Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

dras

anica in gobar23

čista nula, moji gorički rajoni tudi. nič od nič. vsaj ta novica o marelah je super. pa končno je nekaj dežja padlo ponoči, upamo da začne vsaj nekaj.

lp draš

anica

LP DRAŠ!

Ne vem kje se je izgubila moja informacija Goričkim gobarjem poslana pred dobre pol ure. Tudi pri nas se je začelo, samo je treba
iti na pravi teren - iglasti gozd. Danes sem našla točno 43 jurčkov zdravih kot dren, ogromno marel, mušnic za pogledat in ostalih
gob ogromno. Mogoče sem imela srečo, jutri javim!

LP A

Gobar88

Upam da se bo začelo ja grem v petek verjetno spet pogledat ob mađarski meji...
me že jezi da vsi lepite takšne lepe slike ko pa grem jaz iskat pa niti g od gobe ni v gozdu :D
Lep pozdrav vsem gobarjem ki nabirajo na goričkem, izgleda da smo se aktivirali  :laugh:

marelar

na Gorenjskem koncu se je danes odlično nabiralo sami jurčki

Boletus31

Tudi na našem koncu je bila bera več kot odlična  ;D marele,kostanjevke,dedki in vrgaši. nivesp,anica lepo, lepo tak samo tak naprej ;D







buco

Marelar kje na gorenskem pa si danes nabiral,če ni skrivnost?

frodo

Tudi jaz sem se malo sprehodil za gobami, bilo jih je kar nekaj 10

frodo

Zanima me kaj grize te gobe, ali veverice ali miši, moje mišljenje je miši, je pač potrebno veliko obrezovat,..

MIČO

Zdravo

Jurčke zelo radi napadajo polži.Potem so nevarne tudi rovke oz.miši vendar naj bi te pojedle samo bete,klobuke naj ne bi napadale.Tudi sam sem večkrat našel samo klobuk jurčka medtem ko o betih ni bilo nobene sledi.

lp MIČO

gobar666

Jurčke zelo rade jejo tudi srne,ampak one pa samo po vrhu klobuka glodajo ;D..lp

slavko

frodo, razen miši gobe jedo tudi večje gozdne živali, srne, košute itd.

Lep pozdrav,
Slavko

mačka27

Se pravi bomo morali začeti z naravno selekcijo....srna na mojo gobo, ona pa v lonec za golaž, hihihihi- joke

da ne bom ravno off-topic....

na gorenjskem pa imamo kar se gob tiče KONČNO malce več sreče.... sicer jurčki se še vedno redko presenečenje (tako na novih terenih, kot na preizkušenih) ... očitno nimam "nosu za njih"... al pa jim res nekaj ne odgovarja... več kot 2-3 ne prinesem nikoli domov... :-\ je pa v višjih predelih ogromno sirovk, pa kakšen ježek prijetno preseneti vmes ali ovčje vime...
ampak marel pa v nižjih predelih "na veliko"...pa kakšen ded se najde, kak turek, polstenke in raznovrstne golobice-katerih ne poznam in tudi ne nabiram...

je pa še vedno užitek videti lepo paleto drugih vrst gob....katerih na žalost ne poznam, ampak vseeno....pa kakšno srno, ali zajca....
tako, da je vseeno en vsakodnevni lep dogodek, ki te popelje malce "proč" od realnosti in vsaj za nekaj časa pozabiš na vse....

VELIKO SREČE PRI GOBARJENJU VSEM in lep pričetek dneva,

MM

bobo72

Zdravo, za gobarje, ki gobarite na Goričkem, včeraj popoldan bil na terenu, ena velika nula vsaj v kostanjevem in iglastem gozdu (Boreča in okolica) tudi nobenega gobarja nikjer, našel 2 kg kostanjev, bom pogledal kaj ob meji z madžarsko proti koncu tedna. Anica v katerem delu goričkega gobariš če ni skrivnost.

lp
boris

dras

Bil včeraj na terenu, Goričko.

Gozdovi prazni, travniki pač ne...

Zanima me za gobe uokvirjene rdeče, ktera vrsta je to? Rasle so ob kukmakih na travniku.

Hvala, Lp, Draš


slavko

V rdečem okvirju je vrsta kukmaka (Agaricus). Vendar je težko reči katera. Gobe so še premajhne za natančnejšo določitev.

Lep pozdrav,
Slavko