Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

uli

Panter kaj ti nič ne nabiraš gob na Polani

mattyy

Pozdravljeni

Včeraj gobaril tri ure na pohorju in bil pozitivno presenečen.  :o







Lep gobarski pozdrav.  :police:


fotogobar

Najlepša hvala vsem za pohvale in vspodbudo,

v ta namen vam poklanjam eno navadno lisičko  :)

Miha89

#1008
Lep pozdrav vsem! Sem nov na forumu, strasten gobar ter iskalec jurčkov in preostalih žlahtnih gob =) Prilagam bero jurčkov iz včerajšnjega pohoda po godzu v okolici Ljubljane.

Gobar88

Nekaj vcerajsnjih slik :)












PanterLIV

uli, verjetno bežim na pohorje s kompanjonom naslednji vikend...
Ti tudi nabiraš na pohorju?

kepica

ta orjak se pa je pa včeraj pripetil, precej zdrav in tehta več kot kilogram.

Slika ni umetniška kot so nekatere (slikam z povprečnim telefonom), ampak mislim, da je kar vredna ogleda. :-)

ajezovnik

Mattyy,, kje na Pohorju pa si bil?
Vsaj priblizna lokacija me zanima.
Lp,a

marelar

Danes na Pokljuki kar lepa bera

sabincica

Citat od: fotogobar dne 25 September 2013, 19:30
sabincica,

najlepša hvala za pohvale,

kar se tiče mojih slik je pa takole,
trudim se, da bi bile bolj umetniško nadihnjene in ne tako dokumentarne (čeprav tudi kakšna vmes),
sem mnenja, da je svet višjih gliv tako fascinanten, da si zaslužijo tudi malo umetniške obravnave in zato mi ni težko hoditi po gozdu 7-8 ur, pri iskanju fotogenične gobe in istočasno upati, da je na njej v danem trenutku prava svetloba, s polno opremo, ki lahko tehta tudi 15 kg in včasih tudi ženo zaprositi za asistenco pri uporabi odbojnika in podobno  :),
da pa ne bo pomote, sem popolnoma amaterski ljubitelj gobarjenja in fotografije   ;)


Zdravo.
Ce bi imel ta forum ikono LIKE, bi skoz lajkala;).
Vem kako težka je oprema. Jo imam tudi jaz, pa sem si za v gobe kupila mini fotoaparat, ker po takih klancih kot js hodim, še sebe komi neseš, kaj še opremo. S pomočnikom pa gre, samo težko ga je dobit, ker vsak raj košaro nese ;).


Še velik fotografij;)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

sabincica

Citat od: Martin dne 25 September 2013, 20:44
;D

fotko lepe slike res.

Jutri grem na lov za marelami za cvretje in gobani za vlagat morda kakšen kozjenogi mesnatovec. Hja jutri pa grem na matejev teren pogledat ha.

lp
Martin

Zdravo.

Martin kaj sreče z marelami?

Jaz sem tudi skocila v gozd na svoj plac z marelami in bila presenečena nad količino. Rezultat- okoli 50 marel. Rezultat spodaj;)
Tokrat bolj slaba slika- kar s telefonom.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Martin

 :P

Evo mene iz gobarjenja na šumiku gobe se dajo najt vmdar vsaj jaz sem moral res dost prehodit ,je pa precej suho v gozdu .
Mislim,da če bo kaj dežja bo še ena konkretna runda gobanov pognala na svetlobo tud v višinah bodo pa upam,da zdaj pognali kozjenogi mesnatovci
Sabincica-kje pa tolko marel ma niti ene nisem najdo sam jurčke pa par golobic.

Lp
Martin

Martin

 ::) :o :o ;D :police:

vrtna bučka

Na Dolenjskem invazija marel  :) Jutri grem pogledat na teren za druge gobe še. Poročam.

sabincica

Marti, marele sem nabirala v Libojah ( Petrovče, Žalec)- če ti je kej znano. Lokalno v glavnem  :laugh:. Je pa zelo suho. Sem pa opazila da bodejo rdečeči dežnički, ki so men fenomenali. Je pa treba dežja. Tko mal bolj. :-\
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica