Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

snežka

Danes dobri dve uri na Arehu. Zame je bil to prelep sprehod po gozdu. Košarica je bila polna proti pričakovanju  :laugh:. Drugače pa isto kot pravi Martin - treba je kar nekaj hodit in tla so zelo suha! Jurčki se najdejo posamezno, našla sem tudi cigančke in najbolj zanimivo - majhen šopek štorovk - mraznic. Torej bodo res začele rasti. Dež....dež.... dež.....je potreben, vremenska napoved je ugodna.
Lep pozdrav!

PrviProgram

Sabincica, kako pripraviš rdečeče dežničke. Jaz sem jih danes nabral, čistijo se zelo teško. Sedaj pa ne vem, kako jih naj pripravim. A tako, kot vse ostale, panirane? Kakšen namig ;)

amber

Pozdravljeni,

Že lep čas vas spremljam in se naučim marsikaj novega. Zdaj ne pobiram zgolj jurčkov, ker zaradi vas poznam še kakšno drugo gobo :).
Danes sem na Pohorju našla kar lepe primerke (presenetljivo, ker v torek sem šla iz gozda s prazno košarico). Evo enega ;)

Leon

Meni pa je danes zraven jurčkov uspelo najti kar nekaj kozjenogih mesnatovcev  :)

Lp Leon

fotogobar

#1024
Sodobna družinica (pomeni tričlanska, če sploh  :)),
ata, mama in mali gabrovček

vrtna bučka

Tale družinica je pa res posrečena!

Danes sem v nekje 3eh urah nabrala 5 jurčkov, srednjih velikosti, ter dva ogromna ogromna starejša jurja. Ampak sta bila res ogromna. Oba sta ostala v gozdu, ker sta bila že v nekje proti zadnji fazi. Če ne bi padal dež, bi slikala, tako si pa nisem upala, da ne bi ostala brez telefona  ::) Jurčki sicer zelo kvalitetni! Se mi zdi, da sedaj ne gre več toliko za kvantiteto, temveč kvaliteto.

In da ne pozabim, pognalo je kar nekaj res čudovitih, krasnih marel!

Martin

 :P

Danes pri nas gobaril v listnatem gozdu kake tri urce našel zelo lepe jurčke dve mareli in kakih deset mladih kozjenogih mesnatovcev- ha so že v kisu


Lp
Martin

ajezovnik

Ok, zdaj pa ne vem...al sem jaz slep postal, al pa na Pohorju, okolica Areha ne rastejo več..danes bil na Arehu dobri dve uri.
Našel sem tri jurčke na kupu, če bi bili malo bolj zdravi, bi imeli skupaj enih 4kg. A so bili kakih pet dni predolgo v rasti...polži, črvi.
Mladih jurčkov ni, hvalabogu da dežuje. V sredo upam do bo za pobirat ;-)

Lp, A

amber

Danes zjutraj (okolica Areha in nižje) kar polna košarica jurčkov in kostanjevk. Lepi mladi zdravi, očitno še rastejo. Vprašanje kaj bodo povročile sedanje nizke temperature.

Lep gobarski pozdrav vsem!

počasna

Zgleda, da so na Pohorju začeli rasti tudi bolj spodaj ... danes v dežju


počasna


sabincica

Citat od: PrviProgram dne 26 September 2013, 20:47
Sabincica, kako pripraviš rdečeče dežničke. Jaz sem jih danes nabral, čistijo se zelo teško. Sedaj pa ne vem, kako jih naj pripravim. A tako, kot vse ostale, panirane? Kakšen namig ;)


Zdravo. Najboljsi so pohani- moka, jajc, drobtine. Lahko jih tudi podušiš na malo olja in česna, zaliješ s sladko alpsko smetano in poliješ po kuhanih širokih rezancih, njokih ali pa kapeletih. Cez nastrgaš malo parmezana.

Jih pa ne dajat v skrinjo. Ker ko jih naslednjič želiš uporabiti so čist črni in grenijo.

Dober tek. ;)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

PrviProgram

Hvala lepa za te informacije, mi prav pridejo.

Lp

fotogobar

čisto sam sem rasel na gozdni poti in tehtal sem 35 dkg in pride človek in mi da najprej upanje, ko mu takole poziram, potem pa naenkrat nož ven in v košaro z menoj in to še ni vse, doma me nareže na tanke rezine in pripravi jurčkov karpačo   :) :),

na Škofjeloškem še vedno zelo lepo rastejo jurčki in tudi ostala pestrost ne zaostaja   ;)

nivesp


Sabincica, kako pripraviš rdečeče dežničke. Jaz sem jih danes nabral, čistijo se zelo teško. Sedaj pa ne vem, kako jih naj pripravim. A tako, kot vse ostale, panirane? Kakšen namig ;)

Pozdravljeni !
Katero gobo imenujete rdeči dežniček, je to mogoče sirovka ali Lactarius deliciosus.lp Nives