Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Natka ...

Ste stehtali ti dve gobi ?  Kolk kaj tehta velika ?  Zgleda impozantno, kaj takega.   Sam sem včeraj tudi neko košarco napolnil, pol požrto od polžev, phe ...

Lp  ;)

foca


sabincica

Citat od: foca dne 14 September 2013, 20:15
Citat od: Ta Pravi Gobar dne 13 September 2013, 20:11
FOCA, PA GROZDJE, TO PA JE KOLIČINA, MADONA ...

VAS NI STRAH DAVČNE, KI ZDAJ BOLJ KOT KDAJKOLI RAZTURAVA ?

TO JE ZA 300 - 500 EUR GOB NA KUPU, MIMOGREDE  :police:

;)


Hehe  :) Nikogar se ne bojim razen medveda  ;D Na terenih kjer nabiram zaenkrat še nisem srečal nobenih inšpektorjev, policistov,... Edino če bi me vstavili po poti domov  ???

Aja pa še slikca od dones  :D

Lp


Opa, to pa je bira.  ;D  Zelo lepi jurčki.
Bo polna skrinja.
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Natka

Tavelika je imela 1,2 kg, druga pa 0,6 kg. Pa ni fotomontaža, častna pionirska.

foca

Tudi dones sem bil v gozdu  ;D

Lp

foca

Nedeljski sprehod po gozdu  ;D

Lp

dverbnik

Včeraj sem bil po dolini Jelendol- pa do 1400m- kakšnih 10 kosov - pa saj nimaš kje parkirat

vrtna bučka

foca - koliko časa pa običajno traja, da naberete taki dve košari gob?

Ljubljančanka

Foca, upam da vse tole pojeste in da ne boste naslednje leto metali stran, ko bo žena čistila skrinjo....   ;)

Gobar88

Ce sta tista gobana pristna imate se sigurno kaksno sliko pa jo podelite z nami ;)

foca

Citat od: vrtna bučka dne 23 September 2013, 15:54
foca - koliko časa pa običajno traja, da naberete taki dve košari gob?

Hmm, zanimivo vprašanje  :) Predvsem odvisno od tega kako intenzivna je rast gob in od tega koliko ljudi je že pred menoj pregledalo terene na katerih nabiram. Letos sem povprečno porabil za dve košari od 3 do 4 ure. Včasih malo več, včasih malo manj  :)

Citat od: Ljubljančanka dne 23 September 2013, 22:07
Foca, upam da vse tole pojeste in da ne boste naslednje leto metali stran, ko bo žena čistila skrinjo....   ;)

Vse te gobe je nemogoče pojesti  :) Zelo veliko gob vložimo in jih potem podarimo ob raznih priložnostih. Drugače pa sem letos podaril tudi kar nekaj kilogramov svežih gob, sicer sem veliko krat dobil kaj v zameno, samo denarja skoraj nikoli, ker gob načeloma ne prodajam. Sicer pa neizmerno uživam v nabiranju gob in sprehajanju po gozdu, zato sem tudi večkrat v težavah kam z gobami  :) K sreči imam dosti sorodnikov, ki ne nabirajo gob in so gob zelo veseli.
Aja pa še slikca od včeraj  ;)

Lp

sabincica

Citat od: foca dne 24 September 2013, 19:20
Citat od: vrtna bučka dne 23 September 2013, 15:54
foca - koliko časa pa običajno traja, da naberete taki dve košari gob?

Hmm, zanimivo vprašanje  :) Predvsem odvisno od tega kako intenzivna je rast gob in od tega koliko ljudi je že pred menoj pregledalo terene na katerih nabiram. Letos sem povprečno porabil za dve košari od 3 do 4 ure. Včasih malo več, včasih malo manj  :)

Citat od: Ljubljančanka dne 23 September 2013, 22:07
Foca, upam da vse tole pojeste in da ne boste naslednje leto metali stran, ko bo žena čistila skrinjo....   ;)

Vse te gobe je nemogoče pojesti  :) Zelo veliko gob vložimo in jih potem podarimo ob raznih priložnostih. Drugače pa sem letos podaril tudi kar nekaj kilogramov svežih gob, sicer sem veliko krat dobil kaj v zameno, samo denarja skoraj nikoli, ker gob načeloma ne prodajam. Sicer pa neizmerno uživam v nabiranju gob in sprehajanju po gozdu, zato sem tudi večkrat v težavah kam z gobami  :) K sreči imam dosti sorodnikov, ki ne nabirajo gob in so gob zelo veseli.
Aja pa še slikca od včeraj  ;)

Lp

Dobra bira- ni kaj. ;)  Me je pa malo zmotilo to, da so nekatere zelo slabo očiščene in se vidi dno rastišča.

Veliko uspeha še naprej;).
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ljubljančanka

Sabincica,

se strinjam.... terminator brez "de". ;)


foca

Se tudi jest strinjam z obema  :) samo se mi je že mudilo domov oziroma je bilo v gozdu že kar temno, pa še tistih par gob sem dobil po poti do avtomobila in jih zato nisem očistil  :)

Lp

sabincica

Citat od: foca dne 26 September 2013, 12:54
Se tudi jest strinjam z obema  :) samo se mi je že mudilo domov oziroma je bilo v gozdu že kar temno, pa še tistih par gob sem dobil po poti do avtomobila in jih zato nisem očistil  :)

Lp

Zdravo.


;) pol nisi nič pustil lačnim miškam in polžkom ;)


Lep popoldan;)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica