Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

strastengobar

Citat od: ROGLA dne 25 Avgust 2013, 11:20
Citat od: strastengobar dne 24 Avgust 2013, 14:55
Pozdravljeni gobarji!

Sem nov na forumu, spremljam ga pa že nekaj časa. Večinoma gobarim na goričkem, občasno tudi na relalaciji med Ormožem in Ptujem. Tudi midva z punco sva včeraj gobarila in razveselilo naju je 11 jurčkov. :o
Nekaj sem jih poslikal, so malo slabše kvalitete ker sem bolj na hitrico :)
Lp!






lep pozdrav ,današnja bera.....000...še divjih ni ,kaj pa taptavih .Te so bile nazadnje od25 maja do 5 junija,in da ne bo zamere ,men ta podrast deluje od takrat.....danes v gozdu veliko bolj zeleno
Glej ni nobene zamere, sam ni prijetno, da si me označil za nekega napizdanta.. Bile so nabrane točno 23.8.2013! Sej v končni fazi če verjameš al ne glavno, da sem jaz zadovoljen z najdbo in se vidi, da se je začelo nekaj dogajat. Ostalim pa hvala za čestitke. :) Danes sem bil spet v gozdu, našel sem samo dva jurčka v gozdu je bilo kar nekaj gobarjev kljub slabemu vremenu. Tla so lepo namočene, tako, da bi zdaj mogli pognat v polnem zagonu.

Lp!

vrtna bučka

Jaz sem jih danes že sanjala  ;D

mattyy

Jaz jih sanjam že pol leta.  ;D Sem pa bil v nedeljo na Pohorju. Nula, niti divje nisem našo. Je pa namočlo in upajmo, da bo zdaj končno nekaj, da se sanje pretvorijo v resničnost.  ;D

jurčekjanez

Pozdravljeni.
Kako ste neučakani!
To kar delate zadnje dni na forumu ni strast, je neke vrste manija.
Lp, pa brez zamere.

Lukap8

Norost pač :)

Zdj je pomoje dost dežja padl sam še sonček čakamo pa mal toplote ;)
Luka Prezelj

mattyy

Stric je pozabil povedat, da ko mi tu vzganjamo manijo on iz prve roke izve kdaj gobe rastejo.  ;D Pa brez zemere stric, upam da si se regitriral s tem namenom, da nam zaupaš tudi kakšno informacijo, če pri Vam že rastejo gobe.  :police:

vrtna bučka

 :laugh:

Točno tako :-)
To je tako kot pozimi, ko nestrpno čakamo prvi sneg :-)

Slim Shady

Lepo pozdravljeni dragi gobarji, imam malo of topic vprašanje.
Ali je v golobicah vsa poanta v tem če recimo goba peče
oziroma greni, ni dobra oziroma je neužitna. Torej ne sme
peči je to to vse? Hvala lepa za odg

MIČO

Lepo pozdravljeni dragi gobarji, imam malo of topic vprašanje.
Ali je v golobicah vsa poanta v tem če recimo goba peče
oziroma greni, ni dobra oziroma je neužitna. Torej ne sme
peči je to to vse? Hvala lepa za odg


Zdravo

vprašanje je čisto na mestu in odgovoril si si že sam

lp MIČO

slavko

Slim Shady, to pravilo na velja za vse vrste gob.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Mičo, pri golobicah velja, da so vse pekoče vrste neužitne ali strupene. Grenkih vrst pa tudi ne nabiramo, saj bi nam pokvarile jed.

Lep pozdrav,
Slavko

palma

Na Dolenjskem smo te dni vendarle dobili dež.
Bila danes v gozdu, kjer pa ni sledi še o nobenih gobah, kaj šele jurčkih ;)

Uspešno bero ostalim!

martinko

Spet se javljam in tudi jaz še nisem bla v gozdu, konec tedna pa grem v izvidnico in vam javim kaj dogaja nadejam se najboljšega.

Lukap8

Začelo se je vsaj pri nas na škofjeloškem ;) prijetelja sta bila v gozdu eden je le pokukal za hip in našel jurčka.. no drugi se je malce bolj konkretno poglobil in našel 1 košaro ;)

Jutri grem sam, pa da vidimo :)
Luka Prezelj

Martin

 ;D

Jutri grem na svoje terene tud jaz ,da vidim kok je vlage kaj .Pa če se že kaj prebuja v gozdu.
Pustim se presenetit.




Glede fotk pa ja se,da preverit gdaaj je bilo slikano tak da ne obsojat nekoga ,če nisi sam sigurn gdaj je slika bla narjena.(kaj je pa dans listje zeleno in podrast če je suša.Men se podrast zdi čist ok zelena podrast noja.)to je sam moje mnenje da nebo norenja :police:

LP
MARTIN