Gobarjenje na škofjeloškem

Začel/a Lukap8, 01 September 2012, 21:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

dr.boletus

       Po enem tednu sem spet gobaril na starih terenih . Se jih da kar nabrat , samo umaknil sem se od najbolj obiskanih lokacij v bolj skrita pobočja
       ( 630 -700 n.m.). Prejšnji četrtek , po dežju - popoldan  , jih je bilo že kar preveč . Danes popoldan pa v 2.5 ure klasična mera ( košara 5 kg in
       mini culica dobra 2 kg ) .

mačka27

#61
Tudi sama sem se včer "pospravila" vohljati po terenih  ;) ....

Gobe so kar drle ven  :)
- tako na višini 600-800, kjer je pravi boom sirovk, "njegovega veličastva"- jurčkov, nekaj turkov in dedov....vse zdravo, nič najedeno....milina....
-kot tudi tudi na višini okoli 300 metrov se že kažejo....pa kar nekaj marel...(hodila vseskupaj kake 2-3 ure, rezultat pa je polna košara gob....)

povsod pa neizmerno veliko golobičk (samo na žalost jih ne poznam in ne nabiram....sicer je pa že zgoraj omenjenega bilo več kot dovolj za zimsko sezono ;D) kar nekaj lepih mušnic, različnih štorovk in nasploh raznovrstnih gob....
res je užitek iti v gmajno....

Lep gobarski pozdrav in lepo bero vsem  ;)

Lukap8

Čestitam obema,med tem ko smo eni doma in ležimo ker smo bolni :// Upam da bom kmalu lako spet šel v gozd brez njega res ne morem! :/
Luka Prezelj

dr.boletus

      Danes smo pa mal raziskovali ( naveličal sem se istih terenov ) . Pogledat sem šel v smrekove gozdičke ( 700 - 800 m , v glavnem S in SV lege ) , pa
         se še nič ne dogaja . Na 3-4 mestih skupaj 14 jurčkov , pa nekaj kostanjevk , golobic in sirovk . Upam ,da bo še ta mesec kaj , drugače pa v drugi
         polovici oktobra ( že par let zaporedoma tik pred zaključkom sezone nabašem na tisti zadnji bum - ko se ustrašijo snega ali zmrzali - upam , da tudi
         letos ) .           upešno gobarsko želim , pa še drugim pustite kaj !

srf

Danes sva z ženo nabirala na Jelovici. Gobarjev malo morje. Na lahko dostopnih koncih vse pobrano. Drugače sva dobila 53 kosov v cca 4 urah, večinoma nad 1100m .

buco

Danes sem se med potjo ustavil v okolici Trebije in v pol ure načel nekaj lepih jurčkov,bilo je tudi nekaj mladih,upam da se bo žačelo malo boljša jesenska bera.

Lukap8

Jaz grem danes v smeri od Dobravšc proti Gorenji Dobravi nasproti Sv.Urbana  je čudovita gozda površina in upam da naberem kar nekaj jesenskih jurčkov!!

Če bo kaj vam bom z veseljem pokazal slike,če boo...

lp.Luka.P
Luka Prezelj

dr.boletus

  Živjo
            Spet sem malo pregledal svoje terene in je blo kar nekaj robe. Se vidi , da med tednom ni veliko gobarjev , pa tud topla sapica jih beza na
            plano. Veliko jih je bilo kakšen dan prestarih ( 6 kosov sem jih vzel za posušit ) , drugače pa so lepi . Zdi se mi , da se tud v smrekah nekaj
            dogaja . Naslednjič pa v nedeljo .

borchyx

Danes šel v gozd, nič našel + namočilo me je :(

dr.boletus

   Hojla
            Kot sem obljubil,je tukaj nedeljsko poročilo. V sredo sem bil na teh terenih , v četrtek sta bila kolega - polgobarja ( vsak košaro ) , v petek
            kolega - dober gobar ( košara + ) , danes pa spet jaz - in še kar rastejo ( po cca. 2/3 klasične ture sem nabral standardno mero in prekinil
            gobarjenje ) , lepi , mladi , zdravi .
                     Za letos jih imam dovolj , verjetno pa še 2-3 x po 15.10. , ker enostavno " moram "  v iglice in po tiste črnuhe borove na par lokacij.
                                                                                                                  sej se še slišmo , LP

dr.boletus

   Po kosilu sem skočil za 1 uro na Golovec , mal za kostanj pogledat . Ampak kostanja nekak ne vidim , mislim , da sem jih 5 našel .

Lukap8

Trenutna situacija na škofjeloškem je superca,gobe vsak dan nove prodrijajo ven :))) jih je pa zelo zelo veliko !!
Luka Prezelj

buco

Tudi jaz sem bil v Sovodnju-Mrzli vrh in sem dobil eno lepo košaro gob.

Lukap8

Danes prehojenih nekaj 5 kilometrov Lajše-Ž.v-Kladje-Lajše je blo ena košara gob superca največ pa jih je lepih mladih belih jurčkov v iglastih gozdovih ob robovih cest v listnatem in mešanem gozdu pa se najde malo starejše in velike gobe!
Luka Prezelj

dr.boletus

     V torek standardna mera + in to v 1 uri , na terenih , ki sem jih zadnjič preskočil ( oddal za protiuslugo ).
     Jutri pa še s sosedom , da bo imel ozimnico . Rastejo pa zelo hitro in so 98 % zdravi .
                               veliko uspeha vsem