Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

vrtna bučka

Mislim, da bo zdaj malo drugače tudi na Dolenjskem  :) Že samo dopoldne je kar konkretno padalo  :) Jaz imam namen iti pogledat v sredo, vmes naj še malo zrastejo gobice  ;)

gobar666

Lep pozdrav vsem ;D..Gobe oziroma jurčki rastejo skoz,ampak danes je pa blo tapravo,je pa veliko slabša sezona kot lanjska :P..Pri meni je tudi danes padel novi rekord,o številkah pa tudi jst raje ne bom,če pa kdo želi jih pa lahko prešteje :o..še slikica,lp vsem gobarjem..
[/UR

GobarAmaterZaenkrat



nova sobota, nov frej dan za krog po hosti, gozd je suh, nekaj malega se vseen najde, marel pa ogromn, komi ćakam nasledn tedn, tale dž sm čaku:)
Lep gobarski poz.

anica

 
Še ena deževna slikica (gobarka je bila mokra). Vremenarji so pošteno "fulali" z napovedjo!

LP







janko

LP

Čestitke za lepe gobe.

Imam eno vprašanje. Kje rastejo lišičke v osrednji Sloveniji- Ljubljani. Mislim sem na gobe :D

Gobarji se radi pohvalijo pa me vseeno zanima, če ima kdo kakšen namig.

Hvala

klavir

Citat od: vrtna bučka dne 07 September 2013, 19:38
Danes 2,5 ure hoje: 5 jurčkov, trije majhni, dva velika ter 5 marel. Na kraju kjer gobe sicer rastejo množično. Tako da ja, najde se, samo se moraš skoraj zaleteti v njih. Mali jurčki so bili kar črvivi (pecelj), tisti večji so bili pa dokaj svetli in razpokani po klobuku. Suho je zelo, čudno, da je to sploh zraslo. Videla sem tudi rumene gobane, rdeče golobičke, svinjske gobane. To je bilo na 450m nadmorske približno.

Rumeni goban ali po ljudsko rumeni jurček je goba, po kvaliteti enakovredna ostalim vrstam jurčkov, le da je malo trši in lahko rahlo pomodri. Se ga splača poskusiti v kakšni juhici, le da ga je treba poprej najti. Sam sem jurčke nazadnje našel sredi julija, od takrat naprej pa v okolici Maribora in na Pohorju nič več. Svaka čast vsem, ki najdete kaj. Zgleda, da živite v neki vzporedni realnosti... Meni pa gre tako za nohte, da sem nazadnje v četrtek po štirih urah gobarjenja pobral edino gobo v gozdu, jelenovo ščitovko, da sem vsaj eno gobo domov prinesel (saj ni bila dobra, no... 8)). Malo boljše je bilo v soboto na šumiku, ena košarica gob (ampak res tista najmanjša, druge se mi ne splača nositi)... Štiri lešnikove golobice (ostale pometane, ker so iz ptičje perspektive podobne jurčkom), 7 marelic (se pravi majhnih marel), na koncu je presenetilo celo kar nekaj ovčark. Take dobre omake z govedino že dolgo nismo jedli... Sam nikoli nisem bil jurčkar, ampak sem nabiral boljše vrste gob od tistega, kar je ostalo. To me zdaj, ko ni gob, tepe, saj ne poznam nobenega placa za gobane, drugih gob pa skoraj ni... Mogoče bo pa zdaj po tem dežju boljše

lp

;D

anica

 
Pardon

mm1

v posavju za vikend pravi užitek, vendar samo jurčki in marele

pogrešam pisan gozd raznovrstnih gob, je bolj zanimivo

lelaivan

Citat od: rotor dne 05 September 2013, 15:57
Citat od: vrtna bučka dne 04 September 2013, 21:56
rotor, nikar tako skromno, slike so res odlične. Prosim, zaupaj mi s kakšnim fotoaparatom slikaš...

Uporabljam dva aparata...malega, Canon IXUS 510 HS za v žep in večjega Nikon Coolpix 820.
Če grem na MTB turo gre z mano mali v žepu, za pešačenje po gozdu pa večji.

Rotor z katerim od dveh aparatov so slikane slike.

mimimimi

Anica, res lepa bera! V soboto smo bili na vašem koncu, res se najde, ampak ob veliko hoje, kar koristi za telo in dušo!
Imate srečo, da lahko kdaj posedite in nabirate. Veliko dobre bere še naprej :)

rotor

Citat od: lelaivan dne 09 September 2013, 21:40
Citat od: rotor dne 05 September 2013, 15:57
Citat od: vrtna bučka dne 04 September 2013, 21:56
rotor, nikar tako skromno, slike so res odlične. Prosim, zaupaj mi s kakšnim fotoaparatom slikaš...

Uporabljam dva aparata...malega, Canon IXUS 510 HS za v žep in večjega Nikon Coolpix 820.
Če grem na MTB turo gre z mano mali v žepu, za pešačenje po gozdu pa večji.

Rotor z katerim od dveh aparatov so slikane slike.

Pozdravljen.

Zadnje objavljene so slikane s CANON IXUS 510 HS...


nivesp

Pozdravljeni vsi na forumu!

Že dolgo se nisem nič oglasila, ker nisem imela nič zanimivega, čeprav spremljam dnevno forum.V nedeljo
sva s kolegico gobarile na Pokljuki. Pokljuka je bila dobesedno zabasana z avti in gobarji. Najprej sem pomislila, danes ne bo nič a sem se na najino srečo zmotila, gob toliko, kot da bi jih šla nabirati v vrt, kljub
temu da je bila že ura 13. Ne bom povedala kilaže, ker se bo gotovo našel kakšen "zakonik". Lp Nives in Tamara

rotor

Na kile gob nosite iz gozda?...grem popoldne pogledat, če ste pustili še kakšno zame. Za slikat  8)

vrtna bučka

rotor - ne pozabi objaviti tukaj kakšno lepo fotko  ;D

nivesp

Ja nekako tako, ampak jih nisva pustile samo za slikati tudi precej za pobrati, ker sva se prej ustavile, ni bilo prostora v avtu ; He he....