Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

mattyy

Lepa Luka.  ;)

Mam občutek, da bo v nedeljo na Pohorju že kaj za najt.  :police:

PrviProgram

Kaj to pomeni, na Pohorje? Je kar precej visinske razlike. Na katero visino pa mislis, da bi naj rastle?

rene

Po mojem mnenju se v soboto in nedeljo ne bo splačalo hodit gor na Pohorje, ker bo taka gužva kot na kramarskem sejmu vsako nedeljo  :laugh:
Ravno čez vikend kaže temperature do 28°C in naslednji teden bi pa res že mogle buckat iz zemlje.
Sem pa včeraj opazil veliko letošnjega listja(rjavkaste barve) na tleh, saj je vročina dodobra zdelala naravo.
Srečno! 

PanterLIV

kaj te vem..  skoraj vsak dan je Pohorje zavito v meglo..tako da vlaga vsekakor je..zdaj vprašanje koliko je pa toplo in mislim da je ta vikend še za jurčke premrzlo..vejetno pa bi znali pognati naslednji teden

mtrbizan

Dokler še ni gob, pošiljam povezavo (gobarska sezona v Rusiji).

http://manfreddan.livejournal.com/316704.html

l.p.

Triglav

Po dolgem času našel dva jurčka, turka, gabrov ded in nekaj lisičk, bližina Tržiča
LPP

vrtna bučka

Te ruske gobe na nekaterih slikah izgledajo meni tudi malo pofotoretuširane... Iz katerega leta so sicer domnevno te slike?

balvan

Besnica, Nemilje, sv Mohor nič od nič, tudi znakov dogajanja ni.

tanjuska_gobarka

#458
Pozdravljeni!

Tudi jaz sem že začela brskati okoli - Janško hribovje.
Na Jančah in Vnajnarjih niti ene, v Besnici pa nekaj malega, ni še nič konkretnega videti.

Tu pa tam kaka gobica - nič večjega ali takega, kar bi jaz pobirala, veliko pa je že gobarjev s praznimi košarami in kislimi obrazi... :)
Se mi zdi, da se tukaj še ni pričelo, mogoče kdo ve, kje v bližini LJ pa se že kaj dogaja? :)

kripta

Nabiral včeraj v Medvodah na višini 300-600m, preverjeni placi. Našel sem samo 2 golobici in nobenih jurčkov.

Gobar88

Jutri grem spet na goricko malo pogledat, upam da bo uspesno, boma pa javil na forumu kaksni bodo rezultati ;)

Martin

 :D
pozdrav

Čestitke vsem,ki ste že kaj našli bravo.

Dans je pa kr konkretno deževalo tak da zaj pa je namočlo kok še prej ni blo. No dežja ni nikol preveč več ga je bolj gobe rastejo. Jaz mislim da čez kak tedn bo, no sam grem v nedeljo na pohorje mene ne motijo gobarji,če jih je veliko grem po svojih terenih in vedno najdem gobe seveda,če rastejo.

lp
martin

beko.star

Pozdravljeni,

Najprej en lep pozdrav iz Poljanske doline...
nisem še zasledil da bi kdo poročal kako je na tem koncu,
zato sem prevaril stanje kar sam... :P

Danes sem gobaril na nadmorski višini med 400 in 900 metri (pod Blegošem)
in nabral sem osem majhnih Jesenskih gobanov. Izgleda da se
prava sezona počasi začenja :) Tudi v okolici Železnikov in pa Žirov
so prvi jurčki že pokukali iz zemlje!

Veliko sreče pri nabiranju!

Lp
Blaž :)

mattyy

Včeraj sem bil v okolici Ptuja, tu pa tam par divjih, nič jurekov. Bo počasi.  8)

Pitbull

Lepo pozdravljeni, sem čisto nova tukaj, sicer pa srčna gobarica. Zadnja leta se podajam v Hraše,
blizu Smlednika, vesela, ker nikoli ne pridem brez gob iz gozda - dve soboti nazaj le dve lisički in ena
srednje velika golobica. Gozd je sicer pekrasen, itak, ampak skoraj popolnoma na ravnem in če dežuje,
se sliši le ropot avionov z brniškega letališča - se mi je uspelo že dvakrat izgubiti.... obakrat z obilo gob
v košari...
Gozd je zelo radodaren s šampinjoni, lisičkami, borovimi gljivami (ne nabiram), kostanjevkami, golobicami,
z jurčki malo manj, gobarjev pa skoraj ni.
Vesela sem, da sem našla ta forum - hvala za vse informacije in srečno gobarejnje vsem skupaj!