Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

luckyss

#165
Pozdrav vsem gobarjem...sem nov tukaj in "operiram" na terenih med Celjem in Trbovljami. Verjetno bom tudi sam prispeval kakšno fotografijo, če bom srečal kakšno lepo lisičko  :laugh:
Ja, Martin, zbrisal sem svoj komentar v katerem sem hotel opozoriti Anico, da naj si popravi datum v svojem fotoaparatu (sony dsc-s5000) ker ji kaže še lansko leto  ;D
No. potem pa sem se spomnil, da to ni forum, ki bi se ukvarjal s tehničnimi podrobnostmi.

Martin

 :P
Jutranji sprehod po poličkih gozdovih en sam poletni goban no sem ga pusto za lačne polže.Sem pa zasledil majhne lisičke, ki silijo na svetlobo tak da bo počasi.

LP
MARTIN

robertino


Gobar88

Jutri, se pravi v sredo grem spet pogledat stanje na mojih lokacijah na gorickem, ampak me skrbi zdaj ta mraz in da bo bera bolj boga  :laugh:
Mislite da je dovolj "toplo" za rast gobanov ?
Bom pa vzel s sabo se dslr fotoaparat, tako da lahko pricakujete nekaj lepih slik, ce kaj  najdem  ;D

Ta Pravi Gobar

Ja, res ta prava akcija, Italijani ... Mega ...

Kristus, sem danes takoj moral spet na Pohorje, spet čista nula - a je kdo na Pohorju že kaj vjagal ?
Jaz danes samo par klopov, ki sem jih odstranil, preden so mi spraznili žile - oziroma podarili borelije etc.  :)
Italijani to v nekem fraščju pobirajo, tu pa take hoste, pa samo klop ... phe ...  ???

Čujem pa, gobe marsikje po nizkih gošah.

Morda si nisem izbral ravno pravo uporabniško ime  ?  :-[

Fajn gobarite, tovariši ...

anica


Gobar88, žal ti pred četrkom ne morem dati informacije, ker nimam časa za gobarjenje, lahko pa ti povem, da so gobe
zelo pametne, ker se pokrijejo z listjem. (hecam se).

G. luckyssu pa predlagam, da on mene nauči tehnične stvari, jaz pa njega gobe nabirat (spet se hecam).

Lep gobarski pozdrav!

Gobar88

Anica ni panike,  grem zjutraj v akcijo,  seveda vse javim!   :police: :police:

Hostar

Današnja akcija malo pred nočjo. Nekaj lisičk, rumenih griv, žametni gobani, par mušnic in samo ta črni gobani, borovniki. Ob povratku me je počakal še ježek.

lp

Hostar

Da ne pozabim! Sem malo spregledal komentar od Martina. G. Martin, po vaši repliki na JURČKA, se vidi da imate že veliko gobarske kilometrine in vaše ugotovitve so bile točne. V okolici LJ so lepi, zdravi in sveži gobani, dežja je bilo več kot dovolj, edino malo hladno je za večjo in hitrejšo rast. Veselje jih je videti in nabrati, nekateri so kot da bi jih narisal. Ko bo bolj soparno in topleje ne bodo več tako zdravi, pa tudi s polži bo bližnje srečanje.

Do takrat pa vsem veliko užitkov v gmajni.  ??? ???

Martin

 ;)
Pozdrav
hja vidim,da ga lepo gobarite vsi tu na foromu čestitke za najdbe sam še nimam  veliko sreče še nisem kaj bol konkretnega našel. No nebo pa dolgo ko bodo gobe pričele poganjat bol množično .

TA PRAVI GOBAR :laugh: sam preverjam zaenkrat pohorje tam pri belviju in še ni kaj za omenit. Tu gobarim nekje do sredine julija nato pa ostali deli okrog šumika. kateri del pa vi preverjate. Seveda pa čakam na kaplo da se prične akcija . :police: :-X

Hostar- spet ste našli  res lepe gobane zanima pa me ,če so tud ti tak črvivi moje mnenje ,da ja a ne tok kot oni moji poletni gobani

ČUVAJMO GOZDOVE IN JIH ZA SABO PUSTIMO ČISTE: :police:

lp martin 

Martin

 :-\

prosim za odgovor je to travniški kukmak al ne je užiten men se zdi ta goba ogromna rastla na travniku ob hiši

lp
martin

Lemedis

#176
Martin #175, sicer vaš post spada bolj v temo determiniranje, drugače pa je opazen rumen nadih tako, da ste našli najverjetneje užitnega poljskega kukmaka (agaricus arvensis), ta pogosto doseže precejšnjo velikost. Poljski kukmak raste že tudi pri nas doma (okolica Ptuja) tako, da ne bi bilo nič neobičajnega, da se že pojavlja. Velja za izredno dobro užitno gobo, zelo aromatičen.
Malo kasneje začne rasti karbolni kukmak (agaricus xanthoderma), strupen, ki je malo manjši najbolj značilno pa je rumenenje dnišča beta in vonj po karbolu ali črnilu. Če ste pozorni na slednjega, usodne napake ne morete narediti.
lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Gobar88

Se vračam z goričkega, vseeno so noči še premrzle in gobe redno ne poženejo, najde pa se kaj ;)
okrog 10 jurčkov mi je uspelo najt ..

Pa še slika ali dve za gobe.si ;)




anica

 
Ideja kam iti "na ta deževen dan!" Jurčki in lisičke rastejo kljub dežju.
Jurčki so naenkrat porjaveli, ni več tistih belih razpokanih - jaz jim pravim tetovirani.
Lokacija moja, le da sva si tokrat z še enim gobarjem razdelila gobe!

LP A.

Martin

 ;)

Čestitke Anica lepa bera . :P

LP
MARTIN