 

Lojze07

Pa še nekaj klenih in zdravih današnjih Pohorcev...  :angel:

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Leon

Zdravo,
danes sem našel jurčka težkega 627 gramov vendar ko ga gledam, niti nisem prepričan ali je jesenski goban ali pa borov goban. Bet in klobuk sta sicer res rdečkasta. Upam da se bo dalo razbrat iz slik.

Lp Leon

sabincica

Pozdravljeni.


Sem se danes zjutraj odpravila na Kope. Megla, da bi jo škrati s škarjami rezal, v gozdu je bilo ful temno, mrzlo in mokro :)
Po 7 urah je bil rezultat: 1 košara  in pol jurčkov, 1 košara kostanjevk dedkov in turkecov in ena košara rdečečih dežničkov z dvema 600g borovima glivcema.

Spodaj je nekaj lepih gobic :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Pa še nekaj...
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

amanita_muscaria

Pa kje vi najdete vse te globaje? Midva sva danes nalovila enih par frcaj (mavlji, kostanjevke, macesnovke), enega slinarja in dve nekaj, kar sem dala v Determiniranje. Močeradov je bilo v tem finem, meglenem vremenu skoraj več kot gob.  :D


janko

LP

Moja teza da po "hujšem napadu paradižnikov z plesnijo" pričneje tudi rasti gobe. DRŽI.

Lahko kdo to tudi iz svojih  izkušenj potrdi.

Danes je bil gozd poln presenečenj. Mladih gobanov je bilo dovolj , lisičke pa nobene.

Veliko je zelenih, rjavih mušnic...

Gobe sem podaril sosedom , ki so jih bili zelo veseli.

Nekaj pa sem jih tudi zamrznil. V gozd sem šel šele po 16h.

nej1

Citat od: sabincica dne 28 September 2013, 21:44
Pa še nekaj...

joj sabinčica ....,te tvoje fotke :) evo, ob 6.30 vstanem in grem na nanos :) izvidnica,čeprav že cel teden pošlušam kako malo je goz pr nas ....ma jst verjamem da bom vsaj nekaj našel .....:)
lp

nej1

fotogobar

#1063
Ljubljančanka,

Živjo,

ja drži, vreme je bilo zelo lepo in tudi bera pri nas je zelo bogata,
kot zanimivost naj povem, da smo šli včeraj (sobota) v gozd z družino (žena, jaz in otroka) in našli v 3-4 urah 8 kg gob ampak zanimivost pri vsem tem je ta, da so bili v košari enakovredno zastopani jesenski, borov in poletni goban - to je za mene popolni užitek, seveda je bilo v tej količini tudi ostalih vrst, ker za mene ni tisto pravo, če so v košari samo gobani, v tako visoki sezoni se znajde cca 40 različnih vrst in podvrst  :),

Jurčkov karpačo,

zelo preprosto ga pripravim,

- v možnarju strem osmukan timijan, morski cvet ter olivno olje,
jurčke narežem na lične 2-3 mm debele rezine, prelijem z zmesjo iz možnarja ter popopram s sveže mletim črnim poprom,
zraven kozarček suhega belega vina (sivi pino  :))
ja kaj naj rečem kot v filmu - brbončice ponorijo  :angel:

fotogobar

#1064
Manjši šok,

včeraj je bila v Škofji Loki gobarska raztava,
z veseljem sem jo obiskal in doživel manjši ali pa kar velik šok,

veliko večino raztavljenih gob sem prepoznal in zato niti nisem bral listkov prilimanih zraven trosnjakov, z menoj je bila tudi žena, ona pa je brala in ker ima tudi ona nekaj znanja, me je opozorila, da so pri veliko vrstah popolnoma spremenjena imena, nakar postanem pozoren tudi sam in res, glej ga zlomka, baje se je letos spremenilo veliko imen,
recimo:
veliki slinar - slinasta koprenka
pšenična poprhnjenka - pšenična koprenka

te dva sem si uspel zapomniti, sprememb je res veliko,

no preprosto ne razumem komu je to v interesu, spreminjat so šli rodove in ne samo vrste,
malemu človeku, beri gobarju, to sigurno ni v nobenem interesu, peščici veljakov pa verjetno v velikem, tako finančnem kot katerem drugem,

res ne vem, čemu vse to ampak sam vem, da bom ostal pri znanju, ki sem ga pridobival skozi 15 letno gobarsko zanimanje
in kaj naj z vso nakopičeno literaturo, ki se je nabrala v teh letih - na grmado z njo in v trgovino po novo - a ne, pri meni to ne bo vžgalo,

   upam, da s tem nisem koga ožalil in verjetno velika večina tukaj prisotnih, vsaj tistih, ki ste po društvih to že zdavnaj veste, no jaz sem to ugotovil včeraj,

mogoče bo g.Slavko imel kakšen pomirjajoči komentar na to  :),

na fotki: z leve proti desni - poletni, borov in jesenski goban