Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

vrtna bučka

Ta je pa dobra!!!  ;D Je podkupljive sorte torej praviš  ;)

Ta Pravi Gobar

Ja, sem se sam zaj... z jabolki. Zdaj se pa pajtlam, že ko same stopinje vidim - to so 15 cm dolgi dvojni krempli v blatu po poteh po Pohorju. Ko si tako sam sredi ničesa, ti ni vseeno. Marija ...

PravaBiBa

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 11 September 2013, 21:21
Medveda na Pohorju ni. Sem pa lani, pa zdaj ko sem bil petkrat gori, vsakič srečal zelo velikega jelena. Lani me je jezno gledal daleč sredi ničesa, sam sem bil, on na poti pod menoj, jaz pa ravno htel dol iti ... Neverjetno, zdaj me vsak dan spremlja do pol ure hoje - kakih 20 m proč od mene, v gozdu - je bolj v temi, goste male bukve, smreke ... Je pa res, da sem mu lani začel vsakič nest eno košaro malih jabolk od doma, pa se je navadil. Mi menda že košara po jabolkih diši, pa sma zgleda neke sorte Frenda postala ...

Lahko noč ...  :laugh:


Sam vprašanje, če je kakšen lovec tukaj. Sredi Pohorja razmrcvarjen pred kakšnim letom posekan štor. Razmrcvarjen na višini 2-3m, v bližini nekaj razritih mravljišč in iztrgana podrast. Ko sem jaz lovce spraševala, so rekli da bi kaj lahko šlo za medveda. Sicer pa poznamo tisti primer zamenjane identitete, ko je lovec ustrelil medveda na Pohorju -Areh. Jaz nisem toliko samozavestna, da bi se sama gor sprehajala.

Ta Pravi Gobar

Alocha ...
Ja, je že res, 3 ure od Areha, sredi ničesa, pa da takega srečaš ...  No ja, saj sem 190 cm visok pa 110 kg, pa se me bo ja bal !!! ;D
Evo, zdaj so moje gobice spucane - uro dela ziher, bog pomagaj, kolko požrto od polžev, črvov pa čisto nič - niti v najstarejši. Dajem ribjo konzervo zraven, da se pač približno vidi velikost zadeve ... Pravi projekt, vse me boli od hoje, pa še tolko garat zraven ...

Lp ;)

vrtna bučka

Hja, zdaj ko si jelena razvadil boš razvado mogel vzdrževat  ;) To je tako kot pri ženskah...  ;D ;D


Ta Pravi Gobar

No, hvala bogu da jeleni nimajo tako velikih rogov kot ženske ...  ;D ;D ;D

vrtna bučka

Hehe, se vzdžim nadaljnega komenarja  ;D ;D ;D

PravaBiBa

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 11 September 2013, 21:56
Alocha ...
Ja, je že res, 3 ure od Areha, sredi ničesa, pa da takega srečaš ...  No ja, saj sem 190 cm visok pa 110 kg, pa se me bo ja bal !!! ;D
Evo, zdaj so moje gobice spucane - uro dela ziher, bog pomagaj, kolko požrto od polžev, črvov pa čisto nič - niti v najstarejši. Dajem ribjo konzervo zraven, da se pač približno vidi velikost zadeve ... Pravi projekt, vse me boli od hoje, pa še tolko garat zraven ...

Lp ;)


Potem moram tebe zraven na Pohorje vzeti. Medtem ko se bo s tabo sladkal bo jaz lahko zviznila ;)

p.s.: resno, na Pohorju se najde kakšen medved v iskanju terena, niso pa stalni naseljenci, tako so meni razložili lovci...zdej pa vedi...

vrtna bučka

Ta pravi gobar ima itak jelena za spremstvo/preusmeritev vabe ;-)

Ta Pravi Gobar

Yo...
No, kaj vem, na Pohorje hodin 35 let, na vrh nekje 13 let, pa nikoli slišal o medvedu. Dosti je razrito od divjih svinj, ki sem jih samo enkrat sredi dneva srečal kakih 20 - 30, ko so prečkale makadamsko cesto, spet sredi ničesa, a niso niti glave proti meni obrnile - sem kolesaril, pa čakal, da grejo, so tekle ena za drugo, samice, pa mladički, pa ta veliki bolj črni trije na koncu. Zanimivo doživetje ... Po moje se je gori na Pohorju najbolj treba pazit jelenov, sploh ko se parijo.

PravaBiba, a si bla kdaj na Pohorju ?  Lahko greva enkrat skupaj, sem za.  ;)

Včeraj sem našel rižo okoli 30 jurčkov na enem kvadratnem metru, , pa sem samo 3 pobral, ki so bili veliki ala 5 cm, druge pustil, grem čez par dni preverit, če me še čakajo.

Lep pozdrav vsem pravim gobarjem  :)

vrtna bučka

Moja bera danes je bila malo boljša, 17 jurčkov, srednje velikosti, so manj črvivi. Kar nekaj sem jih pustila tudi. Pomoje počasi bo. Je bilo pa že kar nekaj gobarjev tudi. Je pa bilo to na 450nm. Malo višje že rastejo, v dolini še ne ravno...

ksenijabb

 Optimizem do ušes, pa da vidimo, koliko jurčkov je počakalo! ::)
Tudi na Gaju nad Mariborom je precej razrito, divje svinje so imele žurko kar na velikem območju!
Vendar mislim, da niso našle nič kaj juretov! ;D Me zanima, kdaj so najbolj dejavne? Da se jim izognem, ker ne bi rada bežala pred njimi ( je za mano op. hrbtenice). Upam, da bom našla kaj gobic  za vsaj kako juhco, ko ne morem zaenkrat hodit po jako neravnem terenu! Angeli gobarjev naj se me usmilijo in mi "posadijo" nekaj jurčkov pred nos! ::)
Lep gobarski pozdrav!

vrtna bučka

ksenijajab - imaš v mislih svinje ali "svinje"?  :) Sicer pa vsakega gobarja njegova gobica čaka  ;) Jaz sem danes šla po isti poti nazaj kot se šla v gozd, pa sem na isti stezi jih potem še 4 našla (in to ko sem hodila navzdol). Kam sem gledala prvič, ne vem...