Determiniranje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:37

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Na sliki je rdečkasta mušnica (Amanita rubescens) ali po domače bisernica. Rdečenje je opazno v dnišču beta. Če bi bilo bolj vlažno, bi goba bila rdeča na več mestih. Bisernica je pogojno užitna, zato jo je treba pred uporabo prekuhati.

Lep pozdrav,
Slavko

BubikolRamios

mušnica, rdeča ? Na sliki dve gobi, stari, značilen je rdeč bet. Krpic na klobuku ni.
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_galery_obfuscated=caacc9a2118d48c0be0131be12222375


slavko

211 na sliki je stara trda golobica (Russula lepida).

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

212
1. Verjetno Mycena pelianthina.
2. Še najbolj podobna je Antrodiella semisupina.
3. Mogoče Crepidotus applanatus.
4. Na sliki je Xilaria polymorpha. ne vem kaj naj bi pomenil tisti označeni del na sliki.
5. Pleurocybella porrigens.
6. Ker je na nekem listju, bi lahko bila Collybia peronata.
7. Gre za zelo mladega luknjičarja, zato je težko natančno določiti. Morda Polyporus tuberaster.
8. Verjetno Lycoperdon echinatum.

Lep pozdrav,
Slavko

BubikolRamios

#215
4. malo boljša slika
Iz splošno uniformne grobe črne površine izstopajo posamezne svetlo rjave strukture.



slavko

Mislim, da je to običajna struktura Xylaria polymorpha.

Lep pozdrav,
Slavko

kragulj

Slavko pozdravljen,

malo slaba fotografija, ampak te vseeno prosim za determinacijo (mala štorovka?)
lp,

slavko

Na sliki je mala štorovka. Pri nabiranju je treba biti previden zaradi morebitne zamenjave z obrobljeno kučmico, ki je smrtno strupena.

Lep pozdrav,
Slavko

darkoh

Prosim za determinacijo. Predvidevam, da je Čokata žilolistka


Hvala za odgovor.
Lep pozdrav
Darko

Lemedis

darkoh : Res je našli ste čokato žilolistko (gomphus clavatus), zaščiteno sicer pa zaradi onesnaženega okolja vse redkejšo vrsto.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

kragulj

Slavko pozdravljen,
ena od korenovk (hrastova?)
lp,

slavko

Tako je. Na sliki so hrastove korenovke.

Lep pozdrav,
Slavko

Leon

Zdravo
Prosim za determinacijo:
Na prvi sliki se mi zdi da gre za neko posebno vrsto lisičke, na 2., 3. se mi zdi da je nek ostrigar, cevarka na 4. sliki pa ne vem katera bi bila..
Hvala v naprej.

Lp Leon

Nagi Bator

Citat od: Leon dne 11 Avgust 2012, 18:20Na prvi sliki se mi zdi da gre za neko posebno vrsto lisičke
Po moje je, glede na mocne letvice lijasta lisicka. Lahko pa bi bila tudi zolta lisicka. Obe uzitni. Zolta lisicka je menda se zmeraj zascitena?!
Za ostali dve vrsti bo pa nekdo drug ;)