Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;D

pozdrav

Dež ki prihaja bo nardil svoje ,da bodo vse vrste gob pognale in tako bo dobra jesenska sezona čakam na golobice.

Danes gobaril višina600mnv.pohorje :laugh:

lp
Martin

:o :o ::)

domen

lep pozdrav,

Danes sem gobaril na pohorju z mojo matero. Gobe so in kar mnozično poganjajo na določenih predelih :). Po 6 urah gobarjenja sma nabrala vsak okrog 2kg, mogoče malenkost več :). Vse gobe so bile odrezane tako ,da je del gobe ostal v zemlji, tako kot se spodobi. nabiral pa sem na nadmorski višini od 800 do nekje 1000m.
v gozdu sma pustila kar nekaj  starih gob, da bo ostalo tudi nekaj za trose, če jih nebo kdo drug pobral seveda.
glede na pričakovanja sem pričakoval dosti manj gob, in sem bil prijetno presenečen.
V kratkem bom tudi naložil nekaj današnjih fotografij.
Čez kak teden po dežju pa bodo vrjetno še bolj rastle in takrat se bo začela tista prava sezona :)

Lep pozdrav in veliko užitkov ob nabiranju.

slavko

#632
sabincica, na posnetku je vrsta gobana (Boletus). Mislim, da ste našli češki goban (Boletus gabretae), ki je užiten.

Lep pozdrav,
Slavko

tdk

Gobarski pozdrav z Goričkega!

Včeraj gobaril na vzhodni strani Goričkega;bera 3 košare marel(jih je res ogromno) in zvrhana košara jurčkov.
Danes gobaril na lokaciji Martinje; bera dobra polovica košare jurčkov.

Bi pa rad dodal nekaj drugega...pred leti sem pri Gradu naletel na belouško;ko sem bil do nje cca. 3 metre se je odplazila pod listje.
danes pa sem zadnji trenutek odmaknil nogo,da nisem stopil na kačo;dolga okrog 1m,debela za cca. 2 človeška palca,ležala na listju v obliki črke S;ko sem odmaknil korak se je počasi splazila pod listje in bližnje podrto deblo.Črno-sive barve,na glavi nobenih belih barv,cik-cak vzorec po trebuhu oz. hrbtu...mi je pa kar fajn dvignilo kocine.In pravijo da kača beži pred človekom....
Gledam po spletu;verjetno gad.

lp tdk

vrtna bučka

Danes 2,5 ure hoje: 5 jurčkov, trije majhni, dva velika ter 5 marel. Na kraju kjer gobe sicer rastejo množično. Tako da ja, najde se, samo se moraš skoraj zaleteti v njih. Mali jurčki so bili kar črvivi (pecelj), tisti večji so bili pa dokaj svetli in razpokani po klobuku. Suho je zelo, čudno, da je to sploh zraslo. Videla sem tudi rumene gobane, rdeče golobičke, svinjske gobane. To je bilo na 450m nadmorske približno.

kepa

#635
gobarjev ogromno (v gozdu je tako kot da bi kure iskale hrano).Žal tudi gobe preverjene.

kragulj

Spet nekaj ekstremnega...
- skupina ajdovčkov (vseh je bilo 15)
- orjak, ki je imel bet debel kot človeški vrat...
lp,

štajercMB

Lepa najdba Kragulj...jaz sem pred leti našel poletne gobane tak ''nasipane na kup''...vendar jih je bilo ''samo'' 8  ;D.

murrober

pozdravljeni
včeraj sem prehodil veliko predela napohorju v okolici treh kraljev, pa ni bilo nič za pobrat. vse čestitke vsem ki naberete gobe na pohorju. so verjetno trije kralji malo previsoko,. mislim da so nad 1200 m. v goszdu sicer ni bilo suho. mislim pa da bo prihajajoč dež gobe pognal tudi višje.
sem pa danes gobaril v halozah zraven mojega vikenda. marel je toliko, da bi jih lahko kosil s koso. res nepretiravam. sicer pa tudi drugi poročate o množični rasti marel. sem pa našel tudi kar veliko gobanov, večina manjših. pa tudi nekaj golobic. imajo pa vsi kocene skoraj povsem črvive. predvidevam da bodo po dežju ki pride v naslednjih dneh tudi bolj "zdravi".
lp do naslednjič
robert m.

bukvan

Danes sem bil v halozah, vendar ni tako kot vsi govorijo. Ni še prave rasti saj je zelo suho.

janko71

Tudi danes se splačalo iti v gozd,pobral kaj so mi polži pustili.
lp

ksenijabb

#641


Pozdrav vsem strastnim gobarjem ter ljubiteljem narave!
Na včerajšnjem sprehodu po gozdu naletela na to lepotico! Raste na kostanjevem štoru!
Drugače v gozdu suho kot poper ( Gaj nad Mariborom).

MIČO

Zdravo

V gozdu je jurčkov vedno več!Danes sem rabil 1,5 ure da sem napolnil košarico!Se je pa kakovost jurčkov malo poslabšala saj jih je bilo kar nekaj črvivih!

lp Mičo

strastengobar

Pozdravljeni!

Jurčki lepo rastejo na ormoško-Ptujski lokaciji, v sredo in petek sva z punco skupaj nabrala vsakič po košaro jurčkov. Je pa tak kot je že nekdo rekel gobarjev kot, da bi kure iskale hrano. Že med tednom zjutraj ob pol sedmih je bilo v gozdu 10 gobarjev, pri vsakem gozdu po trije avti, si sploh ne predstavljam kako more biti za vikend :D pa saj ne; da bi me motila gužva, ampak jih četrtina nosi gobe v plastičnih vrečkah  :-\
Lp

martinko

Pozdravljeni!
Danes sem se odpravila na moje lokacije, toda samo 2 majhna jurčka in 3 marele, suho kot poper upajmo da bo več naslednji teden. LP   pa srečo pri najdbah