Determiniranje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:37

Prejšnja tema - Naslednja tema

matej03

Slavko najlepsa hvala za pomoc!!

slavko

Zmuro
1. Verjetno solzeča medlenka (Hebeloma crustuliniforme), neužitna.
2. Rdečkasta mušnica (Amanita rubescens), pogojno užitna.
3. Švicarski polžar (Chroogomphus helveticus), užiten.
4. Oljkov livkar (Omphalotus olearisu), strupena.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

som, mislim, da ste našli lepi goban (Boletus pseudoregius), ki je užiten. Podoben je kraljevemu gobanu, le da modri.

Lep pozdrav,
Slavko

vicac

Zelo me zanima katere vrste gobic so na slikah. Za vsako vrsto pošiljam po dve slikici.

tanjuska_gobarka

Še nikoli v življenju nisem videla česa tako hecnega.

Goba čisto cela frjolčna, ampak tako frjolčna, kot bi jo nekdo s tinto pofarbal...
Je komu kaj znana? Je to kaka redkost?

Prilagam slikco, čeprav se mi zdi, da se na tej sliki ne vidi najbolje, ker se mi zdi, da je v živo tista vijolčna barva sekala veliko huje... :)


MatejM

Mislim, da je to vijoličasta koprenka, ki je užitna. Več bo pa povedal slavko.

V naših koncih (okolica Celja) jih že nisem videl par letos, letos pa so kr pogoste.

slavko

vicac, od zgoraj navzdol:

- Verjetno hrastova mlečnica (Lactarius quietus), pogojno užitna.
- Fotografija ni v redu, ker je premalo informacij. Lahko bi bila golobičja kolobarnica (Tricholoma columbetta), ki je sicer užitna. Vendar je med belimi vrstami gob precej strupenih.
- Na zadnjih dveh slikaj pa je verjetno pegasta mušnica (Amanita oantherina), strupena.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

tanjuska_gobarka, na sliki je vijoličasta koprenka (Cortinarius violaceus), užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

BubikolRamios

Na alnus incana. Spodnjo preveril čez 24 ur, brez sprememb. Zgornje nisem več našel, pa bi morala  biti 30 cm proč (-:
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_galery_obfuscated=c47d06c4be2e4049859a813411fe1091

[SkA]

#339
Živjo,

tole sem žal odrezal, misleč da je nekaj poznanega, pa ni - tako da prosim za identifikacijo :)


Je pa relativno majhna, bet cca 5 cm, klobuček premer cca 7 cm. :)

Potem me pa zanima še za naslednji dve, ker jih pogosto srečavam:

in

Zadnja slika ima precej močno rdečo - čisto tako divje rdeče ni bilo, malo je svetloba naredila svoje. Vsekakor pa rdečkasto. :)
Pa oba primerka sta precej velika. :)

hvala za odgovore! :)

nebivedu

#340
Pozdravljeni gobarji,
bi mi mogoče kdo znal povedati katera goba je na spodnji sliki in ali je užitna?

Je to kostanjevka ali ne, na prerezu ne pomodri.

Hvala!

ROGLA

mi imeli te danes za kosilo,kostanjevka,enako dobra kot jurček

mato2

 Nebivedu a cena je za kos tako kot piše na papirju ;D ;D ;D

hehehe malo šale

lp matej

tina123

Pozdravljeni,

danes sem nabrala 3 zelo nenavadne marele, vse imajo nadpovprečno debel bet. Največja ima premer beta kar 4,5 cm. Vse imajo votel bet, obroček, za katerega ne morem določiti če se premika saj je bil strgan, drugače izgledajo običajno.

Kaj menite, je to užitna vrsta marele?




gorenc

Citat od: nebivedu dne 22 September 2012, 15:06
Pozdravljeni gobarji,
bi mi mogoče kdo znal povedati katera goba je na spodnji sliki in ali je užitna?

Je to kostanjevka ali ne, na prerezu ne pomodri.

Hvala!

Nabrali ste kostanjevko ne pomodri  ob prerezu ampak v glavnem pomodri pod klobukom trosovnica če jo malo stisnemo