Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 :-\

jurčekjanez ;D

kaj pa je pol strast če ne to. Veste kaj je manija to ko gobe rastejo pa jih ljudje kr ruvajo pa mečejo v plastične vreče in letaj ko ,da so zmešani po šumi to so manijaki.

No malo fejst bluzimo pa kaj, neočakani smo vi ste pa tud ke vse to redno in nestrpno berete :laugh: :'(

Lp
Martin

PrviProgram

V soboto 24.8.2013 je bila gobarska prireditev na Rogli. A je kdo bil na tem srečanju in kakšni so kaj bili gobarski rezultati?

jurčekjanez

Pozdravljeni.
Ne želim nikogar užaliti.Je že res,da forum spremljam že dolgo časa,saj je gobarjenje moje veselje.
Za domače kraje točno vem kje in kdaj iskati,brez pomoči računalnika.
Občasno gobarim tudi v Halozah ,na Pohorju,pa tudi na goričko se kdaj zapeljem.
Nabiram zase in za prijatelje.
Prve jurčke in marele po tej dolgi suši pa sem našel že pred štirimi dnevi,se pravi v četrtek,
šele potem sem v petek preveril stanje na forumu.Tako,da nisem tisti,ki bi zbiral informacije tukaj.
Veliko pa je res takšnih,ki to počnejo.
:)Pa nisem še nikakšen striček. :) :) :) :)
Lp

Lukap8

Pozdravljeni gospod JurčekJanez

Zelo lepo od vas, da nas tukaj na forumu malo tudi pokomentirate ne samo da berete naše izjave. Vsa čast in bravo za dobre bere v prejšnjih sušnih dneh to ni uspelo nobenemu iz med nas! Izgledati kot pravi gobar seveda, da ne poveste nobenemu svojih lokacij itd.. to je pravilno in da točno veste kdaj nabirati gobe itd.. bravo čestitke.. ampak vselej.. zakaj potem prebirate ta forum? Ne razumem vas? Če vas ne zanima kje po Sloveniji rastejo ob določenem času, na kateri nadmorski višini, ipd.. če vas ne zanimajo slike itd.. zakaj berete ta forum? Če mene prašate ta forum je namenjen oboževalcem gob pa vse do pravih gobarjev kar koli.. Meni je vseeno kaj si mislite ob mojem komentarju ampak zelo mi gre v nos vaš pogled na nas! Pač govorimo o gobah čeprav res smo sedaj malo preveč nevčakani je to čsito običajno kajti začenaj se sezona gob 2013 ;)

Pa naj bo brez zamere in želim vam uspešno gobarjenje v tej sezoni ;)

l.p
Luka Prezelj

jurčekjanez

Pozdravljeni še enkrat. :)
Seveda me zanima vse o gobah.Veselim se lepih gob,ki jih najdem sam,
seveda pa se veselim tudi lepih slik na forumu.Nikomur nič ne zavidam,nasprotno vsem Vam privoščim
obilno jesen.Ampak malo strpnosti prosim,saj pridejo tudi v vaše kraje.Je pač bilo malo sreče prejšnje dni,
samo, da so bile na žalost večinoma takšne,ki niso za vegetarijance(70%gobe+30%mesa).
Danes pa so po gozdu že jagali tisti ta prvi,ki pridejo z palico in vrečko in zbrcajo vse za sabo,kar mi pa res ni všeč.
Veliko takšnih pa za informacijami brska po tem forumu za katerega sem izvedel prav od takšnih gobarjev.
Lp :)

vrtna bučka

Neučakanost in brcajoči gobarji nimajo nujno medsebojne povezave... Mislim, da smo tukaj več ali manj vsi bolj na "obveščeni" strani... Jaz vsakič ko grem gobarit prinesem še smeti domov. Vsakič vsaj kakšno piksno in par papirčkov.

strastengobar

Pozdravljeni!

Danes spet za mene odlična bera. Malo za šalo malo pa zares sem ročno še dopisal datum bere, da nebo kdo reko da stare slike limam :D
lp


Lemedis

CitatPrviProgram :
V soboto 24.8.2013 je bila gobarska prireditev na Rogli. A je kdo bil na tem srečanju in kakšni so kaj bili gobarski rezultati?

Jaz sem bil na Rogli, kjer je bilo kljub jutranjemu dežju, kar nekaj ljubiteljev gob iz vse Slovenije in tudi treh hrvaških društev. Kljub številčnosti in trudu je dejstvo, da je bila v soboto Rogla brez gob. Bilo je za lepo razstavo, večjih gob pa nič z izjemo redkih primerkov golobic. Tudi nižjih gliv ni bilo opaziti veliko kar pomeni, da bo potrebno še vsaj par dni za pravi začetek.
lep pozdrav, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

janko

LP

Čestitke Strastengobar za dobro biro.

Pozdravil pa bi tudi odgovor Medvedke, ki je odgovorila na moje vprašanje. Hvala.
Vem, da bi se vsi gobarji smejali ali pa morda tudi ne.
Prijatelj mi je zatrdil, veš na Jančah so te dni videli medveda ... jasno jaz grem v hosto in obenem mislim na gobe in kosmatinca,
v katero smer že gre bolj hitro, gol ali dol po bregu. naberem gobice in hitro do avta. Medo le ni tako majhen in počasen. Res pa je da se ponavadi umakne. Medvedke pa niso kar tako...

Pa pustimo sedaj živali in se posvetimo gobam.

Dežja ja padlo dovolj, da bi se še lazar prebudil. Še kak teden pa bo kaj novega tudi v Ljubljani.  

Janko

vrtna bučka

janko, da ni bi to kakšen "oni" medved, ki je lomastil. Na dveh nogah  ;D Pri nas tudi takšni lomastijo, kot tank čez praprotje  ;)

Luka, poročaj o naberi  ;)

Pri nas danes sije sonce. Mislim, da bom jutri šla tudi jaz poskusiti mojo srečo  :)

mattyy

strastengobar, Goričko ali Ptuj-Ormož?

vrtna bučka

Danes zjutraj sem namesto po travnikih sprehodila našega peseta malo po našem gozdu, sicer ne mojih nabiralnih rajonih, domnevam, pa da je tudi tam enako, saj je zelo blizu...

Nič še ni, niti ene gobe, strupene, neužitne ali kakršne koli. Na dolenjsko posavskem delu torej še mrtvo. Presenetljivo.

msix

Deseti dan dežja se začne,,nasledjni teden torej!!!

Gorenjec

Pri nas pod Kamniškimi gorami se nekaj dogaja - sicer bolj skromno  :laugh:,
konec tedna bom šel na Jezersko, v Lom itak ne bom mogel,
ker bo Tržič prebukiran zaradi prireditve Šuštarske nedelje!


Lep pozdrav ! :police:

rene

Zjutraj prehodil od vzpenjače  do hotela Bellevue na MB Pohorju. Gobe nisem videl niti ene, je pa namočeno. Iz megle je rosilo oz. na rahlo deževalo. Potrebno bi bilo nekaj dni toplote in gobe bi morale pričet rast. Bomo videli kako se bo odvijalo.
Lp :)