Gobarjenje na škofjeloškem

Začel/a Lukap8, 01 September 2012, 21:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

Ena super slikca iz Brebovnice -Zale

Luka Prezelj

dr.boletus

 Včeraj sva s kolegom 3-4 km od tvojih jurčkov imela spet zelooooo uspešno bero ( raje ne povem koliko ). Me je pa en ata , ki sva ga dohitela na poti
      do mojih terenov ( no tud jaz nisem več prov mlad ) , mal manj kot napiz.. , kaj ga zasledujeva , pa da sliš , da nisva s teh koncev ( sva 15 km
      stran ) , pa zakaj sva tolk zgodaj  ( pol osmih ) .  Bolj sem mu razlagal , da je za vse dost , pa da ne greva na " njegove terene " ( pobrano ),bolj je
      bil živčen ( v 3 minutah , ko sva hodila za njim , je spregledal 7 lepih jurčkov ) - pa je skor teku po poti naprej . Čez slabi 2 uri smo se pa spet
      srečal mal pred avtom in pol je šele pihal kot bik ( nabral je košarico jurčkov in golobic ter par turkov ) , ko je videl najin ulov .
      Ker je bil nesramen , mu nisem povedal , da naj se drugič v desno pobočje spusti , pa tud mal na drugo stran grape , pa da nej mal okrog jas pa
      robov pogleda ( ne pa , da po šavju in borovničevju lazi , pa šprinta , kot da je najbolj važno , da si prvi ) . Pa bi mu povedal , ker me kr srce
      boli , ko vidim kolk velikih in starih jurčkov tam ostane .
         
         slikov jih pa ne bom več , sej je zmeraj isto - enaka mera - ista klop - podobni lepotci  , edino marele sem si spet nabral  ( 6 lepih kosov , ker so
         bile par metrov od avta ) - drugič letos , sej so mi dobre , sam nisem ljubitelj pohanja . Če bo pa kaj sivk zraslo , bom pa še njih nabral za par
         kozarčkov ( jem samo vložene )

Nesojeni_Jurcek

#77
Zdravo,

tudi jaz sem iz Škofje Loke (poljanska dolina), pa ker sem čisti antitalent za gobe oz. nimam znanja in jih nikoli ne najdem, ampak se vseeno enkrat letno podam na lov za jurčki ali lisičkami. To sem naredil tudi danes in seveda po 4 urah prečesavanja vseh hribčkov in grap ostal praznih rok. Me samo zanima ali je sedajle še optimalno za rast jurčkov - jutri sem odločen da poizkusim ponovno (Sv. Andrej, Sv. Ožbolt).

Hvala

Če ni v gozdu je pa v Knor vrečki :)


slavko

To je pravi pogled. Če ne bo jurčkov, bo pa sprehod v čistem okolju in potem juha iz vrečke, he he. Upam, da vam vendarle kak jurček prekriža pot.

Lep pozdrav,
Slavko

Lukap8

Zdaj upam da bo kaj kostanja mogoče hehe :)
Ampak z gobami mislim da še ne bo konec.

lp.Luka.p
Luka Prezelj

dr.boletus

   z gobami je konec ( danes preverjeno ) . Samo dobre 1/2 košare , sušijo se , tud starih ni več  ( 8 kos je pa bilo še lepih , za 2 župci sivk in nekaj
                                                          malega cigančkov , pa še 6 marel za večerjo ) .
                                                          ( seveda govorim o svojih terenih , JV del Žir.vrha  nm. 620- 700 m )

Lukap8

Pozdravljeni torej tudi v mojem imenu v sezoni 2013!

Trenutno prav lepo zaliva tukaj na zahodu. Že ponoči je padlo obilo padavin sedaj pa dežuje že cel dopoldan. Vsi komaj čakamo, da končno pričejo rasti Jurčki  ;D

Mislim pa, da bo ponovno september tisti, ki nam bo dal največ :)
Luka Prezelj

Lukap8

Danes še zadnjič pred tem dežjem na svojem terenu le tako malo za "foro" še vedno suho kot poper no ob gozdu kjer je vlažo je bilo nekaj travniških kukmakov ..
Luka Prezelj

Gorenjec

Kako izgleda kaj v Škofjeloškem koncu? Se jurčki že kažejo?
Nad Preddvorom sem včeraj - že proti večeru našel kar nekaj jurčkov :laugh:, verjetno bo v Poljanski dolini nekaj podobnega.
Čez dan dva bo veselo in tudi v hosti! :police:
Količine ne smejo presegati 2kg! :police:

lep pozdrav! :laugh:

Lukap8

Jaz sem iz poljanske doline in lahko reče, da je super :)

Sicer danes nisem bil in tudi jutri me ne bo v gozd. Sem bil pa včeraj in sem nabral 2 jurčka in za pest lisičk :) Danes je situacija že boljša in vedno boljša bo :)

l.p Luka
Luka Prezelj

Lukap8

Skupaj s prijateljem že nekj dni goabirva tukaj na naših koncih torej na škofjeloškem žirovksi vrh itd.. sedaj ko je suho se najde le še stare no pričakujemo sedaj ponovno nekaj dežja nato pa ponovno v gozd po tiste jesenske gobane. Našla pa sva že tudi prvega ajdovčka nekje med skalami zraven ceste :)
Luka Prezelj

dr.boletus

 Luka , meni se zdi , da kar dobro rastejo . Gobaril sem v petek ( rezervni tereni ) , soboto ( Goli vrh ) in danes ( moji tereni ) .
Vsakič bera kot se spodobi . Danes sem pustil vsaj 25 majhnih ( za četrtek ) . Črvivi skoraj niso ( mogoče kakšen večji ) .
Edino za v skrinjo še niso , tako da jih raje kar razdam . Drugih gob skoraj ni . Se slišimo naslednji vikend ( upajmo , da z dobrimi
novicami . Dež bo , luna je idealna .Malo se bo ohladilo , kar ni nič slabega . Prepričan sem , da bo odgnalo veliko lepotcev .
Danes sem v grapi dobil celo pest lepih lisičk .

koki27

Ali ima kdo kakšno uporabno informacijo, če okoli Železnikov kaj rastejo jurčki? Hvala.

Ma Re La

Na Jelovici (smer Železniki - Bohinj) na 800 - 1000 m smo nabirali včeraj. Moja bera je bila bolj ob poteh in po položnem cca 2 kg, moji precej mlajši prijatelji pa še enkrat več, vendar po strminah. Srečala sem 14 gobarjev in 2 spuščena psa, eden je lajal na vse pretege. Mislim, da je šel nekaterim precej na živce, ker je bil pravi izdajalec, kje kdo nabira. Nazadnje ko sem iskala prav počasi sem našla pa res majhne jučke. Torej za vska je imel nekaj v košari.

lp,

Ma Re La

Kje pa ste vsi. Ali na Jelovici še kaj rastejo jurčki. Kaj pa kje drugje? lp,