Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

corba

Današnja bera...500-600 n.m.v....4 košare...4 gobari... ;D...nekaj pa je... ;)
Vprašanje za gobarje...posebej za Martina...izkušenega gobarja  ;D...kaj mislite kako dolgo bodo še rasli jurčki...našli smo nekaj mladih svežih, drugačnih od tistih ki so rastli zadnje...dost bolj masivni so videt...poglej v košaro ko je nekaj kostanjev zraven...aja pa mestovci...nekaj jih je blo, samo letos nekaj malo ;)

lp

Corba

janko

LP

Po štirih dneh sem obiskal svoj plac in preveril ali gobe še rastejo.
Pojavile so se marele ne posebnem placu ki ga tudi spremnjam. Rastejo samo enkrat na leto.
Danes pa sem kljub suhi hosti bodil dovolj za gobasko dušo. 400m nmv.  ;)

martinko

Pozdravljeni!

Danes sem bila na Nanosu- primorski konec in našla 1 kg težak jurček, ter še 5 manjših, toda starejših. Nisem pa dobila nič mladih.

snežka

Pozdravljeni!
Danes košarica in pol snežk in en jurček, ki je bil zraščen iz treh. :D :D :D
Lp

PanterLIV

MARTIN
Nič nisi povedal  glede na stanje nad 1000 m na Pohorju? :D

Po mojem mnenju bi bil potreben kaj kmalu dež..

Gobaril sem na višini 400- 500 m  Pohorje  in nabral poln ceker jurekov + 1 Turek, neverjetno pa da  lisičke ne poženejo.
Moram pa povedat da je v  nižjih predelih gobarjev malo morje, še sreča da poznam svoje place in kotiče, saj so mi pobrali skoraj vse Dežnikarice!

frodo

Citat od: PanterLIV dne 18 Oktober 2013, 03:19
MARTIN
Nič nisi povedal  glede na stanje nad 1000 m na Pohorju? :D

Po mojem mnenju bi bil potreben kaj kmalu dež..

Gobaril sem na višini 400- 500 m  Pohorje  in nabral poln ceker jurekov + 1 Turek, neverjetno pa da  lisičke ne poženejo.
Moram pa povedat da je v  nižjih predelih gobarjev malo morje, še sreča da poznam svoje place in kotiče, saj so mi pobrali skoraj vse Dežnikarice!

Upam, da niso bile tvoja last in so ti jih ukradli,

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)




Martin

#1251
 ;)
pozdrav vsem

Corba ;D ;D- prvo čestitke za najdbo res lepe gobe za ta čas(UPAM DA SI PLOČEVINKO ODNESEL DOMOV). Moje mnenje pa gobe bodo še rastle naprimej lani sem na šumiku našel 25.10.-1,5kg.jrčkov .2011,pa 30.10 tri jurčke tud na šumiku. Nižje pa sem našel še v novembru do sredine nekje.
   v glavnem gobe so še, še bodo le malo se bo treba bo potrudit pa se da najt.


PanterLIV-seveda sem včeri gobaril a nisem prišel tak visoko nekje na 600mnv. sem nabral par lepih jureretov grem pa v torek sigurno višje. preverit

Lp
Martin

rotor


Ljubljančanka

@ Rotor,
tvoje slike so fenomenalne in si jih shranjujem v galerijo.  Meni najlepše mušnice so pa sploh  :o !

Katera goba pa je na prvi sliki?

LP


kepica

Drek pa taka polna luna...nič ne rastejo gobe v izobilju. Danes sem se skoraj pretegno po takih bregih da rabiš kline, pa so bli 4 jurčki. Res da takšni da se ti duša smeji, ampak vseeno matranje za njih.

Jutri še poizkusim enkrat, po moje pa bo zadnjič letos...

corba

Martin ne skrbi...blo je več pločevink...pa vse so končale v prtljažniku...je pa res...v šumi je vedno več tega sranja...  nekaj tud od gozdarjev...

lp

bezen

#1256
Počasi se bliža konec sezone



Bi pa še prosil za imena teh gob
1


2


3

rotor

#1257
Še par današnjih. Počasi se sezona zaključuje.













https://picasaweb.google.com/114357224221000408501/MaleDole3#

Lojze07

Bezen

za jurčkoma in dežnikoma imaš enega od dedov, nato pa dvojni kostanjast goban, kaj je pa čudo na štoru pa nimam pojma  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Rotor,

hvala za vse prekrasne fotke. Vedno znova jih vrtim in uživam ob njih...

Upam, da nas boš z njimi razveseljeval tudi prihodnjo sezono...

Vse dobro.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.