Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

#615
 ;)

-najprej vsem čestitke za super najdbe ter lepe fotke

-Zdaj pa spet o kilaži- seveda je prav ,da je meja določena za kilažo 2kg. je čist ok. A hočem povedat, da če  gdo gre dva ali trikrat v gozd na tedn ali manj a takrat nabere tud kilo dve več, nebo nardil tok škode. Kot tisti ko prnese 2kg domov se obrne gre popoldan spet v šumo in to vsak dan oziroma taki, ki ne čistijo gob pa naj majo sam 5 gob. Takšen je za mene nardil več škode nevem zakaj vi sam o kilaži cvilite dajte malo pogledaat gobarje no ljudi kaj počnejo (počnete)-ne čistijo gob ,brcajo gobe,mečejo vse živo po gozdu-za takimi pobiram smeti- pol jaz ki morda kakšno kilo včasih več odnesem nardim več škode hja jaz sem pol škodlivec za gozd, gobe ostali pa vestni gobarji .Dajte no
=O imenih nebom govoro poznam pa ljudi oni mene ne ,ki ne čistijo gob in to iz društva so se sami hvalili pa ne za namene determinacije tud privat tak ,da ne obremenjujte se preveč marsigdo naj prvo svoj prag počisti pa bo.


;NO ZDAJ PA -včeri sem gobaril na pohorju svoje terene 6h sem hodil, Gobe so vmdar zelo zelo poredko a če dost hodiš se da najti
Našel sem tud starejših veliko ki sem jihPUSTO V GOZDU JA.tak da sem nardil tud kaj dobrega.

lp
Martin

Martin

 :o

rene

#617
Včeraj sem bil na sprehodu in našel tole:


35 marel, okoli 10-15 komadov sem pustil v gozdu, saj so bile še zaprte.
Martin res ne razumem zakaj segrevate staro temo. Eno in isto pišete že kar nekaj časa. Če vam pa je težko na zasebno sporočilo odgovorit pa vam tukaj postavim vprašanje na kakšni n.m.v. ste nabirali gobe?
Na forum prihajajo drugi ljudje a stare teme se še vedno pogrevajo..... Isto je bilo pred 10 leti in tako je tudi zdaj. Ljudje mislijo, da se bo gozd sam obnavljal in "prebavljal" naše odpadke pa temu ni tako žal. Jaz še v življenju nisem videl inšpektorja na Pohorju v gozdu ali ob njem. Je imel kdo več "sreče"?
Evo tukaj še prilepim sliko za vreme v naslednjih dneh:

Dež bo po trenutnih napovedih od začetka tedna pa vse do petka. Bo se pa tudi ohladilo na okoli 1500 m.n.v. temp. ne bo več presegla 10°C. Na sliki se lepo vidi povečanje možnosti padavin od 16.9 do 19.9

Tukaj pa je skupna količina padavin v naslednjem tednu. Bi zelo prav prišlo okoli 30 mm padavin na m².
Torej za dež kar dobro kaže, po dežju pa trenutno ne kaže dosti tople jeseni.
Gobarski zdravo :)

mato2

Pozdrav jaz še sicer nisem biu na pohorju vem pa da je to nabrano na 900 do 1300 n.m.v. severovshodni del pohorja. Jutri rudi jaz grem v akcijo in poročam. Lp matej

Martin

 ;D
rene tako kot je napisal mato2 900do1300mnv je bilo nabrano. lp
martin

MihaJozelj

Lep pozdrav...

Današnja bera v okolici Cerknice.. (marejle in 3je korenjaki) ;D


sabincica

Zdravo. A je tole rumeni goban? Je cel zelo rumen in pomodri na dotik. Pa Full lepo diši.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

kragulj

Citat od: snežka dne 06 September 2013, 08:45
Čestitam in privoščim vsem, ki ste že imeli možnost, da ste si potešili prve letošnje gobarske lušte!
Meni zaenkrat še ni uspelo iti na "teren", zato pa vsakodnevno spremljam dogajanje na forumu.

Kragulj,
ob najdbi na drugi sliki se vam je najverjetneje zvrtelo v glavi! Sanjski prizor! :angel:
Znova in znova gledam te prelepe šesterčke. :laugh:

Lep pozdrav vsem in upam, da grem čimprej v gozd, kjer si naberem energije in potešim svojo dušo . SPREHOD PO GOZDU MI POMENI SVOBODO - ODMIK OD VSAKEDNEVNIH SKRBI IN STRESA!
Snežka


Snežka

Pogled je bil enkraten, saj so zraven teh 6-tih bili še štirje v neposredni bližini in sem jih zagledal naenkrat...

janko71

Današnja bera. ;)

skat

Najprej vsem na forumu lep pozdrav. Že par let le spremljam dogajanja na forumu. Danes pa sem se prijavil.
sem le ljubiteljski nabiralec gob. Nabiram zgolj Jurčke, Turke in Lisičke. Gob ne uživam, imajo pa jih radi moji otroci.
V bistvu mi je v užitek hoja v naravi in po gozdu. In če poleg tega najdem še kako gobo je še toliko lepše.

Moram pa povedati, da me na forumu moti ena stvar - nenapisana lokacija bivališča članov foruma. Saj zgolj z navedbo lokacije še ne poveš, v katerem gozdu nabiraš gobe. Lahko pa bi ostalim članom pomagalo na katerem območju gobe že ali še rastejo.
Tako pa večkrat pregleduješ stare članke članov na forumu in poizkušaš iz njihovih odgovorov ugotoviti njihovo lokacijo.

Vsem lep pozdrav in veliko užitkov v gozdu.

Tinchy

Ampak nekaj mi pa res ni jasno!!!Zakaj hudi........ je vsak jurček požrt od polžev?Ali pa se celo pod kapco skrivajo :( očitno polžki prav čakajo,da jih njami,njami ;)

tomo

Tudi v halozah se dogaja,danes našel 25 juretov ,vendar majhnih.

janko

LP

Ta vikend imam namen spet pogledat na moje terene. Moti pa me, da so gobarji ki praskajo in brskajo pod listi, okoli dreves in najdejo majhne še ne razvite gobe. Menim da s tem dalajo več škode kot koristi za naravo. Počakajmo, gobe so vedno bile. Tudi letos jih bo za vse dovolj.  Če ima narava prav letos vsa rast zamuja ali je prestavljena za mesec dni. Se vidimo oktobra ?

vrtna bučka

Celotedenjski dež prihodnji teden bo gotovo naredil preobrat.

janko71

Današnja bera,lokacija 5km južno od Zdravilišča Radenci.
lp