Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

Citat od: bojannn dne 24 September 2013, 14:07
Pozdravljeni, žal nikjer ne morem zaslediti, keako je kaj s gobami v Zgornje Savinjski dolini...Robanov Kot, PodOlševa...
Hvala za vsak namig !!!

LOP!

Zdravo. Jaz sem bila letos že 2x v Robanovem kotu in vse do Slemena in razen marele in pesti lisičk nisem našla. Enako je bilo lani, ko je bil na mojih placih vsega dovolj in je ista nadmorska tudi v Logarski, razen lupljivk  ni bilo nič. Tko da v logarsko sploh ne hodim več.
Če se odločiš za podvig pa javi stanje. Velik sreče.

Lp,

Sabina
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

rotor

Pravkar iz gozda. Suho kot poper. Prehojeno in pobran do amena. Potreben je obilen dež... 8)














https://picasaweb.google.com/lh/myphotos


babolat89

#977
Danes smo bili ponovno v gozdu. Kar precej suho je vse skupaj. Drugače pa smo bili na standardnem placu - Koroška (Strojna) - višina okoli 1000m. Nabrali smo okoli 30 majhnih/srednjih jurčkov (približno takšnih kot so na sliki), okoli 10 brezovih turkov, okoli 5 gabrovih dedov, ter 10 marel. Ena izmed marel je bila neverjetno velika - kaj takšnega še nisem videl nikoli. Mogoče na sliki ne zgleda tako ogromna, vendar v živo.... :o


No, pa še par slik od danes:




























Gobar88

Same lepe slike :) bravo  :P

snežka

Pozdravljeni vsi, ki sodelujete na tem forumu s svojimi prispevki!
Po mojem mnenju je ta forum vedno bolj bogat, pravi užitek pa je pogledati vse "fotke", ki jih naložite zraven teksta. Zelo so mi všeč zelo kvalitetne fotografije gob, ki so bile naložene v zadnjem času.  :laugh:
Veliko sem se naučila iz teme "determinacija gob", kjer nam s svojimi odgovori širi znanje gospod Slavko, in še nekateri od vas. Vsebine na forumu spremljam že tretje leto. V moji košarici se sedaj poleg jurčkov in lisičk najdejo tudi golobice, kostanjevke, borove glive in štorovke, katerih pred leti nisem nabirala, ker jih nisem dovolj dobro poznala.
V nedeljo sem gobarila na Pohorju. Našla sem nekaj jurčkov, med njimi trojčke in peterčke. Nekaj je bilo še čisto majhnih pod iglicami. Teren se mi je zdel nasplošno zelo suh, tako da me zanima, če se je rast gob na Pohorju kaj ustavila.
Lep pozdrav!

Ljubljančanka

Pozdravljeni,

danes sem šla v gozd za hišami pogledat, če je že kostanj in spotoma našla borovega glivca. 




Ker ne vem, kako se ga pripravi, sem mu namenila še eno noč  ;)
Mi kdo svetuje kakšen recept?

LP, Lj


rotor

Ljubljančanka, če v googlu odtipkaš "recept borov glivec", imaš idej kolikor hočeš  ;)

sabincica

Citat od: Ljubljančanka dne 24 September 2013, 21:51
Pozdravljeni,

danes sem šla v gozd za hišami pogledat, če je že kostanj in spotoma našla borovega glivca. 




Ker ne vem, kako se ga pripravi, sem mu namenila še eno noč  ;)
Mi kdo svetuje kakšen recept?

LP, Lj




Zdravo,

Jaz naredim sledeče:
ga operem in razrežem na kose primerne za paniranje, in pazi, da se ti bo držal skupaj- na med paniranjem ne razpade. Če je treba ga še enkrat operi pod tekočo vodo ( znajo biti zelo umazani oz. z veliko prebivalci  ::). Posoli, lahko tudi uporabiš vegeto- jaz je ne, da ima bolj naraven okus.
Povaljaj ga v moko, nato v jajce in drobtine. Ocvri do zlatorumenenga. Men je tak fenomenalen.

Lahko pa ga samo razrežeš in primešaš drugim gobam za v juhico, rižoto ali pa tudi samega, če ga bo dovolj za vse:) ali pa daš skrinjo nekuhanega za drugič.

Pa dober tek:)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

#983
Marele, marele, marele:) pohane, na žaru, v smetanovi omaki.... :laugh:
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

PanterLIV


Leon

Zdravo
Tudi sam te dni pogosto gobarim. Zraven jurčkov sem nabral kar nekaj modrikastih golobic.

Lp Leon

fotogobar

Lepo pozdravljeni gobarski prijatelji,

tako kot večina tukaj, tudi sam že kar nekaj časa sledim vašim komentarjem in fotografijam,
sedaj pa sem zbral še "pogum" in se registriral,
gobarim predvsem v Škofjeloškem hribovju in kot že samo nik ime pove, skoraj vedno nosim s seboj tudi fotoaparat in na ta način, ne samo, da gobo izsledim, jo tudi ovekovečim in tako ohranim za "večnost"  :),
      z gotovostjo prepoznam cca 300 vrst in s tega vidika imam veliko raje v gozdu pestrost kot samo "jurčkijado" (no občasno tudi kaj takega paše  :))
     torej, s svojimi prispevki vas bom skušal razveseliti s kakšno fotografijo in kakšno koristno informacijo  :)

nivesp

Pozdravljeni !
fotogobar lepe slike, kje pa je ta gozd?

Lojze07

Citat od: nivesp dne 25 September 2013, 13:48
Pozdravljeni !
fotogobar lepe slike, kje pa je ta gozd?

Nivesp, kje pa si videla te slike? Jaz jih namreč ne vidim??  ???

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

fotogobar

Poletni goban v kopeli sončnih žarkov