Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

mattyy

Evo mene iz Pohorja. Danes se mi je pa malo nasmehnila sreča. Nabiral sem na višini med 800-1000 na bolj močvirnatem predelu. Gozd je suh, kot poper, ker sem sprva šel malo bolj višje in ni bilo ama ništa niti divjih. Dež more bit in to konkretno, potem pa bodo gobe ponorele.  ;) Upam, da jih nisem preveč nabral.  ;D




PanterLIV

mattyy fantastična bara! res zelo lepo!.. zdaj si mi malo poslabšal dan saj grem v soboto  nad 100o m iskati srečo.. upam na vsaj približno kaj takega kot imaš ti..

rotor

Citat od: vrtna bučka dne 04 September 2013, 21:56
rotor, nikar tako skromno, slike so res odlične. Prosim, zaupaj mi s kakšnim fotoaparatom slikaš...

Uporabljam dva aparata...malega, Canon IXUS 510 HS za v žep in večjega Nikon Coolpix 820.
Če grem na MTB turo gre z mano mali v žepu, za pešačenje po gozdu pa večji.

MIČO

Zdravo

Tudi danes sem bil v gozdu in našel 35 manjših jurčkov.Drugih gob pa v gozdu nisem videl.Nad 1050 mnv pa tudi jurčki niso rastli.In upam da bo kmalu zopet deževalo saj je vedno bolj suho.

lp MIČO

Lukap8

Kakšna je torej situacija ? Kje iskati nad koliko metri je najbolej iskati :) ?
Luka Prezelj

kragulj

Pozdravljeni.
fotki večje skupine gobanov. Enkrat jesenski, enkrat pa mislim, da grenki.
lp,

štajercMB

Citat od: PravaBiBa dne 04 September 2013, 23:30
Citat od: štajercMB dne 04 September 2013, 22:21
Anica...nisem nič slabega mislil...pač sam sem doživel, ko so določeni subjekti v otroško banico sipali jurčke...jaz pa sem mogoče imel max 5 kom v košari, pa ne zato, da jih ne bi našel...ampak zato, ker starejše zmeraj puščam...ti ljudje so vse pobrali...niti očistili niso gob, zato se mi zdi prav, zakonska omejitev 2kg/osebo...sem pa tudi za posebne izpite iz tega področja...jaz imam osebno 5 izpitov...(vse kaj hočeš danes delat, pa nimaš ustrezne kvalikacije, te stane- beri: kazen ). Ker imamo sami gozd...tečaj varnega dela z motorno žago v gozdu...pa ribiško kvalifikacijo (državni izpit o poznavanju in tehniki lova sladkovodnih rib)...zakaj še ne bi uvedli v gobarstvu nekaj takšnega...pa vsakega idiota...ki nese iz gozda staro gobo...oglobim za recimo jurja?! Pa bi premislil, ali še bo to delal...pač v tej smeri...ker ropanje se enkrat mora nehat...in ti subjekti...ki nimajo pojma o vrstah gob, pa nabirajo in ruvajo vse, kaj pač najdejo...ne vem no...pa nima to veze z faušijo...

Ne preretiravaj prosim. Ljudje, ki so "škodljivci" bodo škodljivci( uničevalci vseh gob, ki jih ne poznajo)  tudi po uzvedenih kaznih. Ljudje, ki nabirajo za prodajo bodo to delali še naprej pa kazni gor ali dol. Mi, ki nabiramo ljubiteljsko pa naj bomo štrafani ker nesemo iz gozda pol kile več?.........pa ne mi s temi izpiti, ki so sami sebi namen in "prijateljem" dobiček.

p.s.: definiraj STARA GOBA

Dokler bomo imeli ljudi, ki so podobnega prepričanja kot si ti, bo stanje takšno, kot je...ne gre se za pol kile več...ni point v tem, problem je miselnosti ljudi. Ampak ne bom smetil, ker nima smisla...Stara goba - goba v njenem zadnjem stadiju rasti oz. fazi, kjer je sicer še užitna/uporabna, vendar je že načeta s strani vremenskim vplivov (cevarke recimo)...ali s strani živali...ali v sled starosti same/vegetacijske dobe gobe...takšnih gob jaz ne pobiram. Mogoče jih ti pobereš za mano  ;).

Naj že bo enkrat konkreten dež na MB koncu...da najdem kakšno MLADO gobico  ;) ;D

sabincica

Zdravo.

Sem se danes potepala v Slovenj graškem hribovju- nekje do 900m.... in tole je današnja bera. Je pa zelo suho. Kar sem našla je bilo na J strani hriba v mahu, travi, razen ene par izjem, ki so iz suhega rastli. Lisičke sem našla na S strani hriba. Lp, Sabina
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Aja, pa še 2 zanimivosti....

No žabica ni zanimivost, je bila pa zelo neopazna, vendar sem čutila njen pogled na sebi in se jo zagledala tam, na drevesu.

