Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

rotor

Par slik od današnjih dveh lepih...





Martin

 :P
Bravo lepa primerka tud sam grem jutri v gozd pogledat če kaj raste.

Martin

Leon

Danes sem na istem drevesu kot lani našel dober kilogram res lepih bukovih ostrigarjev.

vrtna bučka


joze60

res enkratno jaz sem bil na jančah nabral sem polno košaro črnih

Martin

 ;)
Pozdrav
Včeri sem šel gobarit tud,da se v gozdu spomnim na najdražje,ki sem nekoč z njimi gobaril a jih žal ni več med nami.
   No sem imel srečo sem našel lepe štiri gobane .Na žalost pa je gozdna uničila pol gozda kakih 20.hektarjev,če ne več so podrli totalno -hja tam mislim,da je z gobami za par let konc.Ampak gozda je dost bom pa drugje gobaril dok si ta del ne upomore.Grem pa naslednji tedn na kaplo hja tam morda še kaj raste.

Lp
Martin

Martin

 :o

Martin

 :'(

Ta Pravi Gobar

MARTIN

Kje se je to dogajalo - na Pohorju ?  Drugače pa vse dobrodošli v Miklavžu na dravskem Polju, da si pogledate, kako se dela z gozdovi - gozd med Miklavžem in Rogozo, pri Miklavžu. Podirajo - golosek 6 hektarjev, kjer bodo zidali in služili ...

Gozd, ki si zmeraj bil tam, zbogom ...

LP  ???

Martin

 ;)
Ne to podiranje je v mojih krajih v Šentilju ob meji z avstrijo podiralo se je res extremno ampak le kjer je državni gozd. Seveda privat gozd se nikoli tako ne podira ker je gospodar v mejah normale hja tam, pa je država gospodar -ne rabim nič več rečt.

Martin

janko

LP

Dež je danes končno spet zalil žejno zemljico. Podlo je kar nekaj padavin. Kaj lahko pričakujemo ta teden, ki prihaja.
Danes sem pobral gajbico lepih paradižnikov v rastlinjaku. Spet so listi črni od plesni, ali to pomeni še nekaj gobjih lepotcev.

počasna

Citat od: Martin dne 02 November 2013, 20:24
;)
Ne to podiranje je v mojih krajih v Šentilju ob meji z avstrijo podiralo se je res extremno ampak le kjer je državni gozd. Seveda privat gozd se nikoli tako ne podira ker je gospodar v mejah normale hja tam, pa je država gospodar -ne rabim nič več rečt.

Martin

Tudi na delu Pohorja od gondole gor je vse podrto, debla odpeljejo, veje pa pustijo ... neprehodno!
Ampak kakšen jurček se je našel tudi med to svinjarijo  ;D

Martin

 ;)

Evo prvi dan dopusta preživel hja le kje v gozdu in to na kapli.Gobe še rastejo, našel sem ogromno starih jurčkov,ki so svoje trose že odvrgli preko 20-komadov.Seveda sem jih pusto na mestu niti dotaknil se jih nisem naj razpadejo po naravni poti.No tud nekaj za v košaro je bilo.
-Presenetil pa me je v tem času poletni goban morda se je zmotil zaradi toplote in je mislil da je že maj. ::)

Lp
Martin

Martin

 ;D

frodo

Zelo lepo za ta čas, ampak sedaj mislim da se jurčki resnično poslavljajo za letos.
Zanima me pa ali bo morda sedaj pravi čas za snežke. Me kar mikajo vložene.