Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

sabincica

Gobar88, bravo. Res lepi jurčki.  ;) So ti lepo pozirali.

Jaz razmišljam da bi sla v soboto na svoje place proti ribniški koči, pa ne vem a se mi že splača nad 1000m vozit.

A je že bil kdo ta tedn na tej višini, ker na 400m nisem v savinjski  nič naš.

Lep sončen petek :) .
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

domen

Zdravo,

Danes sem gobaril na pohorju na nadmorski višini okrog 800-1000m. Jurčkov še zaenkrat ni bilo videt, sem pa opazil nekaj ostalih gob. Mislim da, bodo pognali jurčki proti koncu naslednjega tedna, če bo dovolj sonca.

LP

Gobar88

Hvala vsem :) brez skrbi nisem vseh pobral :)
Ce pa kaj najdete pa kar prilepite slike ker grem na dopust :)

Leon

Slike včerajšnjih gob:
http://shrani.si/f/1r/10t/3xrBH3kf/29082013470.jpg
http://shrani.si/f/3u/111/3lZsUQm2/29082013466.jpg
http://shrani.si/f/42/L4/xbm9X3w/29082013465.jpg

Pozabil sem napisat, da mi je včeraj v prvem neuspelem poskusu napisalo "The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator".

Lp Leon

JURČEK 22

Klopni vrh jurčkov ni

samantha1

7 jurčkov na višini 800 m . 






murrober

pozdravljeni
danes sem bil na vikendu v halozah, pa sem seveda zašel tudi v gozd. v gozdu nisem našel nobenih gob, ne užitnih niti neužitnih. malo sem pobrskal v tla pa so kar lepo namočena. tak da bo potrebno še malo toplote pa bo.
lp
robert m.

kepa

#487

PravaBiBa

No pa sem se še jaz prijavila. Danes sem nabirala gobe po dolini in sem našla samo in izključno tele





vseh fotk vam ne bom lepilajih je preveč. Sem šla  k nekomu, ki se na gobe spozna (jaz se spoznam samo na jurčke, lisičke in marele), mi je potrdil, da so užitne. Sem namreč malo v depro padla, ker sem v celi šumi našla samo te gobe, se pa spominjam iz mladosti, da smo jih jedli, ampak: zihr je zihr je reku tisti ki je v breg bremzal ;)
Sedaj me pa zanima ime teh gob, on je rekel, da jih tukaj imenujejo medvedove šape....in se seveda pozanimal kje sem nabirala  ;D


PravaBiBa

Citat od: PravaBiBa dne 30 Avgust 2013, 23:27
No pa sem se še jaz prijavila. Danes sem nabirala gobe po dolini in sem našla samo in izključno tele





vseh fotk vam ne bom lepilajih je preveč. Sem šla  k nekomu, ki se na gobe spozna (jaz se spoznam samo na jurčke, lisičke in marele), mi je potrdil, da so užitne. Sem namreč malo v depro padla, ker sem v celi šumi našla samo te gobe, se pa spominjam iz mladosti, da smo jih jedli, ampak: zihr je zihr je reku tisti ki je v breg bremzal ;)
Sedaj me pa zanima ime teh gob, on je rekel, da jih tukaj imenujejo medvedove šape....in se seveda pozanimal kje sem nabirala  ;D



vups sorry, naslednjič bom pomanjšala fotke  :-[ :-[

amanita_muscaria

Biba, vprašanje, kje so bile gobe nabrane, ni vedno zlonamerno.  :angel: Ne raste namreč vsaka goba povsod in je lahko to kar pomemben podatek. Saj ne rabiš povedat točno, samo okvirno okoliš in vrsto gozda.

No, mi imamo otvoritev sezone jutri. Ja, seveda... skupaj s trumami nedeljskih gobarjev.  :P Bomo videli, koga bo več - gobarjev ali gob.   ::)

PravaBiBa

Citat od: amanita_muscaria dne 30 Avgust 2013, 23:46
Biba, vprašanje, kje so bile gobe nabrane, ni vedno zlonamerno.  :angel: Ne raste namreč vsaka goba povsod in je lahko to kar pomemben podatek. Saj ne rabiš povedat točno, samo okvirno okoliš in vrsto gozda.

No, mi imamo otvoritev sezone jutri. Ja, seveda... skupaj s trumami nedeljskih gobarjev.  :P Bomo videli, koga bo več - gobarjev ali gob.   ::)


Vse te gobe so rastle ob borovih drevesih, nikjer drugje. Gospod je sicer vprašal za približno lokacijo, predvsem zaradi tega, ker ima očitno svoje place pa ga je nadmorska zanimala ;)

No glede trum pa takole, danes sem šla, ker vem, da bo jutri stampedo na gozdove in gozdičke, čeprav še zmeraj čakam na zeleno luč na nadmorski 1000+.......vse ostalo je samo mirjenje abstinenčne krize :D   

PravaBiBa

#492
ha ha našla....tole naj bi bil: borov glivec (Sparassis crispa)
http://www.gobe.si/Gobe/SparassisCrispa


njami, jutri gobova juhica z ajdovimi žganci :D


se pa priporočam za vsa domača imena, ki obstajajo za tale fungus tukaj pod Pohorjem ;)


štajercMB

mariborsko pohorje...cca 500m nmv...suho...za gobe suho, kaj bodo ostali trdili je laž, ker je dejansko tako...brez omembe vrednega dežja nima smisla hodit sploh gledat....pa lep gobarski pozdrav :)

PravaBiBa

Citat od: štajercMB dne 31 Avgust 2013, 00:34
mariborsko pohorje...cca 500m nmv...suho...za gobe suho, kaj bodo ostali trdili je laž, ker je dejansko tako...brez omembe vrednega dežja nima smisla hodit sploh gledat....pa lep gobarski pozdrav :)

Jaz grem v sredo, čist iz firbca in iz inata.... druga stran Pohorja, običajno močvirnat teren. Bom poročala.