Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;)
pozdrav

Borgia
Nemorem vrjet kakšna bera bravo res mate dober štatl ,da ste jih tok najdli kar sline se mi cedijo.No zanima pa tud mene s katerega konca nabirate.
sam grem v torek v akcijo  :o :laugh:

Lp
Martin.

slavko

Leon, mislim, da ste našli gobo iz rodu gostolistk (Melanoleuca). Najverjetneje zgodnjo gostolistko (Melanoleuca cognata), ki je sicer užitna, a ne najbolj okusna.

Lep pozdrav,
Slavko

Borgia

#92
Citat od: Martin dne 21 April 2013, 22:22
;)
pozdrav
Borgia
Nemorem vrjet kakšna bera bravo res mate dober štatl ,da ste jih tok najdli kar sline se mi cedijo.No zanima pa tud mene s katerega konca nabirate.
sam grem v torek v akcijo  :o :laugh:
Lp
Martin.

Pozdrav!

He,he,he... v  vzhodni Sloveniji, Štajerski in v statistično Savinjski regiji  ;D ;D ;D
Pred petimi leti nisem vedel, kje raste smrček, ker ga  nihče v mojem območju ne išće.
Danes pa poznam već kod deset štatlov. :) Bistveno je, da je drevo brest blizu, tal pa kalcij in PH < 6 !
Lapor, grmovje, zapuščeni vinogradi...
Oglejte si fotografije enega štatla danes. Morebitne kakih 60 kosov.

   


franci

Tudi sam sem bil presenečen pred nekako desetimi dnevi, ko sem na primorskem v vrtu našel smrčke. Sklepam, da so se verjetno sasejali z lubno zastirko s katero je žena prekrila tla med rožami. Žal nisem imel fotoaparata da bi slikal, bilo jih je pa sigurno vsaj deset lepotcev.

Martin

 :D
pozdrav
Dans gobaril pri nas večina v čemažu in bera hja super mavrahi poganjajo množično. Našel sem jih kr dost a jih pol nisem več pobiral,ker so bli večina čist majhni res majhni ,bilo pa jih je res dosti.
No dans smo jih jedli z jajčkami ,v četrtek pa grem pogledat ,če je že kaj večjih za ocvret .

Lp
Martin

klavir

V nedeljo sem iskal marčnice na Goričkem, našel pa 135 pomladanskih hrčkov. Res neverjetno...

Link do videoposnetka, žal narejenega s fotoaparatom:

http://youtu.be/4G9IQ1Mbndw























Martin

 :P
pozdrav
Dans gobarila z mojo drago in mavrahov je bilo kar nekaj. Bili so tud malo večji kot prejšnič zato sva jih dans pripravila ocvrte super so.

Lp
Martin ;D

Borgia

Čestitam vam za praznik dela in vam želim prijetne prvomajske gobarske praznike!



Martin

 :o :o :o :o
:police: :police: :police: :police: :police: :police: :police:

Borgia le kaj nardis z toliko gobami menda se mavrahi-smrčki ne dajo skladiščit za dalj časa.

Lp
Martin

klavir

Mavrahi (smrčki) se lahko sušijo, vendar je takšna količina gob res gromozanska

Borgia

Citat od: klavir dne 01 Maj 2013, 16:40
Mavrahi (smrčki) se lahko sušijo, vendar je takšna količina gob res gromozanska

Pa ni res, količina se samo zdi gromozanska ::). V enem kilo gre več kot 100 smrčkov.
Res pa je da ih delno posušim, večino od njih pa podelim prijateljem :)

pomladmarec

Borgia, kapo dol pred tako najdbo. Iskrene čestitke!

martinko

Pozdravljeni!
Ve kdo kdaj se začno jurčki, lani sem prve brala 15 junja.

Martin

 ;D
MARTINKO
prve poletne gobane sem našel  14.5.2009.

prve borove gobane pa lani 2.6.-na pohorju pri belviju.

Lp
Martin


Slike so z zgornjih datumov  :P

martinko

hvala Martin.  ;D