Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

počasna

Pozdravljeni !
Katero gobo imenujete rdeči dežniček, je to mogoče sirovka ali Lactarius deliciosus.lp Nives


rdečeči dežnik http://sl.wikipedia.org/wiki/Rde%C4%8De%C4%8Di_de%C5%BEnik

nivesp


bukvan

Zelo malo se oglašajo gobarji iz haložkih gozdov, a še kaj sploh najdete ali je vse pobrano. Imam jutri namen obiskat haloze pa nimam pojma kako kaj  je.

sabincica

Citat od: nivesp dne 27 September 2013, 17:32


Pozdravljeni !
Katero gobo imenujete rdeči dežniček, je to mogoče sirovka ali Lactarius deliciosus.lp Nives

Zdravo.

Nives, to je vrsta dežnikarc. Ima krajši in votel bet tako kot vse " marele". Ko jo odrežeš postane na poškodovanem delu čez čas bakreno rumene do vinsko rdeče barve. Pazi da ima pod lističi obroček. Po okusu je bolj aromatičen kot marela in ni primeren za zamrzovanje ker odtaljeni počrnijo  in grenijo.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ljubljančanka

Citat od: fotogobar dne 27 September 2013, 17:26
čisto sam sem rasel na gozdni poti in tehtal sem 35 dkg in pride človek in mi da najprej upanje, ko mu takole poziram, potem pa naenkrat nož ven in v košaro z menoj in to še ni vse, doma me nareže na tanke rezine in pripravi jurčkov karpačo   :) :),

na Škofjeloškem še vedno zelo lepo rastejo jurčki in tudi ostala pestrost ne zaostaja   ;)

Wow!  Vi ste pa danes imeli lepo vreme  ;)

A izdaš recept, kar nekaj karpačov sem zasledila na netu, pa me zanima, kako ga pripraviš?  Na kruhu, rukoli, z oljem ?....

PanterLIV

bukvan, po nižinah še vedno poganjajo gobe..sam sem danes  šel preventivno za pol urce v Miklavške gozdove in našel 3 jurete , marel pa res ogromno, vendar sem mogel končati z nabiranjem ker se je temnilo, od kolegice sem pa dobil sliko iz prlekije, tako da kr s cekrom po gobe... moram še naštudirati objavljanje slik

anica

 
Čestitke vsem za čudovite slike. Jaz prilagam eno gasilsko, ki je dokaz, da na Goričkem na mojih
terenih pridno rastejo lepi in zdravi jesenski jurčki in tudi vse vrste golobic, marel in raznih drugih
gob. Sedaj ni težko upoštevat zakona 2 kg, ker približno toliko najdem na dan!

LP A.

amber

Citat od: PanterLIV dne 27 September 2013, 20:52
bukvan, po nižinah še vedno poganjajo gobe..sam sem danes  šel preventivno za pol urce v Miklavške gozdove in našel 3 jurete , marel pa res ogromno, vendar sem mogel končati z nabiranjem ker se je temnilo, od kolegice sem pa dobil sliko iz prlekije, tako da kr s cekrom po gobe... moram še naštudirati objavljanje slik

PanterLIV, pri objavi klikni na link dodatne nastavitve (levo spodaj) in tam je opcija za nalaganje fotk iz računalnika.

lp

štajercMB

Danes po šihtu, cca 2 uri...moja redna rastišča...lp

http://shrani.si/f/A/vs/9SLjL5J/img1181.jpg

mimimimi

v.b. V omenjene kraje,kjer sem vam poročala, se splača vstrajati. V sredo preverjeno. Res malo več hoje, ampak se obrestuje. Zraven marel, se še res kaj drugega ogromno najde. Vstrajnost :)

Ljubljančanka

Citat od: anica dne 27 September 2013, 20:55

Čestitke vsem za čudovite slike. Jaz prilagam eno gasilsko, ki je dokaz, da na Goričkem na mojih
terenih pridno rastejo lepi in zdravi jesenski jurčki in tudi vse vrste golobic, marel in raznih drugih
gob. Sedaj ni težko upoštevat zakona 2 kg, ker približno toliko najdem na dan!

LP A.

Kako so lepi!

PanterLIV

hvala lepa , evo od danes najbolj fotogenični jurek in ogromen dežnik :D

janko

LP

Delam študijo med paradajzi in gobami. Celo polletje so bili zunaj in so obbrodili...

Ta teden pa jih je prvič, napadla plesen pred dvemi dnevi. Napad je bil hiter in kar hud.

Po mojem skromnem mnenju to pomeni, da se rast gob zelo povečuje.

Danes sem bil pri gospodu malo ven iz Ljubljane. Imel je gajbico lepih " ta črnih in navadnih gobanov"

Rekel je tudi, da bo sedaj gob dovolj. Vzemite si gobji dopust. Dež prek vikenda bo prebudil naravo.


Ima kdo na forumu kake izkušnje z mojo teorijo.

Hvala za odgovor



nivesp

Pozdravljena Sabincica in ostali !

Hvala za izčrpno sporočilo, pri nas na primorskem ga še nisem zasledila, čeprav nabiram in uživam kar lepo število gob, mogoče bom imela šrečo in našla tudi rdeči dežniček. Lp Nives

rene

Včeraj gobaril na Pohorju. Bila je megla, vidljivost slaba na koncu pa je vedno bolj deževalo. V parih urcah se je nabralo tole:





Vse skupaj 23 juretov. Gobarjev ni bilo.
Lp  :)