Sem bila pa presenečena nad rastjo žafranov v našem sadovnjaku, kjer sem našla še nekaj marel.


Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

rotor


PravaBiBa

Citat od: štajercMB dne 05 September 2013, 21:37
Citat od: PravaBiBa dne 04 September 2013, 23:30
Citat od: štajercMB dne 04 September 2013, 22:21
Anica...nisem nič slabega mislil...pač sam sem doživel, ko so določeni subjekti v otroško banico sipali jurčke...jaz pa sem mogoče imel max 5 kom v košari, pa ne zato, da jih ne bi našel...ampak zato, ker starejše zmeraj puščam...ti ljudje so vse pobrali...niti očistili niso gob, zato se mi zdi prav, zakonska omejitev 2kg/osebo...sem pa tudi za posebne izpite iz tega področja...jaz imam osebno 5 izpitov...(vse kaj hočeš danes delat, pa nimaš ustrezne kvalikacije, te stane- beri: kazen ). Ker imamo sami gozd...tečaj varnega dela z motorno žago v gozdu...pa ribiško kvalifikacijo (državni izpit o poznavanju in tehniki lova sladkovodnih rib)...zakaj še ne bi uvedli v gobarstvu nekaj takšnega...pa vsakega idiota...ki nese iz gozda staro gobo...oglobim za recimo jurja?! Pa bi premislil, ali še bo to delal...pač v tej smeri...ker ropanje se enkrat mora nehat...in ti subjekti...ki nimajo pojma o vrstah gob, pa nabirajo in ruvajo vse, kaj pač najdejo...ne vem no...pa nima to veze z faušijo...

Ne preretiravaj prosim. Ljudje, ki so "škodljivci" bodo škodljivci( uničevalci vseh gob, ki jih ne poznajo)  tudi po uzvedenih kaznih. Ljudje, ki nabirajo za prodajo bodo to delali še naprej pa kazni gor ali dol. Mi, ki nabiramo ljubiteljsko pa naj bomo štrafani ker nesemo iz gozda pol kile več?.........pa ne mi s temi izpiti, ki so sami sebi namen in "prijateljem" dobiček.

p.s.: definiraj STARA GOBA

Dokler bomo imeli ljudi, ki so podobnega prepričanja kot si ti, bo stanje takšno, kot je...ne gre se za pol kile več...ni point v tem, problem je miselnosti ljudi. Ampak ne bom smetil, ker nima smisla...Stara goba - goba v njenem zadnjem stadiju rasti oz. fazi, kjer je sicer še užitna/uporabna, vendar je že načeta s strani vremenskim vplivov (cevarke recimo)...ali s strani živali...ali v sled starosti same/vegetacijske dobe gobe...takšnih gob jaz ne pobiram. Mogoče jih ti pobereš za mano  ;).

Naj že bo enkrat konkreten dež na MB koncu...da najdem kakšno MLADO gobico  ;) ;D
ojej....no, jaz starih gob po tvoji definiciji ne pobiram, kapitalce v zadnjih izdihljajih pofotkam in pustim. Ker pobiram zaenkrat samo štiri vrste gob ni panike, da bi prekoračila kilažo. Govorim o ljudeh, ki pobirajo vsepovprek in uničujejo vsepovprek, govorim o tistih, ki dobesedno vsak dan visijo v gozdu, nabirajo gobe, ki se potem prodajajo gostincem ali na tržnici. Pomisli kako glomazno inšpekcijsko službo bi morali imeti, da bi vse kršitelje štrafala. A zdej se pa naj nadebudni uslužbenci JU-inšpektorji za drevesi skrivajo če boš kakšno gobo brcnil, čekirajo prtljažnike?.....mal za hec mal za res....nadzor in kazni so nedorečene in tukaj je moj point. Nemogoče je nadzirat vse gozdove po Sloveniji.

p.s.: Debato lahko nadaljujeva na ZS, da ne bova posmetila teme :)


kepa

#611
današnja bera





snežka

Čestitam in privoščim vsem, ki ste že imeli možnost, da ste si potešili prve letošnje gobarske lušte!
Meni zaenkrat še ni uspelo iti na "teren", zato pa vsakodnevno spremljam dogajanje na forumu.

Kragulj,
ob najdbi na drugi sliki se vam je najverjetneje zvrtelo v glavi! Sanjski prizor! :angel:
Znova in znova gledam te prelepe šesterčke. :laugh:

Lep pozdrav vsem in upam, da grem čimprej v gozd, kjer si naberem energije in potešim svojo dušo . SPREHOD PO GOZDU MI POMENI SVOBODO - ODMIK OD VSAKEDNEVNIH SKRBI IN STRESA!
Snežka

slavko

#614
kragulj, na prvem posnetku bi lahko bili grenki gobani (Boletus radicans). Treba jih le malce poskusiti.

Lep pozdrav,
Slavko