Odlična spletna stran za identifikacijo gob!

Začel/a Lana, 19 Marec 2012, 09:50

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lana

Pozdrav

Oglejte si novo spletno stran o gobami www.mushlook
Spletna stran je še v gradnji, je dobro za identifikacijo glive, lahko služijo tisti, ki ne priznavajo in glive, na kraju samem.

Enostavno, uporabno in koristno za identifikacijo glive.


Nagi Bator


slavko

Zabavno se mi zdi, ko nekateri ta forum uporabljajo za oglaševanje. Verjamem pa, da je vse možno narediti še bolje.

Lep pozdrav,
Slavko


klavir

Sem mislil, da je zafrkancija (ker je z google translate prevedeno), ampak je kar zanimiva internetna stran (pa tudi računalnik se mi ni sesul, ko sem jo odprl)...

:angel:

Jana46

A vam dela? Ker meni ne odpre tega  ???
igre Igre ...

BubikolRamios

Firefox meni odpre. Preveč podrobno.  Že mogoče, da v eni fazi bi to dalo zgledno manj zadetkov. pri pogoju da bi podatke vnašali experti (v smislu da ne gledamo milijon zadetkov, ampak povprečen uporabnik (iz 99% distibucije gausove krivuje) takih podrobnosti ne opazi in zato ne najde nič - ker se pač zadetki, ki jih išče nehote izločijo.

Poskusite tole: http://agrozoo.net/jsp/Galery_upload_1.jsp?p1=search
Spodaj nekje je vrstica z 'goba/xxx', click na moder gumb/izberi/Išči.
+barve + dimenzije pa se dobi zgledno omejen izbor zadetkov.
Ko najdete eno približno podobno vaši pa je zgoraj 'clickable' taxonomija, in ni hudič, da ne bi bilo nekaj uporabnega (-:

Se mi zdi, da na Internet Explorer < 8 ne dela (in tudi ne bo ker se mi ne da (-:). Priporočam Firefox al pa Chrome.

BubikolRamios

P.S.

Ker je gob že kar veliko in pridemo do zgoraj omenjenega neželenaga 'milijona' zadetkov, v checkboxih lahko še enkrat kliknete in dobite rdečo kljukico !
Kaj to pomeni ? Če označite z rdečo kljukico npr. pri goba/klobuk/konveksen - vseh takih ne bo v zadetkih.