Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Na posnetkih je dvoletni polluknjičar (Abortiporus biennis), neužiten.

Lep pozdrav,
Slavko

vrtna bučka

Lepe slike, krasne, res. Jaz grem jutri še malo povohat na moj teren, malo bolj v nižinah. Če ne bo nič, bo to verjetno moj zadnji gobarski pohod letos (z gobarskim namenom). Tudi drugi v mojem koncu pravijo, da jurčkov več ni. Marel je bilo letos zelo malo, upam, da vsaj to kakšno še najdem.

Sem pa opazila, da kadar želim kaj nabrati, malo najdem, ko ne pričakujem veliko, najdem ogromno  :P ::) Še komu poznano?  ;D Presneta ironija  :)

rotor


kepa

#963
ROTOR tako lepe slike pošiljate, da človeku zastanene dih.
Pri nas ponovno rasteje marele,črne trobente,lisičke,zraščenke,golobice ,pšeničnice , jučkov bolj malo,začeli pa spet ajdovci.






rotor

Kepa, hvala...resnično mi je nabiranje in slikanje psihična sprostitev. Velikokrat grem iz gozda brez gobe ali slike...pa nič zato  ;)

vrtna bučka

rotor  :o :o :o manjka smeško za aplavz lepo prosim...

rotor - težko je izbrati najlepšo sliko, kot bi izbiral najlepšo zvezdo na nebu... Meni je še posebej všeč peta slika... Prav čutiš žametno površino na klobučku...

Sami superlativi!

Imaš kakšno spletno stran kjer imaš zbrane vse slike?

strastengobar

#966
Pozdravljeni gobarji!
Rabim pomoč in sicer danes pa jutri sem na obisku v maribor in seveda takoj sem pomislil na pohorje, ki me ze dolgo mika.. in sedaj se na znajdem naakam. Zanima me kam se naj orientiram ce se nahaj pod smuciscem zlate lisice pri hotelu Arena? Bi lepo prosil za informacije, sel bi jutri zjutraj..
Lp pozdrav!

počasna

Kar gor, levo ali desno od Arene. Uživaj na Pohorju!

babolat89

#968
Citat od: camellong dne 21 September 2013, 22:21
Kako pa je kaj proti Koroški, slišal sem, da gobe kar pridno rastejo-nisem še zasledil prispevka iz teh koncev in me zanima kako je kaj tam?
Lep gobarski pozdrav.

Pozdravljen!

Midva z očetom (ali bratom) nabirama/o na Koroškem. Zadnji mesec oz. malce več, hodimo vsakih 10 dni in vedno naberemo kar solidno. Nabiramo na Strojni - višina okoli 1000m in še ne enem "placu" na višini okoli 700-800m. Vedno najdemo okoli 30-50 jurčkov, 5-15 brezovih turkov, 5-10 gabrovih dedov, nekaj kostanjevk (teh je sicer kar precej, vendar ne pobiramo ravno vse) ter tam pa tam kakšno marelo. Lisičk je pa (bilo) zelo malo oz. skoraj nič.

Včeraj pa sem šel nabirati sam za kakšno urco, na "drugo stran" Koroške (proti Ojstrici - Košenjaku) z namenom da najdem "marele". Višina je bila okoli 600-700m. Našel pa sem okoli 25 marel (nekaj pa sem jih pustil) + 3 brezove turke.

Drugače pa gremo ta teden spet nabirat, tako da bomo vidli kako bo. Bom naredil kakšno fotko.

Lep pozdrav!

strastengobar

Citat od: počasna dne 23 September 2013, 20:29
Kar gor, levo ali desno od Arene. Uživaj na Pohorju!
Nekaj takega sem mel v mislih, hvala za informacije...

PrviProgram

Danes marele, marele, marele....

meganboj

jutri nameravam iti na šumik oz klopni vrh ve kdo kakšno je kaj stanje oz je bil danes kaj gori
lp

bojannn

Pozdravljeni, žal nikjer ne morem zaslediti, keako je kaj s gobami v Zgornje Savinjski dolini...Robanov Kot, PodOlševa...
Hvala za vsak namig !!!

LOP!

stajerc

Danes pohorje: med 30 in 40 kom jurckov, mesano, poletni in jesenski gobani in pa kapitalec, noro zdrav, 60 dag :)

Gobar88

Bil v petek na gorickem in je stanje v gozdu zelo slabo, kaj za vraga "gobare" motijo ostale gobe ker jih je res malo bilo celih...
Sicer bera je bila bolj slaba ampak sem vseeno naletel na enega velikana ;)
Kilogramski jurcek in 30 cm je imel premera



Grem pa spet jutri malo preverit, ce ne drugega pa vsaj na sprehod po unicenem gozdu  >:( >:(