Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

foca

Citat od: jurcek9 dne 07 Avgust 2014, 14:15
Foca-lepo=)
Kasni pa so mladi a ze bolj stari? Na sliki se ne vidi dobro. Pa se zanima me kasna je bila nadmorska višina?

Najde se jesenske gobane vseh velikosti, samo prevladujejo starejši. Nadmorska višina pa je bila od 800m do 1000m (približno).
Lp

jurcek9

Foca hvala za informacije.

janko

LP

Morda kdo ve kaj se dogaja na Javorniškem rovt-u, Planino pod Golico.

Je kdo bil na tem področju.

Jutri grem na te terene.

Janko.

Hvala za info.

janko

LP

Fantje in dekleta tako vneto nabirajo, da se ne oglasijo z informacijami.
Bil sem na golici prejšnjo nedeljo, gob je bilo dovolj. Rastejo pa raznolike gobe.
Končno sem nabral pol kilograma lisičk.
Višina 1200m. Vsi ki so šli gor ali dol na Golico so imeli vrečke iz blaga polne 1kg- 1,5kg.
Hrana je na tem koncu odlična.

Za slike ni bilo časa...


jurcek9

Danes sem šel v gozd v Besnici višina 600-800m, situacija zelo slaba zelo malo mladih gobanov ce pa ze najde kaj je pa vse crvivo, mislim da bo september tisti, ki se bo dalo zlahka napolniti kosaro mladih gobanov=)

marelar

včeraj rekordna bera lisičk na Jezerskem

foca

Citat od: marelar dne 21 Avgust 2014, 10:39
včeraj rekordna bera lisičk na Jezerskem

Tud jest sm jih včeraj kar nekaj nabral :)


Pa še nekaj jesenskih gobanov :)


Tale slika je pa od dones dopoldne :)


LP

Triglav

Prosim za približno lokacijo na Gorenjskem
LP Peter

foca

Citat od: Triglav dne 21 Avgust 2014, 17:04
Prosim za približno lokacijo na Gorenjskem
LP Peter

Nabral sem jih na Pokljuki.

LP

Triglav


Martin

 :P
foca lepi primerki ja tud na pokljuko bi rad šel enkrat gobarit a je kar daleč pa a niso tam neki problemi če avto parkiraš ob gozdu .

Lp
Martin

foca

Tole je od dones dopoldan. Je bilo pa v gozdu veliko več gobarjev kot včeraj, večje primerke se najde samo na določenih terenih, kjer ni gobarjev.


LP

mušnica3

Foca, to so pa res lepi primerki.  :) Na Pokljuki je redkost dobiti lisičke takšnih velikosti. Velikokrat sem tam, a tako velikih lisičk nisem še nikoli nabrala.
Lep pozdrav,
mušnica3

jurcek9

Ali kdo hodi kaj v Besnica?

TineP

Bil danes v Besnici, veliko lisičk, dva turka (deda) in sami stari jurcki. Sel pogledat tudi na Jelovico, vecinoma stari jurcki, sem pa ke se najde kak mali samo so redki. Jelovco bo treba pocakat.