Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurcek9

Hvala za informacije, bom sel v cetrtek pogledat :)

Matej_K.

Jelovica in pod 500 mnv mi nekako ne gre skupaj..?  Je na planoti že kaj? Nekaj sem slišal da se na Pokljuki že dogaja...

foca

Citat od: Matej_K. dne 22 Julij 2014, 12:41
Jelovica in pod 500 mnv mi nekako ne gre skupaj..?  Je na planoti že kaj? Nekaj sem slišal da se na Pokljuki že dogaja...

Ja glej Talež oziroma tam kjer je koča, je dobrih 700 nmv. Kakšnih 200 metrov nižje sm pa nabiral gobe :)

mačka27

mate verjetn prow.... okoli 250 nmv...žalost okoli 650 pa tudi....

mucek

Pozdravljeni!
včeraj bil na Jelovici, okoli Taleža in malo višje, cca. 800m nmv, nekaj starih in nekaj še uporabnih. Maldih, novih ni več, izgled, da se je ustavilo.
Je bil kdo na Pokljuki, tam na okoli 1.100-1.200m, ker nižje so že bili.
lp

klavir

Jaz sem bil. V torek. Od jurčkov sem našel štiri velikane, drugače pa je bilo dosti lupinarjev za nabrati.


veki

 :DPozdrav gorenska,moram reči da nevem komu naj verjamem,sama sem bila v soboto na Pokljuki in ni bilo slabo,res ogromno starih toda naslo se je tudi mladih lepih jurčkov,nisem prepričana da se je ustavilo ampak je preveč gobarjev ki pobirajo centimeter velike jurčke,kar me je zelo razjezilo,saj mislim da nevejo da delajo več škode.....drugace pa sem nabrala polno košaro mladih,lepih jurčkov lp

jurcek9

Citat od: veki dne 28 Julij 2014, 17:05
:DPozdrav gorenska,moram reči da nevem komu naj verjamem,sama sem bila v soboto na Pokljuki in ni bilo slabo,res ogromno starih toda naslo se je tudi mladih lepih jurčkov,nisem prepričana da se je ustavilo ampak je preveč gobarjev ki pobirajo centimeter velike jurčke,kar me je zelo razjezilo,saj mislim da nevejo da delajo več škode.....drugace pa sem nabrala polno košaro mladih,lepih jurčkov lp

Jaz sem bil v Besnici in je bilo zelo malo mladih jurckov vse staro,jutri grem ponovno pogledat ce pa nebo, bom sel pa se na Pokljuko=)

jurcek9

Ali kdo kaj na gorenjskem nabiral? In kako je bilo?

Ma Re La

 Danes proti večeru sem nabrala nekaj lisičk, dve golobici- ostale so bile stare in črvive, en mini jurček je zgleda pomotoma zrasel in pa še boljša pomota je bila marela. Tako domov sem prinesla več kot sem pričakovala. Nabirala sem ob Savi na Sorškem polju. Ali kdo ve ali se v Tržiškem koncu ali na Jelovici že kaj dogaja. lp,

jurcek9

Jaz sem slisal da nad lomom je nekaj, ni pa veliko, treba bo malo pocakati za nas gorenjski konec :)

foca

Citat od: jurcek9 dne 04 Avgust 2014, 20:04
Ali kdo kaj na gorenjskem nabiral? In kako je bilo?

Gobe so rasle, rastejo in bodo rasle ;)
Nabrano dones od 16.10 do 17.45, kje je bilo nabrano je skrivnost ;)

jurcek9

Citat od: foca dne 05 Avgust 2014, 22:07
Citat od: jurcek9 dne 04 Avgust 2014, 20:04
Ali kdo kaj na gorenjskem nabiral? In kako je bilo?

Gobe so rasle, rastejo in bodo rasle ;)
Nabrano dones od 16.10 do 17.45, kje je bilo nabrano je skrivnost ;)


Lepo lepo=) Bom sel tudi sam se pogledat...

foca

Pozdravljeni,

dopoldansko gobarjenje ;)

Lp

jurcek9

Foca-lepo=)
Kasni pa so mladi a ze bolj stari? Na sliki se ne vidi dobro. Pa se zanima me kasna je bila nadmorska višina?