Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

corba

Včerajšna bera borovih gobanov....so že lepo v kozarčkih....vloženi....njami.... :P
Eno vprašanje...kako se vlagajo kozjenogi mesnatovci...enako kot jurčki? Mislim kako se narežejo?

lp

slavko

Kozjenogi mesnatovci so čvrste gobe, bolj kot jurčki. Zato jih je treba narezati na manjše kose.

Lep pozdrav,
Slavko

gobar666

Lep pozdrav :laugh:..po dolgem času sm bil tudi jst danes v gozdu,sm kr zadovoljen,glede na cas ;D..Nabral okoli 20 jurčkov,lisičk pa kr precej,upam,da bojo še rastle :o..Ewo še slikice,



gorenc

Citat od: jurhakl dne 08 Oktober 2012, 13:10
Ima kdo kakšen dober recept za gobjo pašteto ?   je dobra če jo nardimo samo z jurčki ?  hvala !

Samo z jurčki ni dobra ker se pašteta preveč vleče in ni okusna v pašteti mora biti čim več vrst boljša bo.Imam objavljen recept na kulinariki.net  gobjo pašteto,lignje polnjene z gobami ,gobjo omleto,,,,,,

Naredil 1x samo iz jurčkov in vseh 3kg paštete je šlo ma kompostni kup

Sfinx

#1084
Današnja bera 36 jurčkov in dva rumena gobana, ki naj bi bila pravtako užitna, vendar bom raje še dodatno preverila.
Danes sem za razliko od petka na Jelovici naletela na precej že starejših jurčkov. Tiste res stare sem seveda pustila nekaj ta velikih pa jih je romalo z menoj in bodo za sušenje.
Pa še par slikc od danes...

leon..

Lep pozdrav
Rad bi spoznal še kaj več gob in ker si jih kar tako po slikah ne upam nabirat me zanima če je kdo tukaj iz okolice maribora ki bi me vzel sabo gobarit . Sam  nabiram lisičke jurčke dežnike tintnice šampione to je nekak vse ,gob je še veliko in bi bil zelo vesel če bi mi kdo pokazal vsaj eno novo vrsto .
Hvala Lp
Leon.


veronika

kaj ni tam že malo slane? na eni od prvih slik?

MIČO

Zdravo

Moja današnja bera jurčkov.




lp MIČO


štajercMB

Citat od: veronika dne 09 Oktober 2012, 19:18
kaj ni tam že malo slane? na eni od prvih slik?

ni slane, vlaga se vidi zaradi lege...

sebastijan

Pozdravljeni,

zanima me, kam se odpraviti po gobe, glede na to, da je oktober? Naši lokalni gozd je bolj ali manj izropan, oz gobe morajo zrasti sproti.
Zanimajo me predvsem 3 lokacije: Areh (MB Pohorje, Ribniško Pohorje (samo je verjetno že prepozno) in Goričko (okolica Grada in Kuzme).

Hvala za info.

LP
Sebastijan

Tič

Včeraj sem po službi obiskal mešan gozd v okolici Medvod. Rast različnih vrst gob je bila izjemna. Mene nabiranje velikih količin gobanov sploh ne zanima, saj že po nekaj obiskih gozda, naberem dovolj gob za celo sezono.

Od gobanov sem našel poletnega, jesenskega, borovega, leponogega in žametnega.

Od lupljivk sem našel masleno in ovčarsko.

Od polstenk sem našel rdečebetno in kostanjevo.

Iz rodu Leccinum sem našel trepetlikovega turka in gabrovega deda.

Iz rodu Albatrellus sem našel kozjeglavega (pri nas je redek) in zelenega mesnatovca.

Iz rodu Russula je bilo videti okoli 10 vrst (veliko je bilo krasnih modrikastih golobic).

Iz rodu Amanita sem našel rdečkasto, čokato in tri vrste lupinarjev.

Iz rodu Hygrophorus sem našel prve primerke pesniških polževk, bele in gozdne.

Iz rodu Lactarius sem videl užitne sirovke in še cel kup drugih mlečnic.

Iz rodu Tricholoma so začele rasti golobičje kolobarnice in še precej drugih, v glavnem neužitnih.

Iz rodu Cortinarius jih je raslo veliko. Tudi nekaj prelepih vijoličastih koprenk.

Iz rodu Macrolepiota je rastel orjaški dežnik, ter še nekaj drugih vrst.

V gozdu so rasle še mokarice, meglenke, česnovke, rumeni ježki, več vrst griv, mraznice in druge štorovke.

Na travniku pa nekaj vrst vlažnic, nekaj tratnic, veš vrst prašnic. Pa še in še. Tako v gozdu kot ob robu in na travnikih.

L. P.: Goba

slavko

Vidim, da poznate kar veliko vrst.

Lep pozdrav,
Slavko

milan

LEON. Včlani se v naše gobarsko društvo in ves gobarski svet bo tvoj.lpmilan

Tič

Citat od: slavko dne 10 Oktober 2012, 10:00
Vidim, da poznate kar veliko vrst.

Lep pozdrav,
Slavko

Slavko!

Takole je. Že v drugem razredu O. Š. sem v gozd hodil z Gromovo knjigo,oziroma zloženko. Potem sem se pa počasi učil od lokalnih ljubiteljev gob in seveda kupoval literaturo. Kot dijak, sem za "Bruno Cetto - Der große Pilzführer. I - III" delal cel mesec. In tako dalje skoraj že skoraj 50 let. No, kakšen spisek gob, ki se zahteva za determinatorja, mi ne bi delal posebnih težav. Le malo bi se moral poglobiti in osvežiti spomin.

Ja škoda, da vaše društvo ni bližje. Res delate dobro. Morda pa bi na daljavo včlanili kakšnega Gorenca, katerega oče pa je bil pravi Mariborčan? Ha, ha, ha ...

P. S.: Od včeraj nabranih gob, sta bili za mene trofeji "kozjeglavi mesnatovec in pesniška polževka". Verjetno vam že to dovolj pove.

L. P.: Tič