Gobarjenje na škofjeloškem

Začel/a Lukap8, 01 September 2012, 21:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

dr.boletus

 Zelo dobro rastejo ( dobro se je izogniti najlažje dostopnim in pobranim terenom ) pred dobrim tednom so odgnali še v smrekovih gozdičkih
( same lepe in zdrave bunke ) , v začetku tedna so malo zbezljali ( dež , toplo ) . Če bi hotel bi jih vsak drugi dan nabral 12-15 kg ,
vzamem pa 5-8 kg najlepših in zaključim .

mačka27

Lp, Škofja Loka ;)

Kako kaj dogaja - glede gob na našem koncu?

gobarLuka

Mačka27..

Lahko ti povem, da sem včeraj nabiral na Škofjeloško-kranjskem koncu in da jurčki zelo lepo rastejo.
Nabiral sem cca. 3 ure po strminah in nabral 9 lepih mladih zdravih gobanov, čisto nič črvivih.
Res da ni ravno velika bera, tako kot septembra in oktobra ampak za ta čas se mi zdi zelo dobro.
So lepi jesenski gobani in pa tudi še lepši borovi gobani.
Tale toplota in vlaga jim je dobro dela, da so spet začeli poganjat.

pa ti, si kaj nabrala?:)

Lep pozdrav,Luka

Lukap8

Pozdravljeni gobarji v sezoni 2014!  ;)

Najprej me zanima, če ste že kaj hodili po škofjeloških hribih (poljanska, selška dolina), če se kaj dogaja v gozdu, glede na to da je vreme precej spremenljivo in bi lahko nekaj gob že pognalo. ?

Sicer pa je še itak precej zgodaj in upam da bo letošnja sezona dobra, če nam ne bodo poturili gobarskih vinjet prej hehe ;D

Luka Prezelj

mačka27

Ojla, Lukec  ;) .

Jest sm šla prejšnji teden 2x v gozdove sorškega polja. Navkljub temu, da je vmes že dežalo, sem našla samo 2 smrdljiva mavrahovca, jurčkov pa še nič. V ponedelje grem ponovno, ker je ta teden kr ornh zalivalo. No....sm pa vseeno malce "skrinjo izpraznila, tko da se nisem nič kaj dosti sekirala  ;-) .

Vse dobro,

Mojca

Lukap8

Ojla ;D

Včeraj sem šel pogledat malo na svoje terene v Brebovnico. Glede na pozno uro (okol. 12h) in še to da sem bil omejen na čas (1 ura), sem v tej 1 uri našel kar dosti gob. Sicer v iglastih gozdovih se še ne dogaja kaj veliko, tam sem našel le lisičke. Takoj ko sem stopil v listnati in nekoliko bolj mešani gozd pa sem našel 5 jurčkov in še veliko lisičk.

No tole poletno gobarjenje se je torej pričelo, a jaz osebno imam rajši tisot jesensko (sept., okt.), ko rastejo tisti lepi jesenski gobani :D

l.p Luka.P
Luka Prezelj

Ma Re La

 :) Nič nisem zasledila o Jelovici. Ali tam že kaj rastejo jurčki. Kadar sem šla tja nabirat je bilo polno gobarjev, na forumu pa ....LP, MS

Matej_K.

Bil gor, pa se kar precej nahodiš da kakšno najdeš.

Ma Re La

Hvala Matej K., si mi prihranil kakšnih 80 km vožnje, da bi šla samo pogledat. Doma sem na Sorškem polju, še tri dni nazaj sem našla 4 jurčke, golobic je kar precej, predvsem ob Savi. lp

Ma Re La

A na Jelovici še vedno ni nič.  :(

Lukap8

Včeraj sem prehodil nekaj mojih terenov na višjih legah 800 - 900 metrov - Žirovski vrh (Pot skozi Zalo, Goli vrh). Situacija je slaba. V gozdu je zelo suho, tako da se najde le še kakšne stare gobane, katere sem seveda pustil tam in nekaj posušenih lisičk. Gobarjev pa je polno.

Upam, da bo sedaj ob koncu avgusta spet več padavin  :angel:

l.p, Luka .P.
Luka Prezelj

Lukap8

Danes ponovno na trasi Brebovnice sem ugotovil, da se sezona poletnih gobanov počasi končuje. Z babico sva jih našla 6 in vi so že starejši (3 klasa), nekaj sva jih morala pustit tudi tam. Povspela sva se nato še nekoliko višje med smreke, tam pa sva naletela na 3 mlajše jesenske gobane. Na žalost so vse od naštetih gob še zelo črvive. Mislim, da bo september zelo ugoden za rast jesenskih gobanov ;)

l.p  ;)
Luka Prezelj

amic

Pozdravljeni, letos je v Poljanski dolini zelo veliko gob  ;) ;)

Lukap8

Amic trenutno jih ni veliko. So bolj stare in črvive ???
Luka Prezelj

mačka27

Se strinjam, Luka. Tudi proti Bodovljam je isto, tko da tudi sama držim pesti, da bomo imel "uspešno jago" septembra. Iz prve roke, pa je Pokljuka bojda "polna" tako gobarjev kot lepih, zdravih jurčkov (no ja, vsaj 1 teden nazaj je bilo tako  :-[  ). Sorško polje pa gob komaj za začimbo....