Gobarjenje na škofjeloškem

Začel/a Lukap8, 01 September 2012, 21:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

dr.boletus živjo!

jaz sem iz centra Gorenje vasi gobarim zelo zelo veliko prodaja se tam od 10-15 evrov na kilogram ;) no če boš kaj hodil tukaj okoli reci pa greva skupaj hehe ;)

lp.luka
Luka Prezelj

borchyx

dons sm šov po gobe pa na začetku nč pol pa kr naenkat sm mogu prnest še u rok, 26 lepih belih jurčkov  8)

Lukap8

Tole je od včeraj iz Žirovskega vrha samo :/

Luka Prezelj

Lukap8

A bi kdo vedel povedat na kateri nadmorski višini je sedaj največ gob??
Luka Prezelj

Lukap8

Citat od: amic dne 13 September 2012, 14:20
Gobe se prodajajo po od 10 do 15 evrov na kilogram  :)

zdaj ko je veliko gob je cena od 4-6 evrov na kilogram!
Luka Prezelj

dr.boletus

jesenskih verjetno   okoli   600-700 m ( v četrtek popoldan okoli Šentjošta jih je bilo velikoooooo , ampak v mešanem gozdu  V-J , v smrekah pa novih skoraj ni bilo - pobral sem samo tiste ,ki sem jih zadnjič pustil ) . Svetujem  od  Dobrave do Todraža  ( vzhodna , mešana , ta višina , lahko s tega konca proti Javorču ). Saj bi šel tud sam na te lokacije , pa imam v firmi do srede NUJNE posle - če boš šel , poročaj.     ( nižje , povsod ,tudi Dolenjska , rastejo poletni jurčki )

mačka27

lep pozdrav gobarska "klapa"  ;)

potrjujem predhodnika. sam bi sporočila, da jurji že lezejo nižje nmv 500-700. v četrtek in petek skupaj okoli 30 jurčkov-pa vsega skupaj slabe 4 ure hoje ::). v soboto pa sem se sprehajala po cca 300 nmv in tudi tam sta me že 2 prijetno presenetila, tko da....KONČNOOOOOOO se je pričelo.... :P


veliko sreče pri "beri" vsem pa lp ;)

amic

No me veseli da se je spustilo malo nižjee :)

amic

Citat od: Lukap8 dne 15 September 2012, 21:08
Citat od: amic dne 13 September 2012, 14:20
Gobe se prodajajo po od 10 do 15 evrov na kilogram  :)

zdaj ko je veliko gob je cena od 4-6 evrov na kilogram!

Aja... To pa nisem vedel zelo zanimivo. Včeraj sem jih prodal po 12 evrov in sem zelo zadovoljen z prodajo :)

Lukap8

Dober dan obema!

No danes je bila bera še kar dobra ampak vidi se,da je gobarjev zelo veliko! Našli smo boljs tare jurčke nabirali pa smo po Brebovnici pri Todražu! Torej jaz priporočam da gobarite predvsem ob poteh!! Jurčki (poletni) so se sedaj preselili v listnati gozd in je super!

lp.Luka.P
Luka Prezelj

amic

Citat od: Lukap8 dne 16 September 2012, 12:32
Dober dan obema!

No danes je bila bera še kar dobra ampak vidi se,da je gobarjev zelo veliko! Našli smo boljs tare jurčke nabirali pa smo po Brebovnici pri Todražu! Torej jaz priporočam da gobarite predvsem ob poteh!! Jurčki (poletni) so se sedaj preselili v listnati gozd in je super!

lp.Luka.P

Luka tudi  sam sem danes nabral kar nekaj gob približno 1kg.... Lahko bi bilo bolje ampak sem zadovoljen :)

Lukap8

Zanimivo sigurno si našel veliko poletnih gobanov! Danes jesenskih skoraj da ni bilo :/ Enega ajdovčka edino sem
Luka Prezelj

amic


Lukap8

Mislim da bo nabiranje gob nad 700m od zdaj naprej že brezvezno oziroma bolj sprehajalskega značaja,gobe so se preselile precej nižje tidi pod 500m nadmorske višine se sedaj dobro nabirajo gobe in še tam jih ni več ker so vse pobrane..
Zdaj se naj malce ogreje in bodo gobe spet pognale mogoče spet v iglastem gozdu kar bi bilo super!! Mogoče tja do 800m višje pa sigurno večn ne bo gob..
Luka Prezelj

Lukap8

No konec tedna pa mislim a bodo gobe spet pognale tudi na poljanskem ;))
Luka Prezelj